Android İşletim Sistemli Cihazlarda Gizli Komut Kodları ( Format Atma - Donanımları Test Etme vs )

Sponsorlu Bağlantılar

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Android İşletim Sistemli Cihazlarda Gizli Komut Kodları ( Format Atma - Donanımları Test Etme vs )
android format atma , android hard reset , android fabrika ayarlarına geri dönme

Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa altta vericeğim kodlarla
cihazın çeşitli özelliklerini görüntüleyebilir, test edebilir ve cihaza format atabilirsiniz.

NOT: Telefonunuzun modeline ve Android sürümüne göre değişiklik gösterbilir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu kodları kullanmaktan doğabilecek (Veri kaybı, teknik ve yazılımsal) zarardan şahsım ve Maxicep.com ve sorumlu değildir.

*#*#1234#*#* Pda ve telefonla ilgili birkaç bilgi verir

*#*#1111#*#* Servis modunu açar, seçenekler tuşu ile çeşitli ayarları görüntüleyebilirsiniz

*#*#2222#*#* Yine buda servis modunu açar seçenekler tuşu ile çeşitli ayarlarda değişiklik yapabilirsiniz

*#*#7780#*#* Fabrika ayarlarına geri döner, tüm telefon hafızasını biçimlendirir

*2767*3855# Fabrika ayarlarına geri döner, hafıza kartını biçimlendirir

*#*#197328640#*#* Test ve çeşitli ayarları değiştirmek için hizmet modunda başlatır

*#*#526#*#* veya *#*#528#*#* Wifi ı test etmenizi sağlar

*#*#232338#*#* Wifi adresinizi gösterir

*#*#44336#*#* Yazılımla ilgili çeşitli bilgiler verir

*#*#0283#*#* Servis modunu açar, ses ayarlarını görüntüler

*#*#0*#*#* LCD testi, renk, dokunma, kamera vs birçok donamım buradan test edilebilir

*#*#0673#*#* veya *#*#0289#*#* Melodi testi, hoparlorde sorun olup olmadığı test edilir

*#*#4636#*#* Test modu, telefon bilgisi, pil bilgisi, kullanım istatistikleri, wifi bilgileri gibi gelişmiş verilere ve ayarlara ulaşabilirsiniz

*#*#1472365#*#* veya *#*#1575#*#* Gps testi

*#*#232331#*#* Bluetooth testi

*#*#232337#*# Bluetooth adresini gösterir

*#*#8255#*#* Gtalk sunucusuna adres gönderir

*#*#0842#*#* Titreşim testi

*#*#2663#*#* Dokunmatik ekran sürümünü gösterir

*#*#2664#*#* Dokunmatik ekran testi, ekran hassasiyetini sınayabilirsiniz

*#*#0588#*#* Hareket sensörü testi

*#*#3264#*#* Ram sürümünü gösterir

İşte Android' le ilgili birçok bilgiye ulaşabileceğiniz kodlar bunlar, ben hepsini denedim, başta da belirttiğim gibi kodlar telefon modeline göre değişiklik gösterbilir, bende ikisi hariç hepsi çalıştı, sürekli kullanılmasa da zaman içinde işinize yarayabilir.

Keyifli forumlar..

• Beğen
Tepkiler: by_folle, naytıngen, 212celal ve 2 diğerleri

forza5454

forza5454

Üye
faydalı ,teşekkürler

de_la_vega_66

de_la_vega_66

Üye
Arc S'te hiçbirisi çalışmadı..daha doğrusu 4 5 tanesini denedim çalışmadı diğerlerini denemeye lüzum görmedim..

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Galaxy W de neredeyse hepsi çalıştı. Sizde hiçbirisinin çalışmaması garip:hmmm fabrika ayarlarına döndüren filan kesin çalışması gerek.
[yıldız ve kareyi çift tuşlayacaksınız ( *#*# herhangi bir kod #*#* ) şeklinde. Doğru yaptığınıza eminmisiniz.

HaqperesT

HaqperesT

Üye
tesekkur denediklerimden sadece bir tanesi calismadi

de_la_vega_66

de_la_vega_66

Üye
Doğru yaptığıma eminim..sen böyle deyince tekrar denedim mesela ilk söylediğin çalışmadı ama fabrika ayarlarına dönderenleri denemedim çünkü böyle bi niyetim yok şu an için

nefreeet_10

Üye
sağol arkadaşım

alien97

alien97

Üye
:tşk:

ozgurmen

ozgurmen

Üye
turkcell t20 de çalışmıyor

halikarnascem

Üye
merhaba arkadşlar benimki tablet pc onda böyle kodlama yapılmıyor sanırım ayarlardan fabrika ayarlarına dön diorum olmmuyor acaba format atmanın başka yöntmini bilen warmı tablet pc için

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
arkadaşlar bu kodlar samsung için mod arkadaş yanlışın var hatta bu kodlar şu cihazlarda telefoncu arkadaşımla denendi:

-Samsung Galaxy Note
-Samsung Monte
-Samsung Wave 3
-Samsung Omnia 7
-Samsung H1

yani anlayacağınız samsungdaki bütün platformlarda aynı sonuç

f_conq

f_conq

Üye
Teşekkürler

AlpReis

AlpReis

Üye
işime yarayan kısımları çalıştı, aynen on numara teşekkürler

Otroligt

Otroligt

Üye
Bende de çalıştı bir çoğu. :tşk:

bluering

Üye
benim bildiğim bu kodlar andreide özel değil, samsunga özel kodlar. çalışan arkadaşlar telefon modellerini de yazarlarsa daha faydalı olur.

TheMadness

TheMadness

Üye
Galaxy s3 çalışmıyor hiçbiri

technoshark

technoshark

Üye
optimus blackte hepsini neredeyse tek tek denedim ama yok direk olarak siliyor, kolpa bir haber gibi geldi.

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
Htc one x Hepsini denedim
*#*#4636#*#* Test modu, telefon bilgisi, pil bilgisi, kullanım istatistikleri, wifi bilgileri gibi gelişmiş
verilere
ve ayarlara ulaşabilirsiniz. dışında hiçbiri çalışmadı :)

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
bunlar Samsung'un dokunmatik telefon kodları

sek00

sek00

Üye
:tşk: Gerekliydi bunlar.

Üst Alt