Aldığım Hatanın Anlamı Nedir ?

Sponsorlu Bağlantılar

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Aldığım Hatanın Anlamı Nedir ?
Merhaba arkadaşlar , APK Multitools kullanarak bir APK dosyasını düzenledim , düzenleme sonrasında topladım ama imzalayamadım.İmzala dediğim zaman aşağıda ekran görüntüsü olarak verdiğim hatayı alıyorum.Sebebini bilen var mı?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Multitoolsun bulunduğu klasörde bir oynama silme yaptınız mı ?

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Multitoolsun bulunduğu klasörde bir oynama silme yaptınız mı ?
Hayır,oynama yapmadım yine Maxicep forumundan bir konudan indirdim Multitools'u ve direkt başladım yapmaya düzenlemelerimi.Dosyalarıyla oynamadım hiç.Java DK'de kurulu ayrıca.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Hayır,oynama yapmadım yine Maxicep forumundan bir konudan indirdim Multitools'u ve direkt başladım yapmaya düzenlemelerimi.Dosyalarıyla oynamadım hiç.Java DK'de kurulu ayrıca.
Topla ve imzala seçeneğini seçtiniz zaman da aynı hata mı geliyor ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Klasör, dosya adında özel karakter var mı eğer bunlarda sıkıntı yoksa sanırım Multitools klasöründe eksiklik var olmalı. Tekrar indirip klasör adlarına dosya adlarına dikkat ederek tekrar denemen gerekiyor.

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Düzenlediğim APK dosyalarının isimlerini her zaman iki üç harfli ve Türkçe karakter kullanmadan belirliyorum."abc" gibi.
Dediğin gibi muhtemelen Multitools'da bir arıza var.Ama inen dosyalarla benimkiler arasında da fark yok :hmmm , başka kaynaktan indirmeyi mi denesem acaba.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Düzenlediğim APK dosyalarının isimlerini her zaman iki üç harfli ve Türkçe karakter kullanmadan belirliyorum."abc" gibi.
Dediğin gibi muhtemelen Multitools'da bir arıza var.Ama inen dosyalarla benimkiler arasında da fark yok :hmmm , başka kaynaktan indirmeyi mi denesem acaba.
Farklı yerden indirmek de sitemizden indirmekde aynı kapıya çıkıyor hemen hemen, hem konu üzerinden de birçok hata ve çözüm olarak yönergeler mevcut.
Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 14.12.2017

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
çevirisini yapmak istediğiniz apk dosyasının linkini alabilir miyim? bizde deneyelim. belkide uygulamanın toplanmasında sıkıntı vardır

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Farklı yerden indirmek de sitemizden indirmekde aynı kapıya çıkıyor hemen hemen, hem konu üzerinden de birçok hata ve çözüm olarak yönergeler mevcut.
Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 14.12.2017
Bir kontrol edeyim o zaman tekrar indirerek.
çevirisini yapmak istediğiniz apk dosyasının linkini alabilir miyim? bizde deneyelim. belkide uygulamanın toplanmasında sıkıntı vardır
Burdan bakabilirsin dostum ;

• Beğen
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Bir kontrol edeyim o zaman tekrar indirerek.

Burdan bakabilirsin dostum ;

çeviriyi yaparken res klasörü içindeki values/strings.xml dosyasını düzenlemeden sonra mı yukarda yazdığın hatayı verdi?

• Beğen
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Ben deneme amaçlı iki satır çevirip uygulamayı Multitools ile topladım. Bende hata vermedi. Hata, büyük ihtimal ile sende yüklü olan javadan kaynaklandığını düşünüyorum. Javayı kaldırdıktan sonra işletim sistemine uygun javayı şu adresten indirip yükle sonra tekrar dene bence:

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
çeviriyi yaparken res klasörü içindeki values/strings.xml dosyasını düzenlemeden sonra mı yukarda yazdığın hatayı verdi?
Onu bende düşünmüştüm hocam ama eğer orada bir sorun olsaydı hata günlüğünde de string.xml diye dosya ve satırı belli ederdi ondan böyle sormamıştım :hmmm

• Beğen
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Onu bende düşünmüştüm hocam ama eğer orada bir sorun olsaydı hata günlüğünde de string.xml diye dosya ve satırı belli ederdi ondan böyle sormamıştım :hmmm

Eğer javadan değilse, başka bir yerde hatalı çeviri olmuştur.

Yada aklıma şimdi geleni yazayım. Örnek veriyorum

mesela çevirisi yapılacak satır bu olsun diyelim.:
<string name="abc_searchview_description_clear">Clear query</string>

yukardaki satırı şu şekilde çevirirseniz hata verir:
<string name="abc_searchview_description_clear">Sorgu'yu temizle</string>

hata vermemesi için :
<string name="abc_searchview_description_clear">"Sorgu'yu temizle"</string>
çevirisi yapılacak metinde tırnak işarati varsa metnin başına ve sonuna çift tırnak eklenmesi gerekir.

Tabi bu sadece bir tahmin arkadaş nasıl bir çeviri yapmış onu bilemiyoruz.

• Beğen
--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Dediklerinizi uygulayarak tekrar denerim ama , bilgisayara uygun Java olduğunu nasıl anlarım ?

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Dediklerinizi uygulayarak tekrar denerim ama , bilgisayara uygun Java olduğunu nasıl anlarım ?

Denetim masasından Program Ekle Kaldır seçeneğine gir ve ne kadar java uygulaması varsa hepsini kaldırıp bilgisayarı yeniden başlat. ardından şu adresten indirin " Java SE Development Kit 8u152"

Hem bilgisayarın hemde Multitools'un ihtiyaç duyduğu java için bu uygulama yeterlidir.

Resimde işaretlediğim yerde bulunan javalardan bir tanesini indir, En altta işaretli olan 64 bit üstteki de 32 bit işletim sistemleri içindir

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Denetim masasından Program Ekle Kaldır seçeneğine gir ve ne kadar java uygulaması varsa hepsini kaldırıp bilgisayarı yeniden başlat. ardından şu adresten indirin " Java SE Development Kit 8u152"

Hem bilgisayarın hemde Multitools'un ihtiyaç duyduğu java için bu uygulama yeterlidir.

Resimde işaretlediğim yerde bulunan javalardan bir tanesini indir, En altta işaretli olan 64 bir üstteki de 32 bit işletim sistemleri içindir

Arkadaşlar yardımlarınız için çok sağolun zahmet ettiniz,sonunda yaptım.Javadan dolayıymış demekki , topladı ve imzaladı.
Çok sağolun :D:D:D

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper, Mesut Aktaş ve Bab-ı Umut
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Arkadaşlar yardımlarınız için çok sağolun zahmet ettiniz,sonunda yaptım.Javadan dolayıymış demekki , topladı ve imzaladı.
Çok sağolun :D:D:D

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper ve Mesut Aktaş

Üst Alt