Android Cihazların Pil Ömrünü İkiye Katlamak. (Denenmiş Yöntem)

Sponsorlu Bağlantılar

DosTKaM

DosTKaM

Üye
    Konu Sahibi
Android Cihazların Pil Ömrünü İkiye Katlamak. (Denenmiş Yöntem)

Aşağıda anlatılacak olan yöntem HTC firması tarafından söylenen ve bir çok kullanıcının da onayladığı (ben dahil) süper bir pil ömrü uzatma yöntemidir.

1. Telefonunuzu açın ve telefonunuzu 8 saat veya daha uzun süre şarj edin (bu süre boyunca şarjdan çıkarmayın),
2. Ardından telefonunuzu şarjdan çıkarın ve kapatın. Telefon kapalıyken 1 saat kadar telefonunuzu tekrar şarja takın,
3. Sonrasında telefonunuzu tekrar şarjdan çıkarın, telefonunuzu açın ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzu kapatın ve tekrar 1 saat daha şarj edin.

Yukarıdaki; HTC tarafından resmi olarak Android cihazlar için açıklanan ve kullanıcıların da onayladığı batarya süresini artırma ipucunu; doğru bir şekilde yaptığınız taktirde telefonunuzun batarya ömrünü ikiye katlayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Peocawe ve yumyjikk2

custave

custave

Üye
kusura bakmada bos-ısler onlar ıstersen 1 hafta sarjda kalsın pılın kapasıtesı neyse o kadar sarj alır.

• Beğen
Tepkiler: zaferozkan
asrabi

asrabi

Üye
Bu kalibredir şarjın daha çok alması için yapılan bir işlem değildir. Batarya kalibresi doğru bir şekilde tamamlandığı taktirde pil ömründe değişiklik olması söz konusu olabilir.

Peocawe

Peocawe

Üye
kusura bakmada bos-ısler onlar ıstersen 1 hafta sarjda kalsın pılın kapasıtesı neyse o kadar sarj alır.

Arkadaş pil kalibrasyonundan bahsetmiş. Kusura bakmada kalibrasyon hakkında bir şeyler araştırman gerek. :)

Htc tarafından resmi olarak açıklandığını yeni duyuyorum. Denemekte fayda var, teşekkürler.

custave

custave

Üye

Arkadaş pil kalibrasyonundan bahsetmiş. Kusura bakmada kalibrasyon hakkında bir şeyler araştırman gerek. :)

Htc tarafından resmi olarak açıklandığını yeni duyuyorum. Denemekte fayda var, teşekkürler.

hıkaye bunlar ınanamayınnn

maxpayneqwe

Üye
Hayır yalan felan değil daha önce bende kalibre ettim telefonumu çok faydasını gördüm.

farukbekl

farukbekl

Üye
ben iphone 5 kullanıyorum. ne pi kalibrasyonuyla uğraşıyorum nede şarj problemi yaşıyorum. 27 saat şarj gidiyor.. sadece konuşmalarda ise 2.5 günü gördüm. bir sıkıntı yok. neden android de böyle.

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Bu 1'Deki telefonu açıp 8 saat Sarj ettigimiz zaman, açılışta ne kadar sarj olmalı ?

nofear445

Üye
Ya faydasi olursa diye yapmakta yarar var.tsk

Superfan

Superfan

Üye
1-)Herkesin bildiği batarya kalibrasyonu;
2-)İşe yarıyor da ikiye katlamaz ki.Batarya ömrünü biraz uzatır.

DosTKaM

DosTKaM

Üye
    Konu Sahibi
Vallaha Siz İSterseniz Genede Bi Deneyin

-Emre

-Emre

Üye
Bu kalibredir şarjın daha çok alması için yapılan bir işlem değildir. Batarya kalibresi doğru bir şekilde tamamlandığı taktirde pil ömründe değişiklik olması söz konusu olabilir.

Bu kalibre değil ama denebilir

- - - Eklendi - - -

Denenebilir :) ah SwiftKey

blacktalon

blacktalon

Üye
Telefonu duvara ters asip sirtina masaj yapinca bataryada rahatlama oluyormus ve daha fazla sarj aliyormus :p
Deneyen cikar kesin :)

eren2934

eren2934

Üye
8 saat sarj isi cok sacma.telefonlarda kullanilan li-on batarya batarya dolduktan sonra akimi kesiyor.sarj dolduktan sonra beklemek zaman kaybi.onun yerine markette batterycalibration adinda uygulama var onu tavsiye ederim

Kerim.

Kerim.

Üye
2ye katlamasi imkansiz.belki cok az daha uzun gidebilir

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
Ben denedim çok başarılı denemeden yorum yapan arkadaşlara ilk başta denemelerini sonra yorum yapmalarını tavsiye ediyorum. Konuyu açan arkadaşa sonsuz teşekkür ediyorum.

Astrosman

Astrosman

Üye
Teşekkürler :)

DosTKaM

DosTKaM

Üye
    Konu Sahibi
Ben denedim çok başarılı denemeden yorum yapan arkadaşlara ilk başta denemelerini sonra yorum yapmalarını tavsiye ediyorum. Konuyu açan arkadaşa sonsuz teşekkür ediyorum.

Rica Ederim Kardeşim :)

Üst Alt