Uygulama Admob ve G. Services Virüsü Silme (Yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

EneSinan

EneSinan

Üye
    Konu Sahibi
Admob ve G. Services Virüsü Silme (Yardım)
telefonda böyle iki uygulama belirdi. sürekli ekranda reklam çıkıyor. Siliyorum geri yükleniyor. interneti kapatıp tüm dosyalarını siliyorum, .file ile başlayan dosyalar da dahil. kapat aç yapıyorum internet açılırken yükleniyor. android virüs programlarına inanmazdım ama şu dr web olan bunun bir virüs olduğunu tanıdı. telefonu yurt dışından aldım kasım güvenlik yaması geldi. android 7.0 yüklü. rootla silinir dedim rootladım ama ne çare . başka bir uygulama sebep oluyor. Bana yardımcı olabilecek biri varsa çok duamı alır

Son düzenleme:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Antivirüs ve malware uygulamaları ile tarama yapın bunlar çare olmadıysa telefon yazılımınızı tekrar yüklemeyi deneyin.

• Beğen
Tepkiler: EneSinan
EneSinan

EneSinan

Üye
    Konu Sahibi
rootla silen bir antivirüs var mı, uygulama root kısmında değil ama, airfrozen denen bir uygulama ile (root) uygulamaları devre dışı bırakma özelliği var. bu çok işime yaradı şimdilik ama, tamamen temizleme için bir çözüm önerisi lazım, yorumunuz için teşekkür ederim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Rootla bazı şeyleri engellersin ama silmeni sağlamaz, o yüzden roottan ayrı olarak antivirüs ve malware uygulamaları yükleyip taratman lazım. Bence en temizi yazılım atmak wipe işlemleri ile.

• Beğen
Tepkiler: EneSinan
EneSinan

EneSinan

Üye
    Konu Sahibi
telefon düzenli olarak güvenlik güncellemesi alıyor, işin garibi galiba o yamalarla yolluyorlar bu tür yazılımları :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Hayır öyle birşey olmaz, internette gezinirken yanlışlıkla bir reklama dokunmak, bilinmeyen yabancı apklar yüklemek bunlara sebep olur.

franklinda

franklinda

Üye
Trendmicro nun deneme sürümü yazılımlarını sitesinden yükle tarat kurtul sil sonra tam sürüm antivirüs edin yükle :)

EneSinan

EneSinan

Üye
    Konu Sahibi
Trendmicro nun deneme sürümü yazılımlarını sitesinden yükle tarat kurtul sil sonra tam sürüm antivirüs edin yükle :)
Diğer antivirüslerin yaptığını yaptı siliyor ama internet açılınca uygulama geri yükleniyor
Hayır öyle birşey olmaz, internette gezinirken yanlışlıkla bir reklama dokunmak, bilinmeyen yabancı apklar yüklemek bunlara sebep olur.
Telefon kaçak marka ondan kaynaklı kardeşim eski sürüme donecem

Üst Alt