Adsl Hattınızı Cep Telefonunuzun İnternet Bağlantısı Olarak Kullanma (RESİMLİ)

Sponsorlu Bağlantılar

alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
Adsl Hattınızı Cep Telefonunuzun İnternet Bağlantısı Olarak Kullanma (RESİMLİ)
Bu bağlantı 7610, 6600, 3230 da denenmiştir. sonuç %100 olumlu. olazsa tekrar deneyin. Hadi Kolay gele. Şimdi beraber resimli olarak anlattığım ayarları yapalım...
İşe telefonun eşlemesiniz pcsuite programından kaldırmakla başlayalım. Telefondaki bluetooth ayarlarındayken sağ oka basıp eşlemelerin hepsini silelim.

Saat simgesi yanındaki Bluetooth simgesine sağ tıklayıp, açılan pencerede Advanced Configuration u tıklayalım.

Açılan pencereden Local Services sekmesini tıklayalım.

Bluetooth - Port yazan yeri seçip Properties butonunu tıklayalım. açılan pencerede

Resimde gördüğümüz ayarların aynısını yapıp tamam butonuna tıklayalım.

Listeden Network Access i seçip properties... butonunu tıklayalım.

Açılan pencereden "Allow other devices to access the internet/lan via this computer." seçeneğini seçip "configure connection sharing" butonunu tıklayalım. karşınıza Ağ Bağlantılarım sayfası çıkacak.

Kullandığımız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayıp açılan menüden özellikler sekmesini tıklayalım.

İnternet bağlantımızı yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş sekmesinden paylaşıma açıp "Bluetooth network" u seçelim. ve tamam dedikten sonra Bizi buraya yönlerndiren bluetooth ayarlarını uyguladıktan sonra kapatalım.

Ağ bağlanatılarımı açıp ağ görevleri menüsünden yeni bağlantı oluştur u tıklayalım.

yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş bir bağlantı kur seçeneğini seçip ileri diyelim

Gelen bağlantıları kabul et seçeneğini seçip ileri diyelim.

İki bilgisayar arasında iletişim kablosu (comX) i seçip (X sizin com bağlantınızı gösterir) ileri diyelim.

Sanal özel bağlantılarına izin verme seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gelen pencerede bütün kullanıcıları seçip iğleri diyelim.
(Not: Sadece Bilgisayardaki Kullanıcı isminide seçebilirsiniz. ben hepsini seçmiştim.)

Gelen pencerede İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) i seçip özellikler butonunu tıklayalım

Resimdeki Ayarların aynısını yapalım.

Son Butonunu tıklayarak yeni Bağlantımızın sihirbaz ayarlarını bitirelim.

Ağ Bağlantılarımızda yeni bir bağlantı oluştu. Yeni bağlantımızın üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğini tıklayalım.

Resimdeki gibi ayarlarımızı yapalım. Bilgisayardaki ayarlarımız bitti.

Şimdi Telefonumuzun Bluetooth unu açıp ekte verdiğim GPRS.rar ı winrar ile açıp içindeki GPRS.txt i telefonumuza gönderelim. peşindende gnubox.sis dosyasını telefona gönderip kuralım.

telefona gönderdiğimiz Gprs.txt mesajını açıp seçeneklerden gönder ---> kısa mesaj ile diyerek yazılabilir hale getirelim.

telefondaki kalem tuşuna basılı tutarak yazının hepsini seçelim. resimde olduğu gibi sol alt tarafta kopyala belirecek. Kopyala diyerek mesajlardan çıkalım.

menüden ayarlara girelim.

ordan bağlantıyı seçelim

ordanda erişim noktaları.

Önceki bütün erişim noktalarını silelim

yeni erişim noktası oluşturup hiç bir ayar yapmadan çıkalım.

yeni bir erişim noktası oluşturu seçip çıkan seçeneklerden varsayılan ayar. kull. seçeneğini seçelim.

bağlantı ismi : Bt
veri taşıyıcı : veri araması
Çevirmeli bağl. num. : 2222

kullanıcı ismi : bilgisayarımızda kullandığımız kullanıcı ismi. (bilgisayar ayarlarında hani hepsini seçmiştik. bilgisayarda yeni eklediğimiz bağlantıyı çift tıklarsak kullanıcılar sekmesinden görürüz.)
Şifre sorma : Hayır
Şifre : Boş geçin (şifremiz yok)

doğrulama : normal
anasayfa : yok
Veri araması türü : analog

seçeneklerden gelişmiş ayarları açın.

telefon ip adresi : otomatik
birincil isin sunucusu : (adsl 256 bağlantılar için 195.175.37.69)
siz en iyisi (windows xp kullananlar için söylüyorum)
başlat ı tıklayın, ordan çalıştırı, cmd yazıp tamam diyin.
gelen dos benzeri ekrana ipconfig/all yazın. en altta dsn iplerini verecek. onları kullanın.

ikincil isim sunucusunuda yazın (oda ipconfig/all yazınca çıkıyor)

internetimizi paylaşıma açınca bilgisayarımızın ip adresi 192.168.0.1 oluyor. onuda yakın kopya su. adr. bölümüne yazıyoruz

yakın kopya port no. : 6588

geri aramayı kullan : hayır

ppp sıkıştırma ya kadar değiştirmeyin.
ppp sıkıştırma : evet

giriş dizesi kullan : evet

giriş dizesi için mesajlardan kopyala yapmıştık
telefon üstünde kalem tuşuna basılı tutunca sol alt köşede yapıştır beliriyor yapıştıra basınca kopyaladığımız herşey buraya geldi. tamam diyip çıkalım.

önce oluşturduğumuz boş erişim noktasını düzenliyoruz.

sadece ismini b harfinden sonraki bir harfle başlatıp çıkalım. mesela : kmg gibi. çünkü bizim Bt bağlantısı en üstte olmalı.

telefona yüklediğimiz gnubox programını çalıştırıyoruz.

seçeneklerden install
auto set modem ID yi seçiyoruz
daha sonrada create records u seçiyor ve gnu box programını kapatıyoruz.

gnubox programını tekrar açıyoruz.

2box bluetooth seçeneğindeki - port u seçiyoruz.

bluetooth cihaz arayacak

bilgisayarınızı bulunca seçin.

debug test comm channel seçeneğini seçelim.
bluetooth simgesi üstünde bir baloncuk çıkacak bu baloncugun üzerine tıklayın. eşleme için 123 yazıp tamam diyin. telefondada aynısı çıkacak, onada 123 diyip tamam diyin

debug ---> brifing up IF seçelim
bir baloncuk daha çıkacak. bununda üstüne tıklayalım bluetooth com yetkisi isteyecek tek bir seçenek var zaten. onu seçip tamam diyelim.

gnubox programından çıkalım. pc suite ile telefonunuzun bağlantı kurduğundan emin olun.

Ağ bağlantılarım a girince resimdeki gibi yeni bir bağlantınız olacak.

Ağ Bağlantılarıma girip bluetooth Network un etkin olduğundan emin olun.

işte ben girdim. agile messenger ile msn, icq, aol, yahoo.
netfront, opera ile internete girebilirsiniz.

eğer başaramazsanız gnubox programından resimdekileri yapıp tekrar baştan başlayın. :oke::sn:

ALINTIDIR EMEGE SAYGI

• Beğen
Tepkiler: enes2034, ykardesen, M.F.E ve 1 kişi daha

Hellboy®

Hellboy®

Üye
Super bır paylasım yapmıssın gercı maalesef benım ısıme yaramıyacak sıs bu ama Super paylasım..

mustafa993

Üye
bu samsunglarda olur mu ?

AkreP_KraL_19_1

AkreP_KraL_19_1

Üye
helal olsun valla ben okumakla zor anladım

alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
bu samsunglarda olur mu ?

MALESEF ÇÜNKÜ VERDİĞİM PROGRAM Bİ KEZ .SİS UZANTILI VE SAMSUNG SİS KABUL ETMEZ AMA BAŞKA YÖNTEMLER OLABİLİR SAMSUNG TELEFONLARDA EPEY Bİ GİZLİ AYAR MEVCUT :sn: :oke:

FerreT

FerreT

Üye
Birde Alıntıysa Alıntı olduğunu belirtiniz emeğe saygısızlık olmasın..

xbetterx

xbetterx

Üye
Çokda hoş bilgiler vermişsin kardeş, işine yarayacak birileri mutlaka olacaktır, teşekkürler

alemburda

alemburda

Üye
    Konu Sahibi
ALINTI AMA BENİM EMEGİMDE YOK DEĞİL EKLEYENE KADAR CANIM ÇIKTI BENDE GELİŞMİŞ FORUM EDİTÖR ÇALIŞMIYORDA DAHA DOĞRUSU PC DE SORUN YAPIYOR. EPEY UGRAŞTIM ÜCTELİK DOSYANIN LİNKLERİ BOZUK ÇIKTI SAĞLAM LİNK BULMAK İÇİNDE EPEY UĞRAŞTIM. YANİ EPEY EMEGİMDE VAR AMA TABİİ Kİ ASIL EMEK KAYNAK SAHİBİNE AİT. DENENMİŞTİR BU ARADA :oke:

cancem1

Üye
yaaa kardesim ben herseyi dedigin gibi yaptim ama baglaniyo diyo ama unable to connect ... falan diyo ne yapmam lazim yardim et azcik pls [email protected]

alperen2535

Üye
kardesler ben gnu box bulamadım

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Anlatım İçin Teşşekkürler.

dersimli.h

dersimli.h

Üye
süpermis ama baya uzun
sagoLasın . . . :)

asii genç

asii genç

Üye
Paylaşım için teşekkürler..

eddyredline

eddyredline

Üye
katılıyorum arkadasa
birde soyle birsey eklemek istiyorum buraya kadar acip bakan olursa tabi
bluetooth device widcom driver desteklerse %100 garanti veriyorum hata yapmassanız calısyor

Bora

Bora

Üye
gerçekten guzel paylaşım ama bende wifi var ihtiyacım yok

shield

shield

Üye
GPRS dosyası link ölmüş yenilersen sevinirim.

Üst Alt