Amerika AT&T cihaz getirtenlerin dikkatine

 • 9 Mart 2013
 • 582 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Bilindigi uzere Amerika'nın en büyük operatörlerinden biri olan AT&T uzerinden satılan telefonlar simkilitli olması nedeniyle ulkemize gore oldukca ucuz fiyattan satiliyor.

  Son donemlerde cikan bazi yasalar ve DCMA'nın aldıgı bazi kararlar simkilitli telefon piyasasinda bazi taşlari yerinden oynatti. Son olarak Amerikan Beyaz Saray internet sitesinde oluşturulan bir ankette simkilit karşiti yuzbinlerce oy kullanilmasi bu kısıtlamayı yapan operatörleri endişeye sevketti.

  Meksika ve Brezilya'da simkilitli cihaz satişinin yasaklanmasindan sonra boyle bir yasanin Amerika'da da uygulanmasi korkusu operatörlere geri adım attırdı.

  Bu konuda ilk adïm AT&T'den geldi. AT&T'den Joan Marsh unlock sözleşmeleeinde yaptiklari degişikligi acikladi.
  Buna göre;
  Satış sözlemesinin 60 gunu doldurmasini takiben gerekli şartlari yerine getiren kullanicilara talep etmeleri halinde unlock kodu verilecek.
  Peki o şartlar nelerdir?
  1-bir hesap yili icinde en fazla 5 cihaz icin unlock kodu verilebilir
  2-Bir hesap yılı icinde hesabin borcundan dolayi kapatilmamiş olmasi
  3-hesabin aktif olarak kullaniliyor olmasi.

  Türkiye'deki kullanicilar olarak bizi ne ilgilendirir diyebilirsiniz fakat ulkemizde Amerika'da tanidigi akrabasi oradan cihaz getirebilecek imkanlari vardir. Eger sizin de boyle bir imkaniniz varsa ve yeni telefon alma planiniz varsa aklinizin bir koşesinde bulunsun.
   


  Yazan: papakudioflu
 2. Sözleşmeyler 70$'a Note 2 veriyordu bu At&t yanılmıyorsam...
   
 3. 19.90$'a lumia920 veriyor ama bu firmalar ureticilerle saglam anlaşmalar imzaliyor ve ellerindeki gucu kullaniyorlar. Dile kolay apple magazalarindan cok iphone satiyor at&t:D
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 11:54