Açılışta BIOS Hata Veriyor.Yardım.

• 26 Ekim 2010
  • 2416 Okunma
  • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arkadaşlar bilgisi olan bi el tsın pc cılışt zorluk cıkrtıyor ENTER,E basmadan acılmıyor
    yardımlarınızı bekliyorum

< Resmi açmak için tıklayın >

Yazan: indiancons
  2. sios ayarlarında öncelik hard diske verilmemiş galiba ... aradığı yerde sürücü bulamıyor...

1. önceliği harddiske verirsen olay hall olur. nasıl yapacağım diye sorarsan
    cevabım: Anlatılmaz yaşanır...

demek istediğin bios ayarları kritiktir.. muhakkak bilen birinin bizatihi yapması gerekir... yanlışlıkla başka yerlere giresen... ayarı düzeltmek kolay olmaz...

bu durumda korkacak bir durumda yok... yani: bilgisayarını elle harddiske yönlendiriyorsun... olay bu
    bence

hayırlı maxicepler...

3. BIOS seçeneklerini aç , Boot Options kısmında bu hatayı devre dışı bırak.

4. arkadaşlar ilginiz icin teşekkür ederim biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz sanırım hallede bilirim şimdiden teşekkürler

5. İlk önce Acronis ile bir recovery partition oluşturmuş ve silmişsiniz. Bu hata mesajı Acronis den kaynaklanıyor. Bios ile ilgili değil. Eğer elinizde Acronis'in kurduğunuz sürümü var ise tekrar kurup, recovery kısmındaki ayarları restore ettirip (geri alıp) sonrasında acronisi silmelisiniz.

Not : Acronis oluşturduğu recovery partition'a erişmek için "C:" nin boot kayıtlarında değişiklik yapar.

6. Acronis,i uzun bir zaman önce sildim ama bu ekran görüntüsü yenilerde gelmiye başladı
    yapacagımız bişi yok sanırım. ilgi ve alakandan dolayı yinede cok teşekkür ederim
    :hmmm

7. Eğer Acronis elinde yoksa yapacağın şey çok basit.

"C:" sürücüsünde gizli klasör olarak bulunan "BOOTWIZ" klasörünü ve "Bootwiz.sys" dosyasını silip restart et. :oke:

8. aliens ilgi ve alakana gercekten cok teşekkür ediyorum ama bu dosya ve klasörü bulamadım bir tülü
    yok yok yok :ağlarım:

9. total commander ile baktın mı? gizli ve sistem dosyası olarak işaretlidir. olmaması imkansız çünkü o verdiği mesaj root dizininde bulunan "bootwiz.sys" sayesinde veriliyor.
    işletim sistemin nedir? farklı bir çözüm önereyim sana..

10. teşekkürler
    İşletim sistemi,m microsoft windows xp professional

11. WinXP CD var ise boot ederken, recovery console açın.komut satırına FDISK /MBR komutunu uygulayın, restart edin.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/11/2018 - 01:05