Agile Messenger Kurulumu (s60)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZaZu

Üye
    Konu Sahibi
Agile Messenger Kurulumu (s60)
Öncelikle bilmeyen arkadaşlar için Agile Messenger; adın da anlaşılacağı gibi mesajlaşma programı. İçinde sadece MSN Messenger yok. ICQ, AOL ve YAHOO da bulunmaktadır. Mesajlaşma derken de sadece symbian destekli telefonlarda (6600, 3650, 3660, 6630, 7610, 7650 gibi) birbirine değil PC telefon arasında da bağlantı kurulabilir. Kısacası Agile Messenger bize PC üzerinde kullandığımız MSN Messenger, ICQ, YAHOO, AOL programlarını telefona taşıyor ve bunları bize aratmıyor.Program hakkında kısa bir bilgiden sonra kuruluma geçelim…. Öncelikle sahip olduğunuz telefonun GPRS ayarlarının olması gerekir... Olduğunu varsayarak anlatıyorum…

NOT: Anlatacağım işlemler TURKCELL içindir. Diğer operatörlerin nasıl yapılacağı hakkında kısa zamanda bilgi vericem…

1) adresinde programı PC ye indiriyoruz. Bluetooth, Kızılötesi, Data kablosuyla telefona aktarıp kuruyotuz. PC ile herhangi bir iletişim aygıtı olmayan arkadaşlar telefondan GPRS yardımıyla turkcell in ana sayfasında arattırma yaptırarak download edip kurabilirler...
2) Önemli bir ayar kısmı var onu yaptığımız takdirde Agile Messenger bağlantı kurabilir.

Menü – Araçlar – Ayarlar – Bağlantı – Erişim Noktaları – TURKCELL GPRS e giriyoruz.

Yukarıdaki ekrana geldikten sonra; sizde Erişim Noktası olarak WAP yazacak onu "internet" olarak değiştirip kaydediyoruz.....

Burada yapacağımız ayar bu kadar şimdilik….

3) Şimdi Agile Messenger a giriyoruz. Altta “Internet Access Point” yazan yerde TURKCELL GPRS i seçiyoruz...

Ben burada MSN seçtim çünkü onu kullanıyorum. Seçmek istediğiniz yazılımı joystikle seçin ve connect deyin…. Karşınıza gelecek olan ekrana üyelik bilgilerinizi girin ve Register deyin…. Hepsi bu kadar……

Başka bir e-mail le girmek için Contact listesinin olduğu ekrana geliyoruz. Properties basiyoruz. Varsa değiştirecek Account "Remove an IM Service" diyoruz.Ekleme işlemi de aynı yerden.. "Add an IM Service"...
Hepsini gosterecektim ama bluetooth ta problem çıktı.... Ancak bunu alabildim PC ye...

NOT: Ücretlendirme 7 kontördür. Önceden çok ucuzdu. Şimdi TURKCELL e, sanırım sinyal gidiyormuş... Ama bende buna şahit oldum yaklaşık 1.5 saat durdum 12 konturum gitti.

Arkadaşlar bide AVEA da yapmak isteyenler yine AVEA GPRS İNTERNET ayarlarini istiyorlar. Ayni şekilde TURKCELL de ki gibi küçük harflerle internet yaziyorlar ve bağlanıyorlar... Tabi 3. basamakta anlatilan yerde AVEA GPRS seçilmesi gerekir...

...::: İYİ ŞANSLAR :::... Created by ZaZu

akrepkore

akrepkore

Üye
işte bu

loverman21

Üye
YAW simdi ben telefondan yani her yerden msn e girebilirmiym bunun sayesinde yoksa bluetooth la bir bilgisayara bağlanmam mı lazım allaşkına soleyin:Zaten bağlanamadım dediğinizi yaptım Unable to connect to server yazıyoo

AmbaSSad0R

AmbaSSad0R

Üye
buraya tıkla
buradaki dosyayı cebine at bu senin bağlantı ayarlarını otomatik yapıcaktır

loverman21

Üye
ANAM YAPTIM MANYAK BİŞEY YAW BU BEN ACİİP GERİ KALMISIMM YAWW İLERLEMEM LAZIM ARTIKK SAOLUN VAR OLUN ARKADASLARR yalnız kontor ne kadar giderki AVEA DA

FrontmaN

FrontmaN

Üye
telsimciler ne yapacak peki? :'( :'( :'( :vur: :vur: :vur:

AmbaSSad0R

AmbaSSad0R

Üye
bildiğim kadarı ile settings wizard ı kurunca operatör hangisi ise o ayarları otomatik algılıyor veya forumlarda arma yaptır yinede moderatörlere danış istersen

Sweet_Girl

Üye
ZaZu ben bunu 6600 telefonuma yükledim aynı senin anlattığın gibi de yapıyorum fakat girmiyor.İnternetten bağlanarak o kadar knt gidiyo sonunda bağlanmıyor?Neden olabilir? Biliyorsan yardımcı olursan sevinirim...

hasank

Üye
helal olsun sa ol

FIRAT017

Üye
avea hattından giren kardesim nekadar kontor gidiyo girince beni bilgilendirirsen sevinirim okmi? bak kesin yazz

volk@n

Üye
:oke: ya program süper teknoloji bukadar geliştimi tek kelimeyle mükemmel

goldcrusher

goldcrusher

Üye
Originally posted by endoplazmix_550@Jul 5 2005, 12:09 AM
telsimciler ne yapacak peki? :'( :'( :'( :vur: :vur: :vur:
[post=103463]Quoted post[/post]​

+1
:'( :'( :'(

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Turkcell takılacak
yada Chatin kullanacak... :lamer:

zartan

zartan

Üye
Güzel bir bilgi:oke:

MUR@T

Üye
d900i olurmu kardeş

s_fb

Üye
ben yapamadım bir türlü tel nokia 6260

Franz Ferdinand

Üye
teşşekürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...