Açılışta BIOS Hata Veriyor.Yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
indiancons

indiancons

Üye
    Konu Sahibi
Açılışta BIOS Hata Veriyor.Yardım.
arkadaşlar bilgisi olan bi el tsın pc cılışt zorluk cıkrtıyor ENTER,E basmadan acılmıyor
yardımlarınızı bekliyorum

kol@j

kol@j

Üye
sios ayarlarında öncelik hard diske verilmemiş galiba ... aradığı yerde sürücü bulamıyor...

1. önceliği harddiske verirsen olay hall olur. nasıl yapacağım diye sorarsan
cevabım: Anlatılmaz yaşanır...

demek istediğin bios ayarları kritiktir.. muhakkak bilen birinin bizatihi yapması gerekir... yanlışlıkla başka yerlere giresen... ayarı düzeltmek kolay olmaz...

bu durumda korkacak bir durumda yok... yani: bilgisayarını elle harddiske yönlendiriyorsun... olay bu
bence

hayırlı maxicepler...

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
BIOS seçeneklerini aç , Boot Options kısmında bu hatayı devre dışı bırak.

indiancons

indiancons

Üye
    Konu Sahibi
BIOS seçeneklerini aç , Boot Options kısmında bu hatayı devre dışı bırak.

arkadaşlar ilginiz icin teşekkür ederim biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz sanırım hallede bilirim şimdiden teşekkürler

aliens

aliens

Üye
arkadaşlar ilginiz icin teşekkür ederim biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz sanırım hallede bilirim şimdiden teşekkürler

İlk önce Acronis ile bir recovery partition oluşturmuş ve silmişsiniz. Bu hata mesajı Acronis den kaynaklanıyor. Bios ile ilgili değil. Eğer elinizde Acronis'in kurduğunuz sürümü var ise tekrar kurup, recovery kısmındaki ayarları restore ettirip (geri alıp) sonrasında acronisi silmelisiniz.

Not : Acronis oluşturduğu recovery partition'a erişmek için "C:" nin boot kayıtlarında değişiklik yapar.

indiancons

indiancons

Üye
    Konu Sahibi
İlk önce Acronis ile bir recovery partition oluşturmuş ve silmişsiniz. Bu hata mesajı Acronis den kaynaklanıyor. Bios ile ilgili değil. Eğer elinizde Acronis'in kurduğunuz sürümü var ise tekrar kurup, recovery kısmındaki ayarları restore ettirip (geri alıp) sonrasında acronisi silmelisiniz.

Not : Acronis oluşturduğu recovery partition'a erişmek için "C:" nin boot kayıtlarında değişiklik yapar.

Acronis,i uzun bir zaman önce sildim ama bu ekran görüntüsü yenilerde gelmiye başladı
yapacagımız bişi yok sanırım. ilgi ve alakandan dolayı yinede cok teşekkür ederim
:hmmm

aliens

aliens

Üye
Acronis,i uzun bir zaman önce sildim ama bu ekran görüntüsü yenilerde gelmiye başladı
yapacagımız bişi yok sanırım. ilgi ve alakandan dolayı yinede cok teşekkür ederim
:hmmm

Eğer Acronis elinde yoksa yapacağın şey çok basit.

"C:" sürücüsünde gizli klasör olarak bulunan "BOOTWIZ" klasörünü ve "Bootwiz.sys" dosyasını silip restart et. :oke:

indiancons

indiancons

Üye
    Konu Sahibi
Eğer Acronis elinde yoksa yapacağın şey çok basit.

"C:" sürücüsünde gizli klasör olarak bulunan "BOOTWIZ" klasörünü ve "Bootwiz.sys" dosyasını silip restart et. :oke:

aliens ilgi ve alakana gercekten cok teşekkür ediyorum ama bu dosya ve klasörü bulamadım bir tülü
yok yok yok :ağlarım:

aliens

aliens

Üye
aliens ilgi ve alakana gercekten cok teşekkür ediyorum ama bu dosya ve klasörü bulamadım bir tülü
yok yok yok :ağlarım:

total commander ile baktın mı? gizli ve sistem dosyası olarak işaretlidir. olmaması imkansız çünkü o verdiği mesaj root dizininde bulunan "bootwiz.sys" sayesinde veriliyor.
işletim sistemin nedir? farklı bir çözüm önereyim sana..

indiancons

indiancons

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler
İşletim sistemi,m microsoft windows xp professional

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...