[Android için Nokia Uygulama Mağazası][Nokia Appstore][TÜM ANDROİDLİ TELEFONLAR İÇİNDİR]

Sponsorlu Bağlantılar

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
[Android için Nokia Uygulama Mağazası][Nokia Appstore][TÜM ANDROİDLİ TELEFONLAR İÇİNDİR]
Not:Aşağıdaki işlem sadece galaxy w için değildir eğer telefonunuzda Cm10 veya üzeri bir cm romu kullanıyorsanız aşağıdaki işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz !!!

Herkese merhaba :)

bu konumda sizlere flaşlanabilir zip dosyası halinde Nokia uygulama mağazasını nasıl yükleyip kullanabileceğinizi anlatacağım

bundan 1 ay önce Nokia devrimsel bir karar alarak piyasaya ilk defa android işletim sistemli bir telefon sundu bu telefonun ismi: Nokia X (google'den araştırabilirsiniz)

Nokia X her ne kadar android işletim sistemli olsada %100 android değil neden mi çünkü Google Playstore yok(bunu nokia bilerek yaptı muhtemelen :))

ama xda'da bazı hünerli geliştiriciler ilk önce Nokia X'i aldılar bir güzel rootladılar(bu adamlar tost makinesine bile android portlarlar o derece :))
neyse daha sonra playstore yok demiştim ya gapps dosyasını da rootlu Nokia X'e yüklemeyi başardılar

bundan 1 hafta öncede yanlış hatırlamıyorsam Nokia X için ilk kaynaktan derleme rom yapıldı :)

birkaç satır öncesinde Nokia X'te playstore yok demiştim işte Nokia bunun yerine ilk androidli telefonu olan Nokia X'e kendi yaptığı "Nokia Uygulama Mağazasını" koydu.

Nokia X kullanan kullanıcılar bu nokia marketinden telefonlarına uygulama indirebilmekteler

Nokia X androidli bir telefon olduğu için Nokia uygulama mağazasındaki tüm uygulamalar teorik olarak tüm androidli telefonlarda çalışabileceklerdir

işte aşağıdaki flaşlanabilir zip dosyasını flaşladıktan sonra telefonunuzun menüsünde "Mağaza" isminde bir uygulama belirecek işte arkadaşlar bu uygulama "Nokia'nın uygulama marketi"

uzun lafın kısası playstore'dan sıkıldıysanız yeni oyunlar,uygulamalar denemek istiyorsanız Nokia mağazasından yeni uygulama ve oyunlar indirebilirsiniz

Nokia X ile ilgili bazı türkçe kaynaklar:

Nokia appstore'undan bazı screenshot'lar:

Dosya:

Nasıl Yüklenecek:
-indirdiğiniz dosyayı sd kartınıza atın
-daha sonra cwm'yi açın ve wipe cache de wipe dalvik cache yapın
-sonra install zip from'dan dosyayı flaşlayın
-en son tekrar wipe cache ve wipe dalvik cache yapın
-reboot ettikten sonra uygulama menünüzde "mağaza" adında yeni bir uygulama göreceksiniz işte o uygulama nokia uygulama marketidir diğer adıyla nokia appstore

NOT:BU DOSYA SADECE CM10 VE ÜZERİ İÇİNDİR!!! CM9'da veya Stock Romda denemeyin !!!

YENİ UYGULAMALAR VE OYUNLARINIZIN KEYFİNİ ÇIKARIN :)

AYRICA ŞUNUDA BİLİN:
N
OKİA X 512 MB RAM İÇERİYOR VE DOLAYISIYLA NOKİA APPSTORE'DAKİ TÜM UYGULAMALAR ŞUAN SADECE NOKİA X İÇİN YAPILMIŞ UYGULAMALAR. BİZİM CİHAZDA 512 MB RAM KATEGORİSİNDE OLDUĞU İÇİN NOKİA APPSTORE'DAKİ TÜM OYUNLAR VE UYGULAMALAR KASMADAN OYNANABİLİR DURUMDA OLMALI

BEN BİRKAÇ OYUN DENEDİM MESELA "CRAZY SNOWBOARD" OYUN SIFIR(0) KASMAYLA OYNANIYOR :)

NOT: Güncelleme sorununu nasıl çözerim?

Evet bu sorun bendede var ama bu sorun uygulama sorunu(uygulama tam uyumlu değil maalesef)

Ama bu sorunu aşmak için şöyle bir yol izliyorum:

Wifiyi(internet bağlantısını) açıp uygulamaya girerek güncelliyorum daha sonra uygulamadan çıkıyorum ve internet bağlantısını(wifiyi) kapatıyorum Daha sonra ayarlar>uygulamalar>tüm uygulamalar "mağazayı" bulup ilk önce uygulamayı durduruyorum daha sonra verilerini temizliyorum daha sonra yine internet bağlantısı kapalı iken uygulamaya girin daha sonra interneti(wifiyi) açın

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: melodileriyakar, cadde19, -Emre ve 3 diğerleri

anılbaran

anılbaran

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: sir mordred
hasaneness

hasaneness

Üye
Yine Oguzhan yine harikalar tesekkurler :-D

• Beğen
Mücteba

Mücteba

Üye
:tşk: ustad

• Beğen
murat_3230

murat_3230

Üye
arkadaşlar bende kurdum menüde var açıyorum güncelle diyo güncelliyom ama kapanıyo açılmıyo tekaraar yardım lütfen..

stackbyte

stackbyte

Üye
aynen sorun var bende de güncelleme uyarısı geliyor sıkıntı var :S

Mertcenkk

Mertcenkk

Üye
Yüklemiecm ama konu hoşuma gitti ;) güzel açıklamışsın ve yeni bişeler öğrendik. Eline sağlık

• Beğen
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
:tşk:

• Beğen
sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Evet bu sorun bendede var ama bu sorun uygulama sorunu(tam uyumlu değil maalesef)

Ama bu sorunu aşmak için şöyle bir yol izliyorum:
Wifiyi(internet bağlantısını) açıp uygulamaya girerek güncelliyorum daha sonra uygulamadan çıkıyorum ve internet bağlantısını(wifiyi) kapatıyorum Daha sonra ayarlar>uygulamalar>tüm uygulamalar "mağazayı" bulup ilk önce uygulamayı durduruyorum daha sonra verilerini temizliyorum daha sonra yine internet bağlantısı kapalı iken uygulamaya girin daha sonra interneti(wifiyi) açın

• Beğen
Tepkiler: stackbyte
stackbyte

stackbyte

Üye
Dediğin gibi çalışıyor paşam teşekkürler :)

• Beğen
sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
hasaneness

hasaneness

Üye
Peki neden cm9 ve stocka iyumlu degil?

blackcat67

blackcat67

Üye
güzel fakat mağaza arayüzü hiçbişeye benzemiyor

• Beğen
Tepkiler: aJHier ve sir mordred
sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Peki neden cm9 ve stocka iyumlu degil?

Bunun nedenini bende merak ediyordum ama sonra öğrendim nedeni Nokia X android işletim sistemli demiştim ya Nokia X'in android versiyonu 4.1.2 temelliymiş ve uygulamada bu sebepten sadece 4.1.2 ve üzerinde çalışabilir
güzel fakat mağaza arayüzü hiçbişeye benzemiyor

Doğukan kardeşim seni görmek ne güzel :) wonder forumlarını tamamen bıraktığını düşünmeye başlamıştım :) diğer dediğine gelirsek evet katılıyorum nokia pek iyi geliştirememiş arayüzü

• Beğen
Tepkiler: hasaneness
sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Birde aslında bu flaşlanabilir zip dosyası ve uygulama sadece wonder için bi olay değil(konununn başında belirtmesemde olurmuş neyse), cm10 ve üzeri rom yüklü tüm telefonlar için flaşlanabilir. Bu mesajımı gören başka telefon sahipleride eğer cwm yüklü ise cm10 veya üzeri bir cm romu yüklü ise bu dosyayı güvenle flaşlayabilirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: cadde19
burak_102

burak_102

Üye
Birde aslında bu flaşlanabilir zip dosyası ve uygulama sadece wonder için bi olay değil(konununn başında belirtmesemde olurmuş neyse), cm10 ve üzeri rom yüklü tüm telefonlar için flaşlanabilir. Bu mesajımı gören başka telefon sahipleride eğer cwm yüklü ise cm10 veya üzeri bir cm romu yüklü ise bu dosyayı güvenle flaşlayabilirsiniz :)

güncelleme istiyor güncelliyorum olmuyor

HAM ZA

HAM ZA

Üye
Galaxy s2 de güncelleme yapıyor durmadan ram uyuşmazlığından mıdır acaba?

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy s2 de güncelleme yapıyor durmadan ram uyuşmazlığından mıdır acaba?

Çözümü birkaç mesaj önce yazmıştım kardeşim tekrar yazayim:
-İnternet bağlantısını kapat
-ayarlar>uygulamalar>tüm uygulamalardan "mağaza" yı bul ve uygulamayı durdur daha sonra verilerini temizle
-daha sonra internet bağlantısı kapalı iken mağazaya gir
-interneti daha sonra aç

• Beğen
Tepkiler: HAM ZA

Üst Alt