Android ile ilgili ufacık bir soru

Sponsorlu Bağlantılar

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Android ile ilgili ufacık bir soru
Arkadaşımın android telefonunda uygulama yüklemeye çalıştık fakat ikimize de çok karışık geldi. Yok sd dosyası apk dosyası anlamadım ve yapamadık.galaxy s alacaktım gönlüm n8 e kaydı kolayca uygulama yükleniyor emin değilim arkadaşlar lütfen yardımcı olun...

O6UZH4N

Üye
android hiç kullanmadım ama anladıgım kadarıyla sen bilgisayardan indirip yüklemeye çalışmışsın bence wifi ile telefondan indir android market ile

OğuzcanAbi

Üye
bi öğrensen ondan sonra çok kolay gelir
galaxys ace fln süper telefonlar

----------Eklendi @ 23:26:45 ---------- Yazıldı @ 23:26:30 ----------

bi öğrensen ondan sonra çok kolay gelir
galaxys ace fln süper telefonlar

AYNA

AYNA

Üye
bir uygulama yükleyemedin diye androidden mi vazgeçtin yani??
sonuçta ilkdefa kullanıyorsun bu sistemi öğrenicksin yani..symbianıda ilk bilmiyordun zamanla öğrendin öyle değilmi yani..

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
haklısınız, zamanla öğrenirim, yenilik şart, yıllardır symbian symbian bunaldım.

AYNA

AYNA

Üye
ya ben videoları izlerken en çok hoşuma giden ayrıntılar adamlar tarayıcının ayarlarına bile ekran ışığı ayarlama özelliği koymuşlar.herşeyin ayrıntısı kişiselleştirme özelliği var birde üstüne görsellik 10 numara olunca yemede yanında yat:ehe:ehe:ehe

Diego Pablo Soe

Üye
dostum bnd htc desire hd var uygulama yüklemesi çok basit.aldığın cihaza göre kendi sitesinden sync programı indir sonra yolla telefona apk dosyalarını.apk olmadan android olmazz zaten(h)

AYNA

AYNA

Üye
dostum bnd htc desire hd var uygulama yüklemesi çok basit.aldığın cihaza göre kendi sitesinden sync programı indir sonra yolla telefona apk dosyalarını.apk olmadan android olmazz zaten(h)
symbiandaki gibi direk yüklenmiyor mu? yani kurulu dosyasını telefona attığımızda tıklayınca hemen yüklüyemiyor muyuz?

Εthnic

Εthnic

Üye
symbiandaki gibi direk yüklenmiyor mu? yani kurulu dosyasını telefona attığımızda tıklayınca hemen yüklüyemiyor muyuz?

yukleyebiliyoruz tabiki.. symbianda sis uzantili dosyalari telefonda nasil bir tikla kurabiliyorsak androidin apk uzantili disyalari bir tikla kurabiliyorsun...

AYNA

AYNA

Üye
Εthnic;3454457' Alıntı:
yukleyebiliyoruz tabiki.. symbianda sis uzantili dosyalari telefonda nasil bir tikla kurabiliyorsak androidin apk uzantili disyalari bir tikla kurabiliyorsun...
hiçte zorluğu yokmuş ozaman korkmaya gerek yok:ehe:ehe:ehe
hatta symbianda sertifika olaylarıyla uğraşıyorduk bunda oda yok sanırsam..

matrax-0052

Üye
Öğrenirsin 1 haftada çok basit.Kısaca işin mantığını anlatayım:

Oyunu satın alacaksan zaten marketten halledersin bişey yapmana gerek yok.Ama kırılmış oyunları bedava yüklemek istiyorsan applanet programını kurarsın kendisi android marketin aynısıdır tek farkı fiyatların üstünü çizmişler:eheBurdan indirdiğin oyunun apk kurulum dosyasıdır onu kurunca oyuna girersin ve wifi ile oyunun asıl data dosyasınıindireyimmi diye sorar evet der indirirsin hepsi bu kadar.Onun dışında forumlardan istediğin oyunu bulabilirsin bu şekilde bulduğun oyunlarda apk ve sd dosyası verilir oyunun apksını kurarsın ama bu sefer wifi ile indirmeye gerek yok çünkü sd card dosyasını indirmişsindir sd dosyasının nereye atılacağıda indirdiğin yerde yazar gerekli yere attıktan sonra oyunumuz hazırdır.Kırılmış oyunlarda kırılan dosya oyunun apk dosyasıdır indirdiğiniz oyun çalışmazsa başka bir apk indirp deneyin.Root olayınıda duymuşsunuzdur o da aynı symbiandaki sertifika alarak teli hack yapmak gibidir çok gerekli değildir kırılmış oyunları yüklemek için root gerekmez.Son olarak apk dosyalarını htc'nin sitesinden indireceğiniz htc sync programı ile kurabilirsiniz ama market dışındaki apk ları yükleyebilmek için telefonda uygulama ayarlarında bilinmeyen kaynaklar diye bi yer var onu açmanız gerekir..

Bilmeniz gereken herşey bu mesajımda mevcuttur bunları birkaç sefer yap profesörü olursun:ehe

AYNA

AYNA

Üye
Öğrenirsin 1 haftada çok basit.Kısaca işin mantığını anlatayım:

Oyunu satın alacaksan zaten marketten halledersin bişey yapmana gerek yok.Ama kırılmış oyunları bedava yüklemek istiyorsan applanet programını kurarsın kendisi android marketin aynısıdır tek farkı fiyatların üstünü çizmişler:eheBurdan indirdiğin oyunun apk kurulum dosyasıdır onu kurunca oyuna girersin ve wifi ile oyunun asıl data dosyasınıindireyimmi diye sorar evet der indirirsin hepsi bu kadar.Onun dışında forumlardan istediğin oyunu bulabilirsin bu şekilde bulduğun oyunlarda apk ve sd dosyası verilir oyunun apksını kurarsın ama bu sefer wifi ile indirmeye gerek yok çünkü sd card dosyasını indirmişsindir sd dosyasının nereye atılacağıda indirdiğin yerde yazar gerekli yere attıktan sonra oyunumuz hazırdır.Kırılmış oyunlarda kırılan dosya oyunun apk dosyasıdır indirdiğiniz oyun çalışmazsa başka bir apk indirp deneyin.Root olayınıda duymuşsunuzdur o da aynı symbiandaki sertifika alarak teli hack yapmak gibidir çok gerekli değildir kırılmış oyunları yüklemek için root gerekmez.Son olarak apk dosyalarını htc'nin sitesinden indireceğiniz htc sync programı ile kurabilirsiniz ama market dışındaki apk ları yükleyebilmek için telefonda uygulama ayarlarında bilinmeyen kaynaklar diye bi yer var onu açmanız gerekir..

Bilmeniz gereken herşey bu mesajımda mevcuttur bunları birkaç sefer yap profesörü olursun:ehe

gerçekten güzel açıklamışsın teşekkürler..:bigstar:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Ohh be!!! çok tırsıyordum dosya yükleyemem, android almakla hata yaparım, anlamam diye. :) teşekkürler öğrettiğin için, kesin android alıyorum. :)

shipped

shipped

Üye
symbian öldü artık bitti. cağ android çağıdır. uygulama yükleme çok daha basittir. yüklemek istediğin apk yı ya cihazdaki android marketten direkt kurabilirsin yada pc ye indirdiysen hafıza kartına atıp oradan da dosya yönetici ile bulup acarak kurabilirsin.
symbian da sertifikala işi vardı bunda ise bazı uygulamaları yükleyebilmek için cihazın root edilmesi gerek yani haçk lenecek. buda cihazdan cihaza farklılık gösteriri. ama o ikinci aşama zaten kullandıkca uzmanlaşırsın.

Üst Alt