Haber Android 6.0 M Muffin(Marshmallow) Tanıtım Tarihim Açıklandı

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Android 6.0 M Muffin(Marshmallow) Tanıtım Tarihim Açıklandı
Google bu ay sonunda düzenleyeceği geliştiriciler konferansında yeni Android sürümünü duyuracak.

Google yanlışlıkla ya da kasten yeni Android sürümünün tanıtılacağı tarihi açıkladı. Google’ın 28/29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği Google I/O konferansında Android M (Bir sonraki Android sürümüne ait önizleme) açıklanacak.
Arama motoru devi Google I/O etkinlik takviminde Android M’ye de yer verdi. Android M ile ilgili kısım kısa süre sonra takvimden kaldırılsa da, birçok site gerekli açıklamayı elde etmeyi başardı.
Google geçen yıl haziran ayında gerçekleşen aynı etkinlikte Android L sürümünü duyurdu. Ekim ayına kadar gelişim süreci devam eden sürüm daha sonra Andrid 5.0 Lollipop adını aldı. Android M yeni Android sürümünün önizlemesi versiyonu olacak. Google büyük olasılıkla ekim ya da kasım ayında yeni Nexus cihazlarla birlikte Android M sürümünü "Android 6.0 Muffin" ismiyle resmen açıklayacak.

Google’ın mevcut uygulamalarında Materyal Tasarım’ı benimsemesi ve yine birçok üreticinin arayüzlerini Materyal Tasarım’a göre dizayn etmesi, Android 6.0 arayüz noktasında radikal bir değişimin yaşanmayacağını gösteriyor. Google’ın yine de arayüzde bazı düzenlemeler gerçekleştirmesi bekleniyor.
Android M’deki en büyük yenilik ise Google’ın kurumsal yapıları hedef alması olacak. Android M için yapılan resmi açıklama bunu açıkça ifade ediliyor. Google’ın açıklamasına göre “Android M, Android’in gücünü kurumsal yapılara getiriyor.” Google’ın söz konusu ifadesinden anladığımız kadarıyla yeni Android sürümüyle kurumsal yapılardaki cihazlar kontrol altına alınabilecek. Android M’de ayrıca daha gelişmiş bildirimler, güvenlik iyileştirmeleri, Android Auto ve Android Wear gelişmeleri bekleniyor.
Peki Android M’ye hazır mıyız?
Bu sorunun yanıtını aslında Google bize geçtiğimiz günlerde verdi. Nisan ayı Android sürümlerine göz attığımızda Android 5.0'ın hala %10 seviyelerinde olduğunu gördük. Ekosistemdeki birçok kullanıcı Lollipop’la tanışmazken (Android 5.0 ve Android 5.1) yeni Android sürümü açıkçası kullanıcıların pek odağında olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Dark-Evil ve RetaXter

Invoke

Invoke

Üye
Hazırız, bekliyoruz kaç aydır. :D

0MG90

0MG90

Üye
Daha 5.1 almadık 6 geliyor

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115, Bülent872, B.A.R.O.N ve 1 kişi daha
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Radikal degisim yoksa 5 in ara surumlerinde verseydi ya kitkat gibi ustelik kitkat bile iyi yenilikler getirmisti opengl 3 gibi simdi bunda bi fark yok 6 diyecek cogu modeline vermiyecek firmalar bir haltmis gibi.

karansa

karansa

Üye
Önce Lollipop'da ki kamera ve ısınma sorunlarını gidersinler de sonra 6'yı düşünürüz.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Tanıtım tarihim derken sunuma mi gideceksin değerli insan .

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Nedir bu sürüm sürüm atlama çılgınlığı anlamadım iOS'e mi yetişmeye çalışıyor google?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Vur kac taktigi uyguluyor :D google diger firmalara gönderme yapıyor "destek öyle degil böyle verilir" diye
l nin geldiginde söylemiştik google acıklama bile yaptı arayı acıp farkımızı göstermeliyiz, zaten olması gereken bu kademe kademe gitmek yerine koşar adım gitmek daha mantıklıki geride kalanlar düşsün ;)

• Beğen
Tepkiler: RetaXter ve B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Vur kac taktigi uyguluyor :D google diger firmalara gönderme yapıyor "destek öyle degil böyle verilir" diye
l nin geldiginde söylemiştik google acıklama bile yaptı arayı acıp farkımızı göstermeliyiz, zaten olması gereken bu kademe kademe gitmek yerine koşar adım gitmek daha mantıklıki geride kalanlar düşsün ;)
Nexus alarmı verildi o zaman :ehe

• Beğen
Tepkiler: ilyas_0177

Dogukan9595

Üye
Bir sonraki telefonum kesinlikle nexus olacak.2 model yapsınlar biri 1000-1500 arasından girsin biri 999'dan..5.2 inç ekran,3500 mah. batarya olursa tadından yenmez diğer üreticiler güncellemeleri kendi arayüzlerine uyarlayana kadar aylar geçiyor..

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bir sonraki telefonum kesinlikle nexus olacak.2 model yapsınlar biri 1000-1500 arasından girsin biri 999'dan..5.2 inç ekran,3500 mah. batarya olursa tadından yenmez diğer üreticiler güncellemeleri kendi arayüzlerine uyarlayana kadar aylar geçiyor..
Sen çok şey istiyorsun 3500 mAh'lık telefon çıkmadı :D ayrıca 1500 tl olacak peh :ehe

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

Emre

Üye
stabil olarak geliyor şimdi onlar düşünsün :ehe

• Beğen
karansa

karansa

Üye
Sen çok şey istiyorsun 3500 mAh'lık telefon çıkmadı :D ayrıca 1500 tl olacak peh :ehe
Note Edge Orjinal 3000 mAh, 3500 mAh kullanan telefonlar da az da olsa var. Hazır cevaplar vermeyelim lütfen. Fiyat konusunda dediğine katılıyorum.

Dogukan9595

Üye

Yok ben sadece günümüz androidlerinde eksik olan seyleri doldurarakta gelsin ve sadece stabil olması,hızlı güncelleme alabilmesi tek artıları olmasın diyorum normal kullanimda en az 1,5 - 2 gunu cikarabilmeli artik :) (nexus 6'yı saymıyorum) Fiyat konusunda 1500'ün üstüne çıkmamalı lg veya huawei'nin uretmesini cok istiyorum acikcasi.Veya illaki bir amiral gemisi gelecekse 1500'ün üzerinde bir tanede ekran boyutuna dokunmadan bu fiyatin altinda duzgun bir model gelsin atıyorum nexus 5 2015 compact gibi tadından yenmez.

LattAsdfasdf

Üye
Nexus 4 güncelleme alırmı ki ?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Note Edge Orjinal 3000 mAh, 3500 mAh kullanan telefonlar da az da olsa var. Hazır cevaplar vermeyelim lütfen. Fiyat konusunda dediğine katılıyorum.
4000mAh var Huawei Ascend Mate 7. 3500 mAh lık hangi telefon varmış söylede bilelim Hazır cevap vermeyelim lütfen!

Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
hiçbirşey değişmeyecekse ne anlamı kaldı ki direk sürüm atlamasının , material design'i değiştirip 6.0'a geçseydiniz bari , isimden başka hiçbir farkı olmayacak sanırım?

• Beğen
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Gitmeden önce bir kac acıklama daha yapacagım, google android te yeni bir cag atlamaya hazır ve her yeni sürümde sistem degiştirici özellikler ile gelecektir.
Nexus serilerine yeni bir perde daha geliyor, eminim nexus kullanan kişiler elindeki cihazın tam olarak amacını veya kabiliyetini kavrayamadı' rom kurup edit lemek anlamak degildir, sistem ile birlikte yaşamak gerekirki google nin amacı ortaya cıkıyor.

mesela işletim sistemleri arasında tema gibi geciş yapmak nasıl olur?
android l ile api ler yenilenip cogaltıdı, 5 te olan duyarlılık ve kabiliyet ile sınıf atlayıp kanıtladı
android 6 icin bir cok konu var fakat sırrını koruyor ;) sadece tahmin yürütülürse cok büyük degişiklik olacagı kesin.

• Beğen
Tepkiler: Dark-Evil ve B.A.R.O.N
byAndroid

byAndroid

Üye
Milkshake de olabilir adı. belli değil diyordu benim okuduğum haberde

• Beğen
Tepkiler: ilyas_0177