Sony Xperia L Acill yardım Xperia L açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Acill yardım Xperia L açılmıyor
İyi günler herkese benim bir Xperia L telefona CyanogenMod 11 rom yükledim üstüne de Xperia Z2 Edition imaj romunu kurdum bir sitede vardı kurdum normal çalıışıyordu daha öncede kurmuşdum ama nedense dün sabah telfon şarjdaiken yeniden başlatmak istedim telefon kapandı ama açılmadı ne yapdıysam açılmadı şarj da bildirim ışığı yanmıyor pc de görmüyor fakat daha sonra tekrar açmak istedim bu sefer güç butonuna basdığımda kırmızı ışık yanıp sönüyordu dedim herhalde şarj yok prize takdım ama şarjdayken ışık da yanmadı
ama arkadaşlar az önce usb ile pc bağladım 1 saat kadar pc görmedi sonra şu birden bildirim ışığı sarı yandı pc de gördü ardından ışık kırmızı oldu sonra ışık söndü
kurtara bilirmiyim telefonu

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
yokmu kimse

Invoke

Invoke

Üye
Yeni gördüm konuyu. Kurtarabilirsin tabiki, hala kurtarmadıysan.

CWM'ye girmeye çalış. Full wipe yap, cm11'ini flashla açılsın.
Eğer CWM'ye giremiyorsan. Telefonu flashmodda pcye bağlarsın flashtool ile stock romu flashlarsın açılır.

İkinci yöntem her türlü işe yarar. Belki bağlamakta falan şu durumda biraz sıkıntı yaşarsın ama illaki bağlarsın.

taylan08

Üye
@Invoke'nin dediği gibi eğer flashmode'ye giriyorsa kurtarabilirsin çok basit bir şekilde.Ama senin anlattığın durum brick bence büyük ihtimal titremiyor ve titremeyen çoğu sony telefon ne fastboot nede flashmode'ye giriyor böyle bir durum benimde başıma geldi hiç bir şekilde titremiyorsa cihazı garantiye gönder ve güncelleme yaparken %100 dedi ve telefon kapandı yarım saat bekledim açılmadı yaz ;) gelsin yeni telefon :)

• Beğen
Tepkiler: goldmobile
goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
@Invoke'nin dediği gibi eğer flashmode'ye giriyorsa kurtarabilirsin çok basit bir şekilde.Ama senin anlattığın durum brick bence büyük ihtimal titremiyor ve titremeyen çoğu sony telefon ne fastboot nede flashmode'ye giriyor böyle bir durum benimde başıma geldi hiç bir şekilde titremiyorsa cihazı garantiye gönder ve güncelleme yaparken %100 dedi ve telefon kapandı yarım saat bekledim açılmadı yaz ;) gelsin yeni telefon :)
garantisi geçmiş çoktan ya ama evet telefon titremiyor hiç bir moda girmiyor pc ye takıyorum kırmızı bildirim ışığı yanıyor bazen de sarı yanıyor ardından kırmızı oluyor
cw

CWM'ye girmeye çalış. fu ll wipe yap, cm11'ini flashla açılsın.
Eğer CWM'ye giremiyorsan. Telefonu flashmodda pcye bağlarsın flashtool ile stock romu flashlarsın açılır.

İkinci yöntem her türlü işe yarar. Belki bağlamakta falan şu durumda biraz sıkıntı yaşarsın ama illaki bağlarsın.[/QUO

cwm ye giremiyorum flash modda da flash tool görmüyor başka nasıl yolu varmı

CWM'ye girmeye çalış. fu ll wipe yap, cm11'ini flashla açılsın.

İkinci yöntem her türlü işe yarar. Belki bağlamakta falan şu durumda biraz sıkıntı yaşarsın ama illaki bağlarsın.

cwm ye girmiyor flash modda da pc görmüyor başka nasıl yapa bilirim

Invoke

Invoke

Üye
pc'nin illa gördüğünü göstermesi gerekmez. Eğer driverlar yüklü ise ve telefonu ses kısmaya basılı tutup pc ye taktığınızda telefonda yeşil ışık yanıyorsa sorun yok, flashtooldan gerekli işlemler ile devam edin.

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
pc'nin illa gördüğünü göstermesi gerekmez. Eğer driverlar yüklü ise ve telefonu ses kısmaya basılı tutup pc ye taktığınızda telefonda yeşil ışık yanıyorsa sorun yok, flashtooldan gerekli işlemler ile devam edin.
sorun da orda ses kısma tuşuna basarak takdığımda normal takılmış gibi ikl kez takıldığında pc ses çıkartıyor bildirim ışığı önce sarı yanıyor ardından kırmızı oluyor flash tool da bir şey papamıyor bu durumda isterseniz video da ata bilirim
bie driver dediyiniz neler hangileri nerdeen buluruz

Invoke

Invoke

Üye
İmzamdaki flashtool konusunda yazıyor. Flastool un driverlerı işte.

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
İmzamdaki flashtool konusunda yazıyor. Flastool un driverlerı işte.

ide şu videoya baka bilirsen şimdi atdım bir sorunum var qaliba çözersek görürmü telefonu
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
yokmu yardım edebilecek kimse

sdsss

sdsss

Üye
Üstündeb çok zaman gecmis ama halen sorun devamsa ses kismayla baglayinca kirmizi yanar ses acmayla mavi yani dedigin sekilde kirmizi yaniyorsa telefonun halen kurtarilabilir arkadaslarin dedigi flash tool la flashlaman gerek

azad-fb

Üye
Merhaba bende de aynı sorun var. Telefon modeli D6503 Recovery ile rom atmaya çalıştım ama bilgisayara bağlamadan. sonra telefon açılmadı. pcye bağladığımda ses kısma tuşuna basıp ilk kırımızı sonra yeşil yanıp sönüyor. ses artırma tuşuna bastıp bağladığımda da mavi ışık yanılı kalıyor. Flashtool telefonu görmüyor driverleri de yükledim yine olmadı. USB ayklama modu açık mı değil mi tam emin değilim. ama telefon hiç bir şekilde açılmıyor titreşim yeri bozuk olduğu için titreyib titremediğini de bilmiyorum. ACİL YARDIM EDERMİSİNİZ.!!!!!!!

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba bende de aynı sorun var. Telefon modeli D6503 Recovery ile rom atmaya çalıştım ama bilgisayara bağlamadan. sonra telefon açılmadı. pcye bağladığımda ses kısma tuşuna basıp ilk kırımızı sonra yeşil yanıp sönüyor. ses artırma tuşuna bastıp bağladığımda da mavi ışık yanılı kalıyor. Flashtool telefonu görmüyor driverleri de yükledim yine olmadı. USB ayklama modu açık mı değil mi tam emin değilim. ama telefon hiç bir şekilde açılmıyor titreşim yeri bozuk olduğu için titreyib titremediğini de bilmiyorum. ACİL YARDIM EDERMİSİNİZ.!!!!!!!
peki telefon revevery moda giriyormu ?

arslan3332

arslan3332

Üye
Azad sorununu çözdün mü?

azad-fb

Üye
peki telefon revevery moda giriyormu ?
hayır girmiyor. Bilgisayara bağlamayı denedim tekrar ama yine görmedi pc. Açma kapama tuşuna bastığımda hızlıca ard arda titriyor.
whatsapp yoluyla ulaşa bılırmısınız çözüm söyleye bilecekler. 05419449354

arslan3332

arslan3332

Üye
Dediklerimi uygula
Verdiğim linkten emma yazılımını indir bilgisayarına kur

Telefonun ses kısma tuşuna basılı tutarak pc kablonu telefona bağla bilgisayar bağlandı sesi çıkarınca tuşu bırak.

Emma programını aç otomatik telefonu görecek sana önerdiği yazılımı indirmek için onay ver be bekle indirme işlemi bittikten sonra yazılımı kuracak ekranda işlemlerin bittiğini gösterdiğinde kabloyu çek telefonunu aç ilk kurulum başlayacak sonrası sende geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

azad-fb

Üye
Dediklerimi uygula
Verdiğim linkten emma yazılımını indir bilgisayarına kur

Telefonun ses kısma tuşuna basılı tutarak pc kablonu telefona bağla bilgisayar bağlandı sesi çıkarınca tuşu bırak.

Emma programını aç otomatik telefonu görecek sana önerdiği yazılımı indirmek için onay ver be bekle indirme işlemi bittikten sonra yazılımı kuracak ekranda işlemlerin bittiğini gösterdiğinde kabloyu çek telefonunu aç ilk kurulum başlayacak sonrası sende geçmiş olsun.

Deniyorum şimdi kardeşim. İnşallah olur
emma kayıt oldu fakat hayla onaylama gelmedi maile
sende var mı ıd password? onu kullansam

arslan3332

arslan3332

Üye
Videodaki gibi açmayı dene
+
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Açmayı başaramazsan haber ver bendeki emma yazılımını upload ederim

azad-fb

Üye