Amd ve BlueStacks'tan buyuk ortaklik

• 2 Ekim 2012
  • 1439 Okunma
  • 25 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. < Resmi açmak için tıklayın >

Sanırım bu habere en cok wp8 ve windows tabletleri bekleyenler sevinecektir.

Microsoftun yeni mobil platformlarinin en cok eleştirildigi konu apple appstore ve google play store'la karşilaştirildiginda uygulama sayısının rakiplerine göre cok gerilerde kalmasıydı.

Donanım üreticisi Amd ve yazılım üreticisi BlueStacks arasında bir anlaşma imzalandi.
    Bu anlaşmaya göre iki şirket Amd'nin appzone player'ını kullanarak ios ve android platformlarındaki 500.000 uygulamayı windows8,windowsRt ve windowsphone platformlarina getirecekler.
    BlueStacks Ceo'su Roben Sharma; Biz Amd'nin benzersiz grafik ve tek bir chip uzerinde işlem kurulumu ve uygulama performansini optimize etmek icin birlikte yakin bir calişma yaptik ve cok guzel sonuclar aldik.
    Bu özellik Amd işlemcili windows8 cihazlarda sisteme entegre olarak gelicek, tablet ve telefonlarla senkronize edilebilecek. Örnek olarak herhangi bir uygulama veya oyunu kapatip ciktiginizda telefon veya tabletinizden kaldiginiz yerden devam edebileceksiniz.
    Bu ortaklik Microsoft ve marketleri icin asansor gorevi gorup yukarilara taşiyabilir.

Yazan: papakudioflu
    n000k ve kullanıcıadları bunu beğendi.
  2. İşte bu süpper haber :alkis :alkis

kullanıcıadları bunu beğendi.
  3. Bu uygulama windows'vardı wp8'e portlayacaklar herhalde :D. Aynı çekirdek olduğu için kim bilir daha neler portlanacak :eller:

- - - Eklendi - - -

böyle bir uygulama market eksikliğinide giderecek :D

4. Şimdi wp nin marketine laf atanlar ne diyecek merak ediyorum?? Ama bunun tam anlamıyla oturması kaç ay sürer?? O da var

5. mesela cihazlarin Türkiye'ye gelmesine 1-1,5 ay var. Sizler cihazlari alip mevcut marketi taniyana kadar 1aydan fazla zaman gecer. Bu durumda bu projenin iki uc ay daha zamani var. Yani o zamana kadar ihtiyac duymazsiniz zaten:D

kullanıcıadları bunu beğendi.
  6. Evet. bu gerçekten iyi bir haberdi hele ki son zamanlarda wp8 telefon almayı düşünürken:eller:

7. bu gerçekten de çok iyi bir haber. Umarım androidin çöplüğü yerine iosun uygulamalarını getirirler. Zaten belliydi marketin birkaç yılda değil daha önce dolacağı ama nasıl? İşte cevap da bu. Umarım microsoft bu işi iyi yaptırtır.

kullanıcıadları ve SkyLaBTR bunu beğendi.
  8. ya konuyla alakası yok ama imzan güzelmiş :yuru

9. yaptırır,microsoft bu ;) marketinde denetim en üst düzeyde.

10. Son günlerde okuduğum en güzel haber diyebilirim.Wp'nin bana göre tek eksiği gideriliyor...

11. Çok düşündüm bulmak için :ehe

12. bende 920 almayı düşünüyodum bu iyi oldu

13. harika bir haber :oke:

14. Sevindirici bir haber sağol abi.

15. İnşallah Dalvik gibi yalan çıkmaz.

16. dalvik geliştirici işiydi hünkarım ama bu koskoca amd nin işi sanmam yalan olsun.

17. Ben de öyle düşünüyorum hünkarım ama böyle böyle çok hayal kırıklığı yaşadığım için...

18. sen de haklısın hünkarım :/

19. bu dalvikten tamamen farkli bir olay. Zaten var olan amd appzone uzerine uygulamalar portlanicak.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
13/11/2018 - 01:04