android cihazımın web tarayıcısına bulaşan link

Sponsorlu Bağlantılar

murat23351

Üye
    Konu Sahibi
android cihazımın web tarayıcısına bulaşan link
merhaba arkadaşlar telefonu aldığım günden beri internet tarayıcısına bulaşan böyle bir link oluyor bazen link adresi değişiyor ama sonuçta her tarayıcıyı açtığımda bu açılmaya çalışıyor tlf da bilmediğim hiç programı yüklemem yüklü program cleaner master avg , batarya doctor ve uc browser telefonda kendiliğinden indirilen ve kurmamı istenen apk dosyaları oluyr ama bunları kurmadığım halde sonradan bu tür link her browserı açtığımda karşıma çıkıyor uc browserı kaldırıp sistem dosyalarınıda sd karttan tüm kalıntıları siliyorum tekrar kuruyorum yine çıkıyor tlf kendi tarayıcısında da çıkıyor ne yaptımsa gitmiyor taki tlf fabrika ayarlarına döndürene kadar formatlayınca gidiyor belli bir süre sonra 20-30 gün sonra tekrar geliyor bilinmeyen kaynaklarda kapalı nasıl oluyor bir şekilde yükleniyor avg 360 avast gibi antivirüs lerle de temizledim bir şey çıkmadı temiz diyor ne yapabilirim. artık her olduğunda format atmak istemiyorum çözüm bulmam lazım buna...
bir önceki formattan sonrada higames.cc/?pinku link açılıyordu

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Bir arkadaş forumda şöyle demişti: "Benim telefona bulaşan tarayıcı virüsü, modemin wifi ağı üzerinden bulaşmıştı. Bunu engellemek için modeme manuel dns girdim ve sorun çözüldü." Bu yöntemi denemedim; fakat sendeki de benzer bir çözüm gerektiriyor olabilir. Bilgisayarın varsa, belki ona bulaşıp modemin wifi ağı üzerinden telefonuna bulaşıyor olabilir. Çünkü formatla gidiyor ve yaklaşık bir ay kafan rahat ediyorsa, her defasında sonradan bulaşıyor demektir.Power clean adlı uygulamalayla sistemi tarayıp, bulunanları temizleme yoluna da gidebilirsin. Belki çözüm olur. Ancak bunu yaparsan, hafıza kartında varsa apk dosyalarını falan da otomatik işaretliyor, onları silmemeye dikkat et.

Dilersen formatlayıp tüm uygulama ve ayarları hallettikten sonra recovery mod üzerinden telefonun yedeğini al. İŞe yarar mı bilmem; ama enazından virüs bulaştığında o yedeği direkt telefona geri yüklersin. Eğer sorunun böyle çözülürse, en azından gidecek olan yalnızca uygulama verileri olur; çünkü yedeklemiş olduğun tüm uygulamalar, ayarlar, masaüstü arka planı vs olduğu gibi geri gelecektir.

murat23351

Üye
    Konu Sahibi
formatladım dr web antivirüsü kurdum bu sefer güvenliği ve geliştirici seçenekleri vb usb hata ayıklayıcıları kapattım şimdilik bir sorun gözükmüyor tekrar çıkarsa dns olayını denerim. ama aynı ağda başka android tlf var tüm uygulamalar aynı ama o rootlu değil ona bir şey olmuyor. deneme yanılma ile bir şeyleri açıp kapatıp sonucu bulmaya çalışacam.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Bu sırada recovery mod'dan telefonun yedeğini almanı tavsiye ederim. TEkrar virüs ortaya çıkarsa aynı yolu izlemek zorunda kalmazsın hiç değilse.

murat23351

Üye
    Konu Sahibi
backup aldım komple sistem yedeğini mktdroidden alıyorum flash tool yedeklerinde userdata ile cach img dosyaları eksik kalıyor başka bir tlf bu şekilde aldım tamamdır diye aldım başka romları denedikten sonra kendi romunu flash tool ile atmak istediğimde sistem yükleme yapıyor ama tl açılmıyordu zor bela başka bir tlfnun cach ve userdata dosyalarını ekledikten sonra tlf çalıştı. yedeğini tam olarak sorunsuz nasıl alabilirim.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Her telefonun recovery modunu bilemiyorum; lakin telefonun clock recovery mod 6'yı destekliyorsa, Odin ile önce onu kur. Sonra da telefonun recovery moduna girdiğinde zaten oradan "backup" seçeneğini göreceksin. O seçeneğe girerek yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsin. Dilediğin zamanda geri yükleme yaparsın. Yedekleme dosyalarını hafıza kartında bir yere atıyor benim telefonda. Seninki de herhalde öyle yapacaktır. Aynı yerden (recovery mod'dan) yedeği geri yükleme işlemini de yapabilirsin. Yani bilgisayara falan ihtiyacın yok.

murat23351

Üye
    Konu Sahibi
clock recovery mod 6 ı destekleyim desteklemediğini nasıl öğrenecem bunun kurulumu nasıl yardımcı olursanız sevinirim.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Telefonun marka ve modeline göre clock recovery mod 6 araması yaparsnız forumda veya google'de, sonuçlar çıkacaktır. Oradan görülebilir desteklenip desteklenmediği.

murat23351

Üye
    Konu Sahibi
Tlf çin tlf xgody v19 böyle bir tlf kullanan yok kernel basebad lara göre rom aradım bulamadım
valla en son baktım olacağı yok format attım baştan yükledim 15 gündür bir sorun yok tlf da tüm ayarları kapattım hem okulda hem evde kullanıyorum okulun internetinden mi kaynaklanıyor evdekinden mi bilemiyorum tarayıcı virüsü bulaştıktan sonra okul ve ev wifisini kullanmasamda mobil interneti kullansamda geliyor şimdi evdeki ve okuldaki modemin dns lerini değiştirsem bu sorun düzelir mi diyorsun ?

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Garanti olsun diye ikisini de değiştir. Büyük ihtimal okuldaki etkilemiştir diye düşünüyorum.

mc_307

mc_307

Üye
Tlf çin tlf xgody v19 böyle bir tlf kullanan yok kernel basebad lara göre rom aradım bulamadım

valla en son baktım olacağı yok format attım baştan yükledim 15 gündür bir sorun yok tlf da tüm ayarları kapattım hem okulda hem evde kullanıyorum okulun internetinden mi kaynaklanıyor evdekinden mi bilemiyorum tarayıcı virüsü bulaştıktan sonra okul ve ev wifisini kullanmasamda mobil interneti kullansamda geliyor şimdi evdeki ve okuldaki modemin dns lerini değiştirsem bu sorun düzelir mi diyorsun ?
Yazdiklarimi yap kurtulursun. Bulastımı 3g wifi dinlemiyor. Bir nebi dns zehirlenmesi :D

Üst Alt