Püf Noktası Android de usb adaptoru çalıştırmak

Sponsorlu Bağlantılar

genco15

genco15

Üye
    Konu Sahibi
Android de usb adaptoru çalıştırmak
Arkadaslar gece gece aklima geldide benim tel odadan iyi cekmiyor (g3) elimde asus usb-n14 adaptor var bunu otg yardimiyla calistirmam mumkun mu driverini nasil androidde çalışabilirim? Rt5372 cipsetine sahip sanirim biraz arastirma yaptim ama bulamadim bu durumun oluru var midir varsa nasil :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Arkadaslar gece gece aklima geldide benim tel odadan iyi cekmiyor (g3) elimde asus usb-n14 adaptor var bunu otg yardimiyla calistirmam mumkun mu driverini nasil androidde çalışabilirim? Rt5372 cipsetine sahip sanirim biraz arastirma yaptim ama bulamadim bu durumun oluru var midir varsa nasil :)
wifi adaptörleri otg ile çalıştırılamaz

genco15

genco15

Üye
    Konu Sahibi
wifi adaptörleri otg ile çalıştırılamaz
bi bakin calisanlar var sadece cipseti uyarlamak lazim sanirim da onun icin kernel derlemek mi gerek yoksa rootlu cihaza apk ile ekleyebilir miyiz bunu öğrenmek istiyorum.

advancel

advancel

Üye
Onun için çok geniş Android driver bilgin olması lazım araştırırsan yaparsın ama ya teknoloji bu imkansız yok

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
:hmmm:hmmm:hmmm

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Elinde eski bir android telefon varsa evin iyi çeken yerine koyup wifi dağıttırabilirsin az çeken odandan da kullandığın telefona verirsin bu çok kolay forumda konusu var. Ama senin söylediğin çok yüksek bir kernel yazma bilgisi gerektirir. Bence ilk seçenek çok daha kolay. İstersen yine de usb adaptörünün sitesine yaz istersen bunun driver veya apk uyg.sı android için var mı diye...

genco15

genco15

Üye
    Konu Sahibi
Artik xda daki yazilimcilarin kapisini calmak gerekiyor :) g3 icin yapacak biri bulunur elbet :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şu Winlar Oluyor Sanırım Ama Onlarda Nye Olmasın O Tür Şeyler Biraz ZOr Bence Uğraş Lazım Araştırma Yapanlara Sor İstersen Birde

genco15

genco15

Üye
    Konu Sahibi
Xda da konu actim ama ilgilenen olmadi kernel derlemek lazim sanirim

advancel

advancel

Üye
Neden böyle uğraşıyorsun ki madem çok uğraşasın var git güçlü anten al telefonunkine lehimle görüntü kötü durabilir ama çok güzel iş görüyor denedim

genco15

genco15

Üye
    Konu Sahibi
Dostum telefona kiyamam ya daha yeni :)

advancel

advancel

Üye
O zaman wifi modeme bi şekil yap :-D