Amoled Ekranların Yanması (wave Burn) Için Dert Yananlar Içeri :)

 • 30 Eylül 2013
 • 15433 Okunma
 • 10 Cevap

 1. Evet arkadaşlar çok azda olsa bazı samsung cihazlarını kullanan arkadaşlarımızın başına mutlaka gelmiştir. ekran görüntüsünün gölgesinin oluşması. öncelikle sorunu tanıtıyım. cihazınızın ekranı en çok neyi gösteriyorsa (benimki mesajlardı) onun görüntüsü adeta ekrana gölge gibi çıktı. bunu bir gün beyaz bir resim açtığımda ekranın klavyesının gölgesinin çıktığını gördüm biraz daha dikkatli bakınca mesaj lar uygulamasının gölgesi ekranıma çıkmıştı. önce araştırdım ama bir sonuç alamadım. ve yaklaşık 3 aylık bir tereddüdün ardından samsung yetkili servise verdim. ve asıl mesele bunun samsungun garantisi dahlinde olup olmadığıydı. ve ıkı gün sonra servise gittiğimde ekranım samsungun garantisi kapsamında değiştiğini öğrendim. yani artık sizinde böyle bir sorununuz varsa garantisi bitmeden verin derim.. nacizane bir tavsiyedir. internnette garantiye girip girmediği konusunda bir açıklama yoktur. ben açıklıyım maxicep gelişsin istedim iyi çalışmalar :)
   


  Yazan: M. tAHA
  984657, Portagas ve Peocawe bunu beğendi.
 2. Saolun yararli bir bilgi:spr
   
  M. tAHA bunu beğendi.
 3. :maxicep:
   
 4. bu sorunu tedavi etmenin yöntemi vardı fakat biraz uğraş istiyor.. markette bi program vardı ama adını unuttum. sürekli hızlı bir şekilde yeşil, mavi, kırmızı, sarı, beyaz tarzı renkler çıkarıyodu ve telefon o şekilde 1-2 saat kalması öneriliyordu.
   
  M. tAHA bunu beğendi.
 5. Aynı sorun bendede oldu mesajlar ekranı komple gölge şeklinde yanma olmuştu gönderdim garantiye ekranı değiştiler herşey iyi güzel hoştu fakat önemli bir konu var burada dikkat edilmesi gereken. Ekran değişimini yapan servis elemanının titizliği çok önemli. Benim ekranım değişim sırasında çok iyi monte edilmemiş mesela sağ alt kısmı tam yapışmamış biraz oynuyor ve en kısık parlaklıkta siyah tonlu bir ekranda ekranın heryerinde boyalama yapılmış gibi yapıştırma maddesinin izlerini görüyorum Bu iki sorun gerçekten can sıkıcı. Ayrıca gorilla glass ekranımda çıkmayan bazı lekeler var. Bu yüzden tekrar gönderdim ve bana bahsedilen sorunlara rastlanmamıştır denerek geri gönderildi. Yani ekranı değiştiriyorlar garanti kapsamında fakat işçilik çok önemli.
   
  984657, M. tAHA ve Peocawe bunu beğendi.
 6. ben araştırdım ama böyle bşey duymadım açıkcası bilmiyorum benim şahsi fikrim bahsettiğiniz uygulama ekranı tekrar yakmaya neden olabılır ve ekran eskı parlaklıgını yıtırebılır dıye düşünüyorum
  ---
  ben direk samsung servisine verdim. herhangi bir firma üzerinden tamire gitmedi yani. mesela benım arka kapak harıc telefonumun dıs yuzeyıde bu ekran değişmesi sırasında değişti.tahmınımce sızınkının sadece içindeki ekranı söküp yeniden takmışlar masrafı az olsun diye ama doğrusu olan iç dış ve cercevesinin tamamen değiişmesi. bende bahsettiğiniz o sorunlar yok ama gorilla glass ekrandan kastınız ne anlamadım ?
   
 7. Bende daha yok ama çerçeve soyuluyor :D
   
 8. Ekran komple değişti home tuşu dahil dediğin gibi arka kapak hariç değişmez ki kardeş kasayı değişmezler onu ayrı satarlar amoled ekran üst gorilla glass ekran home tuşu yani üst kısım komple değişir. Bu sorunlar oldu bende bu ekranı takan servis elemanına ve tekrar bişey yok diyen gönderen elemana çok kaydım :)
   
 9. Ben S4 kullanıyorum. Nasıl yanıyor ben anlamadım
   
 10. Ekranın ışığı sürekli açık kaldığı zaman bu tür olaylarla karşılaşılabilir. Örneğin televizyonunuzu 48 saat boyunca aynı kanalda bekletin yavaş yavaş kanalın logosunun olduğu kısım yanmaya başlar.
  Hareketsiz nesnelerin olduğu pikseller sürekli yandığı için artık izi kalır.
  Bu yüzden pc lerde ya da herhangi bir ekranda "ekran koruyucusu" devreye giriyor. Piksellerin renklerini değiştirerek yanmasını engelliyor.
   
  Hıqh_VoLTaqe27 bunu beğendi.
 11. bende yeni gönderdim bu sorun yüzünden fakat ekranda yere düştüğünden bi leke var sağ üst köşede telefon gmd 2+ telpa yaparmı ücret isterlerse ne kadar isterle?
   
  Samsung ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/01/2019 - 08:29