açılışta f1 istiyor. lütfen yardım(sorun çözüldü)

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
GEçmiş olsunn.

xkadir61

xkadir61

Üye
    Konu Sahibi
aman abi bana bios deme. :agla
bios'a girememe nedenim şifre istiyordu. oda 12345 çıktı şansıma.:) sonra daldım biosun içine, allah ne verdiyse hepsini düzelttim.sayenizde:ok2:

asusxseries

Üye
işte derdinin dermanı bende dostum bilgisayarı yeniden başlat post menüde yani donanım testi menüsündünde deleteye bas eğer bıos modelin phoenıx ise ekrana advenced bıos features gelecektir amı ise main advenced gibi görev bölmesi görükecektir phoenıxte advencen bıos featuresten floopy deviceye gir floopy disabled yap AMI BIOSTA İSE main menüsünden legacy disket a yı entere basıp disabled yap ve phoneıx ve amı bıosun ayarların etkili olması için f10

--------------- Ekleme ---------------

işte derdinin dermanı bende dostum bilgisayarı yeniden başlat post menüde yani donanım testi menüsündünde deleteye bas eğer bıos modelin phoenıx ise ekrana advenced bıos features gelecektir amı ise main advenced gibi görev bölmesi görükecektir phoenıxte advencen bıos featuresten floopy deviceye gir floopy disabled yap AMI BIOSTA İSE main menüsünden legacy disket a yı entere basıp disabled yap ve phoneıx ve amı bıosun ayarların etkili olması için f10 tuşuna bas pc yeniden başlayacaktır sonra bi daha f1 tuşuna basmanı istemez

bıosa girmen için şifreyi kırabilirsin anakartın üzerinde cmos pili bulunur bunu çıkarıp bi 10 saniye beklersen bıosun eski halini alır ve şifre istemez

kadir unutmaki
bıos harddissizde çalışır

bilgisayarın çalışması için anakart ram işlemci yeterlidir

he ben yanlış anlamışım bıosun şifre istiyosa reset gibi şeylerle olmaz anakartın üzerindeki bıos pilini çıkarıp 10 sn bekle geri tak bıosun eski halini alacaktır eğer öyle bişey yapamam diyosan bıos güncelliyeceksin oda riskli bi iş bi hatada anakartı at çöpe

xkadir61

xkadir61

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle yorumun ve yardım etme isteğin için teşekkürler. ama ben bu sorunu. sağ olsun bir kaç değerli arkadaş sayesinde çözdüm. biosta bir kaç şeyi değiştirince düzeldi. :ok2:

zalloglu

Üye
aynı sorun şu anda bende var kafayı yiyecem :S sen nasıl yaptın düzeltebildin mi?:vur

kardeşim aynı sorun bende de var nasıl yaptıgını banada söler misin lütfen kafayı yıyecem yoksa

kanarya_44220

kanarya_44220

Üye
açılşta biosa gir format atarken yapılan ayarların tümünü cd rom olarak işaretle düzelir

motox

motox

Üye
biosda virüs varing gibi bişi yazması lazım yada hdd varing enable idr buyk ihtimalle onu disable yap duzelir

kardesım walla coqu bı kacı doru bılqı wermıs allhtan sdece bıos ta kı bı secenek bu) bılqısayarı f1 tusuna basmadan calıstırma ) bnu sen acmısın 5 sanıelık ıs bu bazı mallar anakrttr yenı parcadır bır suru sey solemıs allhm yarbbım bılmıorsanz yorum yazmayın .:)

arkadasıma katılıyorum bilen birinn yapması en fazla 1 dk sürer

franklinda

franklinda

Üye
bu dorunun tek nedeni flopy dir sadece ve sadece flopy hataları f1 ile geçilir. İlk boot ta cd-dvd sürücün olmalı ve disketi boottan kaldır bence kapat sök ve yerine direk bir tane kart okuyucu tak ne bu böyle ya olurmu hiç kardeşim.

geredeli42

Üye
aynı sorun bende de var çözüm kablolarda mı biosta mı?

geredeli42

Üye
ayrıntılı anlatacak yok mu

Mr.Crunch

Mr.Crunch

Üye
Tüm başlığı okudunuz mu?
2. sayfada yer alan mesajlarıma baktınız mı? Hangi aşamada takıldınız?

ekremekoekrem

Üye
bende de bu sorun olmustu bios bilini değiştirdim sonra hardişki tanıttım f10 keydedip çıktım biostan sorun düzeldi

revize

Üye
makinanda flopy(disket sürücü varmı) şayet war ise kablolarını çıkart..öyle dene birde..umarım olur..

cengizhan1993

Üye
Bios Pilini Cıkart 2 dk Koy biyere az dinlendir Sorun Çözülcektir:) Hayırlı Forumlar

dege61

Üye
ARKADAŞLAR BENİM KOMŞUMUN PC DEDE AYNI SORUN VARDI BİRAZ ARAŞTIRDIM VE SORUNU BULDUM BİOS PİLİNİDE ÇIKARTSAN BAŞKA DENEMELERDE YAPSAN OLMUYOR.SORUNU BİOSA GİRİP ANA MENÜDEYKEN F9 BASIN ÇIKAN SORUYA EVET DEYİN VE F10 BASIP EVET DEYİP ÇIKIN AÇILIŞINIZ NORMALE DÖNECEKTİR..
UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR:megafon:

Perfect!

Üye
bios'a f1'in ardından hemen f8'e basınca girebiliyorum. del, yada delete ile pasword falan diyor. enter'e bas diyor. ve sonunda yine f1 ile açılıyor.
f8'ile çıkan 4 seçenek var. hangisine girarsem pc açılıyor bios ayarları yapmak için bir giriş bulamadım.
bahsettiğim 4 secenek fotoğraftaki:

1. sıradaki flopy yani disket sürücü onu yerine 1. yi hdd yap artık işletim sistemi hangi hdd de ise ayarlarsın
bir başka sebeb işlemci fanına bak bilgisayarın power tuşuna bastığında işlemci fanı çalışmıyorsa f1 ister pc uyarı içindir işlemci yanar diye
bi diğeride hdd fişlerine bak sata kablosunu söküp takabilirsin

cihanberk

Üye
ne kdr uğraştınız arkadaşlar kısaca başlangıçta del tuşuna basın save&exit setup gelin enter basın çıkan soruda y yazın enter deyin çıkın bu kadar?

Üst Alt