ACİL-Xperia Neo Android 4 Kasıyor 2.3 Sürüm'e Nasıl Dönerim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
ACİL-Xperia Neo Android 4 Kasıyor 2.3 Sürüm'e Nasıl Dönerim
Merhaba;

Sony Ericson Xperia Neo Mp15i Satın aldım. Telefonda Android 2.3.4 Sürüm yüklüydü, bilgisayara telefonun yazılımını yükleyip program ile Android 4'e yükselttirdim fakat telefon acıldığında çok ağır çalışmaya başladı yarım saat kadar kullandım biraz hızlandı ama yinede tıkladığım şeyler geç açılıyor, uygulamalar telefonu kasıyor ve telefon çok geç açılıyor. Tekrar Android 2.3.4'e dönmek istedim, Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ama olmadı gece yarısına kadar araştırdım ama hiç bilmediğim anlamadığım bir sürü terimle karşılaştım ve hiçbirini yapamadım. Teknik Serviste geri döndürüyorlarmış ama Rize'de yaşıyorum teknik servisi burada yok İstanbul'a git gel en az 20 gün sürer. İşimden dolayı telefon bana lazım nasıl en kısa yoldan tekrar nasıl Android 2.3.4 Sürümüne dönebilirim yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

İYİ FORUMLAR...

byslmdq

byslmdq

Üye
Flashtool diye bir program var oradan dönebilirsin . Tam olarak nasıl dönülür bilmiyorum . İnternetten ve ya forum içinden araştırırsan bulabilirsin . Şimdiden kolay gelsin . :oke:

mel1h45

mel1h45

Üye
flash tool u sd carta atacan ve recovery modda acacan telefonu ordan flash toolu bulan ve tıklayacan benim bilidiğim böle yanlışım varsa düzeltin

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
Donanım haberde ve birkaç forumda daha benzer konular buldum dönüş için ama ek birşey anladım desem yalan olur burada telefon tamircisine sordum onda box lazım dedi bende yok dedi. Telefon Mesaj'da fln dönmüyor çok kasıyor ve beni rahatsız etmeye başladı yardımcı olabilirseniz sevinirim.

alical33

alical33

Üye
önce 2.3.4 romunu indirip flashtoolla flashlayacaksın ben dönmüştüm bu şekilde

- - - Eklendi - - -

Donanım haberde ve birkaç forumda daha benzer konular buldum dönüş için ama ek birşey anladım desem yalan olur burada telefon tamircisine sordum onda box lazım dedi bende yok dedi. Telefon Mesaj'da fln dönmüyor çok kasıyor ve beni rahatsız etmeye başladı yardımcı olabilirseniz sevinirim.
box a falan ihitiyaç yok box eski nesil nokia telefonlarında kullanılır nasıl bi tamirciye gitmişsin öyle :D ihtiyacın olan şeyler bir adet bilgisayar flashtool programı neo için 2.3.4 romu usb kablosu ve bir adet xperi neo dur :D

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
2.3.4 Rom'unu nereden bulabilirim veya indirebilirim. Daha önce buna benzer birşey denemedim hiçbir bilgim yok yapmam gerekenleri aşama aşama anlatırsanız ,Yardımcı olursanız çok sevineceğim. Teşekkürler.

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Arkadaslar bilenler daha detayli anlatirsa faydali olur. Arkadas anladigim kadariyla benim gibi sifir bilgi sahibi. Daha once hic ugrasmamis. Neyin ne oldugunu aciklarsaniz faydali olur :)

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
Evet sıfır bilgi :) Yarımcı olailirseniz çok sevineceğim.

alical33

alical33

Üye

burdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz gerekli rom programlar ve anlatımı mevcut kolay gelsin :D

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle Teşekkür ederim. Telefonumu yurt dışından aldım Sim kapanma gibi bir sorun olur mu acaba? Olursa nasıl düzeltirim.

alical33

alical33

Üye
sim kapanma durumu olacağını zannetmiyorum sonuçta tr romu yükleyeceksiniz

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
Bugün Başka bir telefoncuya gittim. İşlemi istiyorsanız yapabiliriz dedi ama telefonunuzun çökme ihtimali var dedi çok riskli bir uygulamadır sorumluluk kabul etmiyoruz dedi.

erergun

erergun

Üye
Beyler son güncelleme yani .587 olması lazım işte onla 4.0.4 xxx unuttum her neyse ondaki hataların hepsini düzeltmişler nerdeyse mesala eskiden boş ram 100 mb di şimdi 167 oldu ve çok hızlandı bence güncelleme yapın boşyere dönmeyin

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
Beyler son güncelleme yani .587 olması lazım işte onla 4.0.4 xxx unuttum her neyse ondaki hataların hepsini düzeltmişler nerdeyse mesala eskiden boş ram 100 mb di şimdi 167 oldu ve çok hızlandı bence güncelleme yapın boşyere dönmeyin

Telefoncu da bana benzer birşey söyledi geri dönmek tehlikeli, bekleyin sorunları düzeltilmiş yeni sürüm çıkınca güncelleyin dedi. Ama şuanda çok kasıyor mesaj yazarken ekran bile dönmüyor Dönünce de ekran tekrar dik olmuyor.

alical33

alical33

Üye
Telefoncu da bana benzer birşey söyledi geri dönmek tehlikeli, bekleyin sorunları düzeltilmiş yeni sürüm çıkınca güncelleyin dedi. Ama şuanda çok kasıyor mesaj yazarken ekran bile dönmüyor Dönünce de ekran tekrar dik olmuyor.
hiçte tehlikeli bi işlem değil en fazla 10 dk süren bi işlem ve işlem sırasında şarjın bitmediği pc ile bağlantısının kesilmediği takdirde çökmez çökersede tekrar flashlanır sorun kalmaz gerekli dosyaları indirin teamwieverle yapıvereyim isterseniz :D

- - - Eklendi - - -

rehber ve tuş takımı yine yarım saatte açılmıyorsa sorun giderilmiştir :naughty:

- - - Eklendi - - -

http://www.mediafire.com/?ucczmw37815j2gv burdan flashtoolu
http://sourceforge.net/projects/seandroid/files/xperianeo/firmwares/MT15i_4.0.2.A.0.62_%281246-9107%29.zip/download buradanda romu indirin ister kendiniz yapın isterseniz team la ben yardımcı olayım telciye para ödemeye gerek yok

lazuri05

Üye
    Konu Sahibi
hiçte tehlikeli bi işlem değil en fazla 10 dk süren bi işlem ve işlem sırasında şarjın bitmediği pc ile bağlantısının kesilmediği takdirde çökmez çökersede tekrar flashlanır sorun kalmaz gerekli dosyaları indirin teamwieverle yapıvereyim isterseniz :D

- - - Eklendi - - -

rehber ve tuş takımı yine yarım saatte açılmıyorsa sorun giderilmiştir :naughty:

- - - Eklendi - - -

burdan flashtoolu
buradanda romu indirin ister kendiniz yapın isterseniz team la ben yardımcı olayım telciye para ödemeye gerek yok

Merhaba;

Telefonla uzun bir cebelleşme sonucu sonunda geri dönüş işlemini gerçekleştirdim, Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Bilgilendirmeniz olmasa yapamayacaktım. Telefona bağlanmasında bir sorun oldu o nedenle biraz sorun yaşadım ama onuda halledip formatlama işlemini yaptım dediğiniz gibi fazla zor bir işlem değilmiş ama bilmediğimizden dolayı uğraştırdı tekrar tekrar teşekkürler.

erergun

erergun

Üye
git güncelle kardeş maşallah hayvan gibi hızlandı telefon 20 tane oyun yüklü banamısın demiyor

- - - Eklendi - - -

yok kardeş gayet de hızlı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt