Android ile ilgili ufacık bir soru

 • 4 Mayıs 2011
 • 5273 Okunma
 • 13 Cevap

 1. Arkadaşımın android telefonunda uygulama yüklemeye çalıştık fakat ikimize de çok karışık geldi. Yok sd dosyası apk dosyası anlamadım ve yapamadık.galaxy s alacaktım gönlüm n8 e kaydı kolayca uygulama yükleniyor emin değilim arkadaşlar lütfen yardımcı olun...
   


  Yazan: ultrayer6
 2. android hiç kullanmadım ama anladıgım kadarıyla sen bilgisayardan indirip yüklemeye çalışmışsın bence wifi ile telefondan indir android market ile
   
 3. bi öğrensen ondan sonra çok kolay gelir
  galaxys ace fln süper telefonlar


  ----------Eklendi @ 23:26:45 ---------- Yazıldı @ 23:26:30 ----------

  bi öğrensen ondan sonra çok kolay gelir
  galaxys ace fln süper telefonlar
   
 4. bir uygulama yükleyemedin diye androidden mi vazgeçtin yani??
  sonuçta ilkdefa kullanıyorsun bu sistemi öğrenicksin yani..symbianıda ilk bilmiyordun zamanla öğrendin öyle değilmi yani..
   
 5. haklısınız, zamanla öğrenirim, yenilik şart, yıllardır symbian symbian bunaldım.
   
 6. ya ben videoları izlerken en çok hoşuma giden ayrıntılar adamlar tarayıcının ayarlarına bile ekran ışığı ayarlama özelliği koymuşlar.herşeyin ayrıntısı kişiselleştirme özelliği var birde üstüne görsellik 10 numara olunca yemede yanında yat:ehe:ehe:ehe
   
 7. dostum bnd htc desire hd var uygulama yüklemesi çok basit.aldığın cihaza göre kendi sitesinden sync programı indir sonra yolla telefona apk dosyalarını.apk olmadan android olmazz zaten(h)
   
 8. symbiandaki gibi direk yüklenmiyor mu? yani kurulu dosyasını telefona attığımızda tıklayınca hemen yüklüyemiyor muyuz?
   
 9. yukleyebiliyoruz tabiki.. symbianda sis uzantili dosyalari telefonda nasil bir tikla kurabiliyorsak androidin apk uzantili disyalari bir tikla kurabiliyorsun...
   
 10. hiçte zorluğu yokmuş ozaman korkmaya gerek yok:ehe:ehe:ehe
  hatta symbianda sertifika olaylarıyla uğraşıyorduk bunda oda yok sanırsam..
   
 11. Öğrenirsin 1 haftada çok basit.Kısaca işin mantığını anlatayım:

  Oyunu satın alacaksan zaten marketten halledersin bişey yapmana gerek yok.Ama kırılmış oyunları bedava yüklemek istiyorsan applanet programını kurarsın kendisi android marketin aynısıdır tek farkı fiyatların üstünü çizmişler:eheBurdan indirdiğin oyunun apk kurulum dosyasıdır onu kurunca oyuna girersin ve wifi ile oyunun asıl data dosyasınıindireyimmi diye sorar evet der indirirsin hepsi bu kadar.Onun dışında forumlardan istediğin oyunu bulabilirsin bu şekilde bulduğun oyunlarda apk ve sd dosyası verilir oyunun apksını kurarsın ama bu sefer wifi ile indirmeye gerek yok çünkü sd card dosyasını indirmişsindir sd dosyasının nereye atılacağıda indirdiğin yerde yazar gerekli yere attıktan sonra oyunumuz hazırdır.Kırılmış oyunlarda kırılan dosya oyunun apk dosyasıdır indirdiğiniz oyun çalışmazsa başka bir apk indirp deneyin.Root olayınıda duymuşsunuzdur o da aynı symbiandaki sertifika alarak teli hack yapmak gibidir çok gerekli değildir kırılmış oyunları yüklemek için root gerekmez.Son olarak apk dosyalarını htc'nin sitesinden indireceğiniz htc sync programı ile kurabilirsiniz ama market dışındaki apk ları yükleyebilmek için telefonda uygulama ayarlarında bilinmeyen kaynaklar diye bi yer var onu açmanız gerekir..

  Bilmeniz gereken herşey bu mesajımda mevcuttur bunları birkaç sefer yap profesörü olursun:ehe
   
 12. gerçekten güzel açıklamışsın teşekkürler..:bigstar:
   
 13. Ohh be!!! çok tırsıyordum dosya yükleyemem, android almakla hata yaparım, anlamam diye. :) teşekkürler öğrettiğin için, kesin android alıyorum. :)
   
 14. symbian öldü artık bitti. cağ android çağıdır. uygulama yükleme çok daha basittir. yüklemek istediğin apk yı ya cihazdaki android marketten direkt kurabilirsin yada pc ye indirdiysen hafıza kartına atıp oradan da dosya yönetici ile bulup acarak kurabilirsin.
  symbian da sertifikala işi vardı bunda ise bazı uygulamaları yükleyebilmek için cihazın root edilmesi gerek yani haçk lenecek. buda cihazdan cihaza farklılık gösteriri. ama o ikinci aşama zaten kullandıkca uzmanlaşırsın.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/01/2019 - 06:58