Almalı mıyım? Yardım..Donanım yeterli mi?

Sponsorlu Bağlantılar

zeusdesmond.diablo

zeusdesmond.diablo

Üye
    Konu Sahibi
Almalı mıyım? Yardım..Donanım yeterli mi?
Öncelikle Merhaba arkadaşlar düşündüğüm laptop bir casper o yüzden ön yargısız bir yorum istiyorum (: tabiki laptoptan beklediğimiz oyun performansı olacağından sizlerinde bu konuda beni aydınlatması için yazdım konuyu. ..Laptopumuz budur;
Casper'ın Nirvana Chd'si 4210m ...özelliklerini kabaca yazarsam;
-Gt840m 2gbpaylasimsiz ekran kartı
-turbo ile 3,10ghz işlemci hizi (sanirim saf2,60)
-Intel core i5 4210m islemci
Falan da filan yani notebookcheckten gt840min gtav dahil oynayacağı tescilli .. Lakin bu laptop vasper sizce son oyunlarda sorun çıkarır mi bir de total war hastasiyim ben son çıkan atillayi oynatır mi sizce?Genel olarak sizden laptopumuz dış kalitesinden değil de içinden bahsetmenizi istiyorum tesekkurler..

Buradan diğer teknik özelliklere bakabilirsiniz..

Buranında en alt sayfalarindan fps değerlerine bakabilirsiniz ekran kartının ..

Aybars1979

Aybars1979

Üye
oy
Öncelikle Merhaba arkadaşlar düşündüğüm laptop bir casper o yüzden ön yargısız bir yorum istiyorum (: tabiki laptoptan beklediğimiz oyun performansı olacağından sizlerinde bu konuda beni aydınlatması için yazdım konuyu. ..Laptopumuz budur;
Casper'ın Nirvana Chd'si 4210m ...özelliklerini kabaca yazarsam;
-Gt840m 2gbpaylasimsiz ekran kartı
-turbo ile 3,10ghz işlemci hizi (sanirim saf2,60)
-Intel core i5 4210m islemci
Falan da filan yani notebookcheckten gt840min gtav dahil oynayacağı tescilli .. Lakin bu laptop vasper sizce son oyunlarda sorun çıkarır mi bir de total war hastasiyim ben son çıkan atillayi oynatır mi sizce?Genel olarak sizden laptopumuz dış kalitesinden değil de içinden bahsetmenizi istiyorum tesekkurler..

Buradan diğer teknik özelliklere bakabilirsiniz..

Buranında en alt sayfalarindan fps değerlerine bakabilirsiniz ekran kartının ..
oyun oynayacaksanız laptoptan uzak duracaksınız (tabi ne oynayacağınızda önemli olmakla birlikte genel durum laptop oyun için değildir.) illaki oyun için laptop alacaksanız 3000-4000tl lik çözümlere bakacaksınız. oyun için laptop yanlış tercih olur kısacası.

• Beğen
Tepkiler: rocker_hasan123 ve ghstr
zeusdesmond.diablo

zeusdesmond.diablo

Üye
    Konu Sahibi
Mrb kardeş şimdi bizde öyle bir durum yok bütçe belli .. Bazı site ve kanallarda da güzel oyunları iyi FPS değerlerinde oynadıklarını gördük sen kullandım mi ?/veya nesi kötü de oynanmiyor

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Mrb kardeş şimdi bizde öyle bir durum yok bütçe belli .. Bazı site ve kanallarda da güzel oyunları iyi FPS değerlerinde oynadıklarını gördük sen kullandım mi ?/veya nesi kötü de oynanmiyor
ben eskisi gibi oyun oynamıyorum açıkcası donanımlarıda artık eskisi gibi takip etmediğim için hangi oyunu hangi donanım rahat açar vb çok fikrim yok ama;

1. laptop iş bilgisayarıdır eğlence bilgisayarı değil özellikle eğlence için üretilenler hariç
2. teknolojik gelişmelere paralel laptoplarda gelişiyor ama unutmayınki oyun ve uygulamaların donanım ihtiyacıda bunlara paralel sürekli artıyor.
3- belirtmiş olduğunuz laptop un donanımlarına benzer bir laptop u benim yakınım geçen hafta aldı (farklı bir marka ama işlemci ve ekran kartı aynı diğerlerin bakmadım o yüzden) ayarlarını birlikte yaptık benim pc nin yanında (benim pc 5 yıllık ilk nesil i7 işlemcili) tozunu yutuyordu resmen. (oyun denemedik geç saate kadar uğraştığımız için windowsun açılışı, güncellemeleri yüklemesi vs)
4-masa ile benzer işlemci ve anakartlar ile karşılaştırarak yorum yapmayın çünkü masaüstü i5 işlemci ile laptop un i5 işlemcisi hiçbir şeilde aynı değildir. kaba bir benzetme ile her 4 silindr araba aynı performansı vermeyeceği gibi düşünün.

eğer evin içinde kullanacaksanız ve odadan odaya taşımak için laptop düşünüyorsanız yanlış tercih ama yine de şuan için alacağınız bir laptop istediğiniz oyunu bir şekilde oynatır.

• Beğen
Tepkiler: rocker_hasan123
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@Aybars1979 olması gerekeni söylemiş.. yani ideal olanı.
Ancak NoteBook ların da hem albenili yanları var, hem de taşıma imkanından dolayı tercih edilesi bir durumları var..
Diğer yandan illaki Notebook almayı düşünüyorsanız benim yıllarca her üç markanın da elimden geçtiğini varsayarak size Dell, HP, Asus öneriyorum.
Burada ve başka formlarda söylenenlerin yanında yapmanız gereken bir diğer şey de ünlü mağazaları dolaşarak bizzat deneme ve inceleme yapmanızdır.
Şunu da bilmenizde yarar var, bir şeyleri öneren her insan sonuçta kendi elindeki, kendi baktığı, kendi deneyimine göre bir sonuç oluşturduğu önerileri dile getirir.
Bilirsiniz cep telefonunda da böyledir.
Herkes elinde ne varsa en iyisi o'dur der. ) )

• Beğen
Tepkiler: zeusdesmond.diablo
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
oy

oyun oynayacaksanız laptoptan uzak duracaksınız (tabi ne oynayacağınızda önemli olmakla birlikte genel durum laptop oyun için değildir.) illaki oyun için laptop alacaksanız 3000-4000tl lik çözümlere bakacaksınız. oyun için laptop yanlış tercih olur kısacası.
yanlış mı dalgamı geçiyon ben on numara oyun oynuyorum laptopumla

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
notebookla elbette oyun oynanır. ama casperdan uzak dur. lenovo, asus, dell bu canavarlar varken caspere laf düşmez sen net bütce belirt iyi bi cihaz önerelim.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
hangi oyunları oynuyorsunuz bir listelermisiniz.
GTA 5 ,call of duty adwanced warfare ,batman arkham city, alan wake ,dead rising 2 ,deadpool ,dying light ,the ewil within ,NFS rivals, csgo ,alien isolation, final fantasy 13, castelvania, daha aklıma gelmeyen birkaç oyun çok rahat oynuyorum laptopum gaming değil bu arada. Laptopta oyun oynanmaz diye birşey yok.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
GTA 5 ,call of duty adwanced warfare ,batman arkham city, alan wake ,dead rising 2 ,deadpool ,dying light ,the ewil within ,NFS rivals, csgo ,alien isolation, final fantasy 13, castelvania, daha aklıma gelmeyen birkaç oyun çok rahat oynuyorum laptopum gaming değil bu arada. Laptopta oyun oynanmaz diye birşey yok.
sizin laptop un özellikleri nelerdir hocam varsa bir link verebilirmisiniz merak ettim açıkcası.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
casper bir çok kullanıcı sevmiyor bilin istedim ama dediğiniz oyn çokda ağır değildir heralde

rocker_hasan123

rocker_hasan123

Üye
Hepsini ancak en düşük ayarlarda oynarsın. (Büyük bi para vermediysen)
Laptop arkadaşların dediği gibi oyun için üretilmemiş. Oynarmısın oynarsın ama Masaüstünde oynadığın gibi oynayamazsın.
Aynı fiyata bir tane masaüstü bilgisayar alsam en yüksek ayarlarda oynatır senin oynadığın oyunları.
Şuanki fırsatlarla 150 liraya GTA 4ü kasmadan oynatan bilgisayar mevcut.
Ama bu fiyata alınan laptop tamamen hurda olur :D

technogamer2345

Üye
Laptop oyun icin degildir tabiri cok yanlis.Nasil cahil bir cumledir kafa almiyor yani.Oyun deyince hemen akliniza 4K performansmi geliyor ? Ona bakilirsa ben Low'da da oynaniyor diye biliyorum.Oyunlarda optimizasyon ve grafik olcegi diye bir ozellik var.Bilgisayarinin yettigi kadar oyununu oynarsin.Ne yazikki bu programlar icin gecerli degil fakat programlar islemci ve ramden baska birsey istemez.Birazda kullaniminiza bagli.Neye yuklenecekseniz ona bakin.Bir masaustu alirsaniz 3000 yeterli bir butce.Laptop alirsanizda 4500 yeterli bir butcedir.Bunlar disinda alinan masaustune verilen 4000'di,5000'di falan hikaye.Anca israf.İsrafa goz yumarsaniz buyrun meydan sizin.Ama bilinki bedelide beklemediginiz sekilde size geri donecektir.

Yok hadi programlardan anlarsin,yazilim isleriyle ugrasirsin falan oda yok ki,ben anca WASD tuslarini kullanmayi biliyorum diyorsunuz.

Hadi.farz edelim ki bunlardanda anliyorsunuz,hicbir program/yazilim o kadar para edecek bir sistem gerektirmiyor.

Hadi kabul kafaniz anca oyuna eriyor soruyorum size hangi oyun dogru duzgun 2K-4K-Ultra destekli ? Nadiren.

Biraz daha konuyu acarsak butce varsa,durumun iyiysr laptop fazlasiyla yetecegi gibi en dogru secenek olur.

Yok illaki masaustu alacagim,durumumda yok dersen okuluna el arabasiyla gidersin.

Not : Sinirli sorumluluk icerir.

rocker_hasan123

rocker_hasan123

Üye
Laptop oyun icin degildir tabiri cok yanlis.Nasil cahil bir cumledir kafa almiyor yani.Oyun deyince hemen akliniza 4K performansmi geliyor ? Ona bakilirsa ben Low'da da oynaniyor diye biliyorum.Oyunlarda optimizasyon ve grafik olcegi diye bir ozellik var.Bilgisayarinin yettigi kadar oyununu oynarsin.Ne yazikki bu programlar icin gecerli degil fakat programlar islemci ve ramden baska birsey istemez.Birazda kullaniminiza bagli.Neye yuklenecekseniz ona bakin.Bir masaustu alirsaniz 3000 yeterli bir butce.Laptop alirsanizda 4500 yeterli bir butcedir.Bunlar disinda alinan masaustune verilen 4000'di,5000'di falan hikaye.Anca israf.İsrafa goz yumarsaniz buyrun meydan sizin.Ama bilinki bedelide beklemediginiz sekilde size geri donecektir.

Yok hadi programlardan anlarsin,yazilim isleriyle ugrasirsin falan oda yok ki,ben anca WASD tuslarini kullanmayi biliyorum diyorsunuz.

Hadi.farz edelim ki bunlardanda anliyorsunuz,hicbir program/yazilim o kadar para edecek bir sistem gerektirmiyor.

Hadi kabul kafaniz anca oyuna eriyor soruyorum size hangi oyun dogru duzgun 2K-4K-Ultra destekli ? Nadiren.

Biraz daha konuyu acarsak butce varsa,durumun iyiysr laptop fazlasiyla yetecegi gibi en dogru secenek olur.

Yok illaki masaustu alacagim,durumumda yok dersen okuluna el arabasiyla gidersin.

Hocam öncelikle ben kendi adıma sadece oyun oynama ile ilgilenen biri değilim. Unreal Engine 4, Cryengine gibi birçok motorunu da oyun yapmak için kullandım ve basit projelerim var. Modelleme işi ile de ilgileniyorum. Eğer bir oyun motorunu tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız gerçekten 5000 liralık bir bilgisayar gerekli.

Oyun Oynamak için bile eğer göz zevkine gerçekten önem veriyorsanız bu bilgisayarları aldığınızda farkı göreceksiniz.

Oyun denilince aklıma Oynanış, Grafikler, Senaryo, Sesler geliyor. Kısacası ben oyunu her konudan ele alıyorum.

Ayrıca çoğu oyun 4K destekli artık. Ve bunların başında GTA5 yer alıyor.

Eğer gerçekten adam gibi bir bilgisayarda oyun oynasaydınız fikriniz tamamen değişirdi sizin de.

Hocam aslında cahil olan sizsiniz;
Durumu yoksa bile 100 LİRAYA laptoplar satılıyor.
Aynı paraya masaüstü de var istediğini alabilir.

Bence hayatınız boyunca 4K ultra 60 fps bi oyun oynayamadınız.

Tekrar söyleyeyim LAPTOP oyun için değildir.
ve de ben sadece WASDye basıp oyun oynarım demedim kafanıza göre şeyler yazmışsınız uyku vaktiniz geldi bence.

Aybars1979

Aybars1979

Üye

insanları cahillikle suçlamadan önce lütfen yazılanları en baştan okuyun son yoruma bakarak yorum yazmayın. arkadaş oynamak istediği oyunuda söylemiş bütçesinide belirtmiş ayrıca arkadaşın öğrenci olduğunu nereden anladınız?
Hocam öncelikle ben kendi adıma sadece oyun oynama ile ilgilenen biri değilim. Unreal Engine 4, Cryengine gibi birçok motorunu da oyun yapmak için kullandım ve basit projelerim var. Modelleme işi ile de ilgileniyorum. Eğer bir oyun motorunu tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız gerçekten 5000 liralık bir bilgisayar gerekli.

Oyun Oynamak için bile eğer göz zevkine gerçekten önem veriyorsanız bu bilgisayarları aldığınızda farkı göreceksiniz.

Oyun denilince aklıma Oynanış, Grafikler, Senaryo, Sesler geliyor. Kısacası ben oyunu her konudan ele alıyorum.

Ayrıca çoğu oyun 4K destekli artık. Ve bunların başında GTA5 yer alıyor.

Eğer gerçekten adam gibi bir bilgisayarda oyun oynasaydınız fikriniz tamamen değişirdi sizin de.

Hocam aslında cahil olan sizsiniz;
Durumu yoksa bile 100 LİRAYA laptoplar satılıyor.
Aynı paraya masaüstü de var istediğini alabilir.

Bence hayatınız boyunca 4K ultra 60 fps bi oyun oynayamadınız.

Tekrar söyleyeyim LAPTOP oyun için değildir.
ve de ben sadece WASDye basıp oyun oynarım demedim kafanıza göre şeyler yazmışsınız uyku vaktiniz geldi bence.
arkadaş çizim veya görüntüleme proğramlarındanda bihaber tüm proğramların sadece ram ve işlemci kullandığını sanıyor. hala winamp kullanıyor sanırım.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve rocker_hasan123
rocker_hasan123

rocker_hasan123

Üye
insanları cahillikle suçlamadan önce lütfen yazılanları en baştan okuyun son yoruma bakarak yorum yazmayın. arkadaş oynamak istediği oyunuda söylemiş bütçesinide belirtmiş ayrıca arkadaşın öğrenci olduğunu nereden anladınız?

arkadaş çizim veya görüntüleme proğramlarındanda bihaber tüm proğramların sadece ram ve işlemci kullandığını sanıyor. hala winamp kullanıyor sanırım.
:D:D:D

technogamer2345

Üye

Bu laptopmu masaustumu sohbeti gayet basit cozumlenir ustunuze alip almayacaginiza siz karar verin.sadece bazi kisiler akletmesini bilmiuor.merak etmeyin cok yorulmazsiniz.

Ben istesem oraya kufurde eklerim,soverimde.Bursa ima edilen sey cok basit.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Bu laptopmu masaustumu sohbeti gayet basit cozumlenir ustunuze alip almayacaginiza siz karar verin.sadece bazi kisiler akletmesini bilmiuor.merak etmeyin cok yorulmazsiniz.

Ben istesem oraya kufurde eklerim,soverimde.Bursa ima edilen sey cok basit.
hocam benim yazdığım cümleyi alıp arkasına cahilce diye ekleme yapmışsınız bende size yazılanları okumanızı önerdim. tartışmayı uzatmaya gerek yok son olarak ingilizceniz var ise size laptop un tanımını ekliyorum.

"A laptop or a notebook is a portable with a form factor, suitable for . There was a difference between laptops and notebooks in the past, but nowadays it has gradually died away. Laptops are commonly used in a variety of settings, including at work, in education, and for personal multimedia."

• Beğen
Tepkiler: rocker_hasan123
rocker_hasan123

rocker_hasan123

Üye
hocam benim yazdığım cümleyi alıp arkasına cahilce diye ekleme yapmışsınız bende size yazılanları okumanızı önerdim. tartışmayı uzatmaya gerek yok son olarak ingilizceniz var ise size laptop un tanımını ekliyorum.

"A laptop or a notebook is a portable with a form factor, suitable for . There was a difference between laptops and notebooks in the past, but nowadays it has gradually died away. Laptops are commonly used in a variety of settings, including at work, in education, and for personal multimedia."
Tamamen katılıyorum. Noktayı koydun :pc:

technogamer2345

Üye
Yazilarinizi henuz okumadim dogru duzgun.

Ben bir sey demiyorum artik.Dusunme ihtiyaci bile hissetmiyorsunuz.Ayiptir sormasi beyninizi bit pazarindan mi aldiniz ? Yazdigim yazilar dolamacli olmasiyla agir basiyor.Anlamasi zorda olmamasina karsin 10-15 dakika mantik kurmak akla yatkin olsa gerek.

Her yazimi arkasindan akilli bir kimse tarafindan devam gorecegi umuduyla yaziyorum.Demekki fazla deneme fazla yanilmalarla geri dondu.

Bu arada siz acaba hic uyumayacak kadar mukemmelmisiniz ? Hepimiz bir gun uyuyacagiz.uykudan sonra kim kimi bogazlayacak "O" belirlesin.

Ben ustunumde demiyorum.Suan ancak kisitli mantikla bu olay sonuca varir.

Forumu artik sadece takiben ziyaret edecegim.

Sorulari olanlarda ozel mesajla ulasabilir.Mumkun mertebe cevaplarim.

Hepinuze iyi forumlar.
Hepinize hayirli geceler.

Üst Alt