Akvaryum Dünyası İle İlgili Tüm Sorularınızı Buraya Yazın, Cevaplayalım

Sponsorlu Bağlantılar

ordulu_isyankar

Üye
teşekkürler iyiyim mutluyum kendine iyi bak:):):oke:

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
sağol sende k.i.b

Bora

Bora

Üye
Merhaba;

2 tane su kaplumbağam var buyuk bir akvaryumun içinde su temizleyici motor kum plastik ağaçlar vs hatta bir sahil bile mevcut ancak tüm vitaminlerini kabuk sertleştirici vs vermeme rağmen 2 sininde kabukları yumuşuyor neden kaynaklandığını bulamadım. akvaryumcu hergün tuzlu suda gözlerine tuz kaçırmadan banyo yaptır dedi ancak yapıyorum düzelen birşey yok ikiside 6 yaşında ve 6 yıldır ben bakıyorum onlara. Kabukları daha fazla yumuşar ise ölebilirler yardım ederseniz çok saolun.

Doğan

Üye

süper yaa :ehe

! AhmeT !

! AhmeT !

Üye
Recep bey benim sorum olcak benim akvaryum nerdeyse 1 yıldır kumuyla taşları süleri vs. beraber içinde su olmadan balkonda duruyor.Ben şimdi balık alıcam (lepistes düşünüyorum).Nasıl temizliyicem ben bu akvaryumu onu sorcaktım :)

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
bütün ekipmanları (kum,süs vs.) klorsuz suda veya 3-4 gunlük bekletilmis suyla saf tuzla(iyotsuz tuz NaCl) iyice yıka sonra temiz sudan geçir akvaryumu isteğine göre kur suyunu doldur filtre motoru ve hava motoru kısacası ekipmanların hepsi çalışır şekilde 1 hafta akvaryumu boş vaziyette çalıştır ekosistem olussun yoksa sonra balık kaybı verirsin acele etme bunları yaptıktan sonra suya 50 lt.karşılığına 1 çay kaşığı saf tuz at (hastalıklara karşı) bekleme süresini istersen uzatabilirsin 1-2 hafta da yapsan iyi olur ama bir yerden kullanılmış motor filtresi bulursan bu süreyi 2-3 güne kadar indirebilirsin bütün bunlardan sonra balıkları akvaryuma koyabilirsin hayırlı olsun.....

! AhmeT !

! AhmeT !

Üye
Peki arkadaşım çok sağol.

hastayımdadas

Üye
bnm bı tane kaplumbagam war hep hareketssız duruo yemını falan herseyını werıorum ama kıpırdamıo neden?

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
evet güneş ışığı iyi gelir

poyraz_216

Üye
ya abi balıklar hakkında cok önemli bşey soracam cevap verirsen sevinirim ben şimdi BALIGIN tavasımı daha güzeldir yoksa kızartmasımı cevap verisen sevinirim cok önemli :D

atacan52

Üye
benim frontosa kolonim var 8 balık en büyük erkek balık yaklaşık 1 aydır salına salına yüzüyo yalpalıyo yani, neden olabilir? diğerleri gayet normal. Yem yiyor ama genelde karnını taşa dayıyor! bazen dipte yatıyor.

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
dediğin belirtilere göre balık parazit hastalık veya bakteriyel hastalığa yakalanmış olabilir yemek yemesi iyi belirti hala şansın var ddaha ayrıntılı şekilde balığı anlatırsan yardımcı olabilirim.ayıca akvaryuma 1 çay kaşığı kaya tuzu at direnci arttırır.

--------------- Ekleme ---------------

ya abi balıklar hakkında cok önemli bşey soracam cevap verirsen sevinirim ben şimdi BALIGIN tavasımı daha güzeldir yoksa kızartmasımı cevap verisen sevinirim cok önemli :D

bir karadenizli olarak tavayı tavsiye ederim:ehe

büsraa

Üye
meraba arkadaşlar ben 5 gün önce 4 japon balığı ve 2 çöpcü aldım hepsi çok hareketli ama bi japonun çenesinden şişişk çıktı bakımları iyi yaptığımı dşünüyorum neden olmuş olabilir ve ne yapmam gerekir.yardım edersenz çok memnun olurum

delicemn

Üye
selam ben kanka msn yi kullandım dünyanın kontörü gitti niye acaba

! AhmeT !

! AhmeT !

Üye
şimdi bunun konuyla ne alakası var ?

duman64

Üye
bencede tavası güzel olur. Geçen buğulama yedim yok abi tutmuyor tavayı... :D

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
bu konu gittikçe espiri konusu olmaya başladı:ehe

silop_kms

silop_kms

Üye
    Konu Sahibi
meraba arkadaşlar ben 5 gün önce 4 japon balığı ve 2 çöpcü aldım hepsi çok hareketli ama bi japonun çenesinden şişişk çıktı bakımları iyi yaptığımı dşünüyorum neden olmuş olabilir ve ne yapmam gerekir.yardım edersenz çok memnun olurum

ya başından beri öyleydi yada sonradan fazla yemden dolayıda olmuş olabilir detaylı anlatırsan yardımcı olabilirim örn.şişik yaramı vs.

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Recep kardeşim geçenlerde 4 tane Japon balığı aldım.
Fakat birinin üzerinde beyaz benek olduğunu farkettim.
Sanki derisi çürüyor gibi...
Balık diğerlerine göre keyifsiz ve halsiz.
Suyu ilacladım.

Başka ne yapmam gerekir ?
Ve bu neden kaynaklanabilir ?

Üst Alt