Tavsiye Amoled Ekranların Yanması (wave Burn) Için Dert Yananlar Içeri :)

Sponsorlu Bağlantılar

M. tAHA

M. tAHA

Üye
    Konu Sahibi
Amoled Ekranların Yanması (wave Burn) Için Dert Yananlar Içeri :)
Evet arkadaşlar çok azda olsa bazı samsung cihazlarını kullanan arkadaşlarımızın başına mutlaka gelmiştir. ekran görüntüsünün gölgesinin oluşması. öncelikle sorunu tanıtıyım. cihazınızın ekranı en çok neyi gösteriyorsa (benimki mesajlardı) onun görüntüsü adeta ekrana gölge gibi çıktı. bunu bir gün beyaz bir resim açtığımda ekranın klavyesının gölgesinin çıktığını gördüm biraz daha dikkatli bakınca mesaj lar uygulamasının gölgesi ekranıma çıkmıştı. önce araştırdım ama bir sonuç alamadım. ve yaklaşık 3 aylık bir tereddüdün ardından samsung yetkili servise verdim. ve asıl mesele bunun samsungun garantisi dahlinde olup olmadığıydı. ve ıkı gün sonra servise gittiğimde ekranım samsungun garantisi kapsamında değiştiğini öğrendim. yani artık sizinde böyle bir sorununuz varsa garantisi bitmeden verin derim.. nacizane bir tavsiyedir. internnette garantiye girip girmediği konusunda bir açıklama yoktur. ben açıklıyım maxicep gelişsin istedim iyi çalışmalar :)

• Beğen
Tepkiler: 984657, Portagas ve Peocawe

reflex

reflex

Üye
Saolun yararli bir bilgi:spr

• Beğen
Tepkiler: M. tAHA
Peocawe

Peocawe

Üye
bu sorunu tedavi etmenin yöntemi vardı fakat biraz uğraş istiyor.. markette bi program vardı ama adını unuttum. sürekli hızlı bir şekilde yeşil, mavi, kırmızı, sarı, beyaz tarzı renkler çıkarıyodu ve telefon o şekilde 1-2 saat kalması öneriliyordu.

• Beğen
Tepkiler: M. tAHA
serdar_gs

serdar_gs

Üye
Aynı sorun bendede oldu mesajlar ekranı komple gölge şeklinde yanma olmuştu gönderdim garantiye ekranı değiştiler herşey iyi güzel hoştu fakat önemli bir konu var burada dikkat edilmesi gereken. Ekran değişimini yapan servis elemanının titizliği çok önemli. Benim ekranım değişim sırasında çok iyi monte edilmemiş mesela sağ alt kısmı tam yapışmamış biraz oynuyor ve en kısık parlaklıkta siyah tonlu bir ekranda ekranın heryerinde boyalama yapılmış gibi yapıştırma maddesinin izlerini görüyorum Bu iki sorun gerçekten can sıkıcı. Ayrıca gorilla glass ekranımda çıkmayan bazı lekeler var. Bu yüzden tekrar gönderdim ve bana bahsedilen sorunlara rastlanmamıştır denerek geri gönderildi. Yani ekranı değiştiriyorlar garanti kapsamında fakat işçilik çok önemli.

• Beğen
Tepkiler: 984657, M. tAHA ve Peocawe
M. tAHA

M. tAHA

Üye
    Konu Sahibi
bu sorunu tedavi etmenin yöntemi vardı fakat biraz uğraş istiyor.. markette bi program vardı ama adını unuttum. sürekli hızlı bir şekilde yeşil, mavi, kırmızı, sarı, beyaz tarzı renkler çıkarıyodu ve telefon o şekilde 1-2 saat kalması öneriliyordu.
ben araştırdım ama böyle bşey duymadım açıkcası bilmiyorum benim şahsi fikrim bahsettiğiniz uygulama ekranı tekrar yakmaya neden olabılır ve ekran eskı parlaklıgını yıtırebılır dıye düşünüyorum
Aynı sorun bendede oldu mesajlar ekranı komple gölge şeklinde yanma olmuştu gönderdim garantiye ekranı değiştiler herşey iyi güzel hoştu fakat önemli bir konu var burada dikkat edilmesi gereken. Ekran değişimini yapan servis elemanının titizliği çok önemli. Benim ekranım değişim sırasında çok iyi monte edilmemiş mesela sağ alt kısmı tam yapışmamış biraz oynuyor ve en kısık parlaklıkta siyah tonlu bir ekranda ekranın heryerinde boyalama yapılmış gibi yapıştırma maddesinin izlerini görüyorum Bu iki sorun gerçekten can sıkıcı. Ayrıca gorilla glass ekranımda çıkmayan bazı lekeler var. Bu yüzden tekrar gönderdim ve bana bahsedilen sorunlara rastlanmamıştır denerek geri gönderildi. Yani ekranı değiştiriyorlar garanti kapsamında fakat işçilik çok önemli.
ben direk samsung servisine verdim. herhangi bir firma üzerinden tamire gitmedi yani. mesela benım arka kapak harıc telefonumun dıs yuzeyıde bu ekran değişmesi sırasında değişti.tahmınımce sızınkının sadece içindeki ekranı söküp yeniden takmışlar masrafı az olsun diye ama doğrusu olan iç dış ve cercevesinin tamamen değiişmesi. bende bahsettiğiniz o sorunlar yok ama gorilla glass ekrandan kastınız ne anlamadım ?

TheMadness

TheMadness

Üye
Bende daha yok ama çerçeve soyuluyor :D

serdar_gs

serdar_gs

Üye
ben araştırdım ama böyle bşey duymadım açıkcası bilmiyorum benim şahsi fikrim bahsettiğiniz uygulama ekranı tekrar yakmaya neden olabılır ve ekran eskı parlaklıgını yıtırebılır dıye düşünüyorum
ben direk samsung servisine verdim. herhangi bir firma üzerinden tamire gitmedi yani. mesela benım arka kapak harıc telefonumun dıs yuzeyıde bu ekran değişmesi sırasında değişti.tahmınımce sızınkının sadece içindeki ekranı söküp yeniden takmışlar masrafı az olsun diye ama doğrusu olan iç dış ve cercevesinin tamamen değiişmesi. bende bahsettiğiniz o sorunlar yok ama gorilla glass ekrandan kastınız ne anlamadım ?
Ekran komple değişti home tuşu dahil dediğin gibi arka kapak hariç değişmez ki kardeş kasayı değişmezler onu ayrı satarlar amoled ekran üst gorilla glass ekran home tuşu yani üst kısım komple değişir. Bu sorunlar oldu bende bu ekranı takan servis elemanına ve tekrar bişey yok diyen gönderen elemana çok kaydım :)

ahmetsuha525000

Üye
Ben S4 kullanıyorum. Nasıl yanıyor ben anlamadım

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Ekranın ışığı sürekli açık kaldığı zaman bu tür olaylarla karşılaşılabilir. Örneğin televizyonunuzu 48 saat boyunca aynı kanalda bekletin yavaş yavaş kanalın logosunun olduğu kısım yanmaya başlar.
Hareketsiz nesnelerin olduğu pikseller sürekli yandığı için artık izi kalır.
Bu yüzden pc lerde ya da herhangi bir ekranda "ekran koruyucusu" devreye giriyor. Piksellerin renklerini değiştirerek yanmasını engelliyor.

• Beğen
Tepkiler: Hıqh_VoLTaqe27
Ekoslar

Ekoslar

Üye
bende yeni gönderdim bu sorun yüzünden fakat ekranda yere düştüğünden bi leke var sağ üst köşede telefon gmd 2+ telpa yaparmı ücret isterlerse ne kadar isterle?

Üst Alt