android,galaxy ace firmware( rom) ve root işlemleri. ( market.youtube gibi sorunlara kesin çözüm )

Sponsorlu Bağlantılar

manwe2003

Üye
s.a. dostum.
ben samsung i9003 aldım bu dediğim işlemleri bu telefonada yapmam gerekiyormu. hiç biri şey yapmadım ben telefona hatta daha telefonu bile çözemedim tam nasıl bi şey oldugunu haliylede bu senın anlattıklarınada tamamıyle yabancıyım.
benım asıl yapmak istediğim oyunları falan hafıza kartına kurmak. bu sitede verilen oyunları kurdum ama telefon hafızasına kuruldugu için hemen doluyor hafıza.

shipped

shipped

Üye
    Konu Sahibi
ve artık galaxy ace için custom yani editlenmiş rom cıktı buyrun indirin iceriğindeki dosyaları odin e tanıtıp yükleyebilirsiniz aynen en baştaki anlatımda gösterildiği gibi.

----------Eklendi @ 18:47:55 ---------- Yazıldı @ 18:46:54 ----------

s.a. dostum.
ben samsung i9003 aldım bu dediğim işlemleri bu telefonada yapmam gerekiyormu. hiç biri şey yapmadım ben telefona hatta daha telefonu bile çözemedim tam nasıl bi şey oldugunu haliylede bu senın anlattıklarınada tamamıyle yabancıyım.
benım asıl yapmak istediğim oyunları falan hafıza kartına kurmak. bu sitede verilen oyunları kurdum ama telefon hafızasına kuruldugu için hemen doluyor hafıza.

dostum install menager yükle cihazına bu pro vasıtasıyla istediğin oyun ve uygulamayı hafıza kartına taşıyabilirsin

nexpow

nexpow

Üye
shipped ben galaxy ace root yapcam garantisi umrumda degil fakat telefonda bi sorun cıkarmı 2,2 yüklü bende yeni Aldım sorun cıkarmazsa yapcam

yasinzanbak

Üye
kardes allah ne muradın varsa versin allah razı olsun sağol ellerine zihnine sağlık

shipped

shipped

Üye
    Konu Sahibi
shipped ben galaxy ace root yapcam garantisi umrumda degil fakat telefonda bi sorun cıkarmı 2,2 yüklü bende yeni Aldım sorun cıkarmazsa yapcam
bu işe bir açıklık getirmek lazım. kullanıcı sözleşmesi ve garanti şartnamesi diyorki cihaza tavsiye edilmeyen uygulamaların yüklenmesi cihazı garanti dışı bırakır. atıyorum herkes telefonuna ***** lenmiş oyun yada program yüklemiyormu işte bu durum bile teknik olarak garanti dışı kalmaktır. root olayıda bunla eşdeğer bir durum.

ve gelelim cevaba hayır root olayı cihazı bozacak veya bozulmasına neden olacak bir şey değildir. 2,2 froyo kullananlar superone cliçk le gönül rahattlığıyla rootlayabilir.

nexpow

nexpow

Üye
saqol shipped root işlemini geri alabiliyozmu yani root yaptım fakat sonra dogru bulmadım istemiyorum root iptal edebiliyozmu

shipped

shipped

Üye
    Konu Sahibi
aynı programın unroot secenegiyle geri alınabiliyor

nurullahstar

nurullahstar

Üye
Arkadaşlar ben bütün bunları yapmadan önce telefon rehberi mesjlar vs. Yedeklemek istiyorum.
Kiesi kurdum, telefon usb bellek olrk pcye tanımlndı fakat kies menüden rehbere veya mesajlara girdiğimde cihz bğlanmdı diye hata veriyor. Ne yapmam gerek?

alp_general

Üye
shipped üstadım, emeklerine sağlık çokça sağolasın.sayende samsung s 5830 da android 2.2 froyo yerine villain 1.0 ı yükledim.

bazı sorunlar ile karşılaştım yardımına ihtiyacım var.

1.çoğu eski kurulu (youtube,skyfire,tunewiki,dolphine browser, converter, scientific calculator gibi)yoğunlukla kullandığım programları tekrar yükleyemedim ya android market sayfasında bulamadım yada uyumsuz mesajı aldım,
2. rusça yazılı olan silemediğim 2 program var, bunları kaldırmanın varmıdır bir yolu?
3. telefon bazen internet sayfasında veya arama kısmındayken geri tuşuyla çıkış yapamıyorum.

shipped

shipped

Üye
    Konu Sahibi
villian rom ilk custom rom denemesi. bazı kararsızlıkları olması normal bu nedenle şimdilik tercih etmiyorum. ve tavsiyede etmiyorum.

bahsettiğiniz programlar you tuber vs. zaten you tube markette yok. kullandığınız rom cdan kaynaklı olarak marketteki tüm prolara erişememeniz de normal.
rusca proları titanium bacup programıyla silebilirsiniz. ayrıca bu program mevcut programların yedeğini alır rom değiştirince direkt yedekten geri kurar.

selapo

Üye
kardeş ben XPE romunu yüklerken odin ile şu şekilde kaldı hiç ilerlemiyor ne yapmalıyım lütfen telefona bişey olmasını istemiyorum.birde bu romu yüklerken illa internet açık mı olmalı mı?

shipped

shipped

Üye
    Konu Sahibi
odin ve içerik dosyaları aynı klasörde olmalı. ayrıca telefonu dovnload modda olduguna eminmisin.
böyle bir hata olmaması gerek sırf kendim 100 e yakın cihaza bunu yükledim. kendi cihazıma 10 larca kez değişik firmvare yükledim tüm yönergeleri kontrol et eksik yada yanlış yaptığın bir şey var

shipped

shipped

Üye
    Konu Sahibi
konu yukarı

Oktayetis

Üye
hocam unroot seçeneği nerde:/

shipped

shipped

Üye
    Konu Sahibi
superone click in içinde

Oktayetis

Üye
tamamdır.ama bi sorum olacak; root sırasında 2 soru sordu bana hayır diyerek gectim.biri busy.. bişeydi sanırım digerini biliyorum.sorun cıkar mı ?

veys2121

veys2121

Üye
süperbi anlatım ve paylaşım kardeş bütün detaya inmişsin tebrikler

boyabatlı

boyabatlı

Üye
yani her konuda insanlar bu meseleyi soruyor detayıyla anlattık hiç selam veren yok. işinize yaramadıysa kaldırayım konuyunuda cevre kirliliği olmasın bari

arkadaşım telefon pin kodu istiyor bu durumda ne yapacağız yardımlarınız için teşekkür ederim
benim sürümüm 2.3.6

Üst Alt