Uygulama ACİL ! Telefon recovery mode'da açılıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

burak_909

burak_909

Üye
    Konu Sahibi
ACİL ! Telefon recovery mode'da açılıyor!
Daha önce Samsung Galaxy W için Cyanogen 9 rom'unu telefona rahatlıkla kurmuştum. Dünde bi arkadaşın telefonu Samsung Galaxy S Plus için kuracağım dedim. Öncelikle telefonu root ettim ardından Clockworkmod Recovery v6 0.1.3 kurdum. Romu kurmak için telefonu recovery modunda açıyorum fakat recovery modda home tuşu işlev görmüyor. Ayrıca telefon normal olarak değil recovery modda açılmaya başladı. Arkadaşa mahçup olucam beyler yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim

Android Police

Android Police

Üye
hocam orjinal roma dön al sana bi link vericem oradan odin ile döneceksin büyük ihtimal ile rootdan kaynaklanıyordur

http://www.maxicep.com/samsung-andr...m-yukleme-surekli-guncel-surumler-517285.html

- - - Eklendi - - -

bir dakika hacı sana atacağım linkte denilenleri yap sonra olmazsa orjinale dön http://yesilcin.com/i9001-galaxy-s-plus-root-ve-cwm-recovery-yukleme-t8739.0.html

- - - Eklendi - - -

http://yesilcin.com/i9001-galaxy-s-plus-root-ve-cwm-recovery-yukleme-t8739.0.html

burak_909

burak_909

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim işe yaramadı ya...

legolas29

legolas29

Üye
Cwm v6 dan dolayi olabilir ben 5 kullaniyorum bilmiyorum yinede sen stock roma don sonra bidaha dene ama cwm 5 ile

burak_909

burak_909

Üye
    Konu Sahibi
bu gün çarşıya gittim cwm 6'nın bozuk olduğunu söylediler. sana 50 kağıda patlar dediler. yok dedim getirdim eve daha uğraşıcam. çözüm yolu yok mudur bunun ya?

Android Police

Android Police

Üye
aha buldum kardeşim aşağıya yazdım denilenleri yap büyük ihtimalle olucak senin için internetten baktım

CWM Reboot Sorunu;
CWM (nedense) bazı telefonlara kurulduğunda reboot tekrarına başlıyor, yani telefon sürekli kurtarma modunda açılıyor. Herkes bu sorunu yaşayacak diye bir şey yok ama eğer bu sorunu yaşarsanız yapacağınız şey çok basit.
1. Bilgisayarınıza Odin yazılımını indirip kurun. Eğer zaten kuruluysa yazıda ekli olan 2 dosyayı yada içine Odin’i de eklediğim i indirin.
2. İndirdiğiniz dosyaları masaüstünde hazır tutun. Odin’i açın. Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayıp telefonu download modunda açın.
(Download modunu açmak için; önce ses kısma, sonra home (orta fiziksel tuş) ve sonra güç (açma/kapama) düğmesine basıyor ve download mod açılana kadar bu 3 tuşu basılı tutuyoruz.)
3. Telefonu download modunda açtığınızda, arka planda kies açık değilse ve herhangi bir sorun yoksa odin telefona bağlanır ve odin’de sol üstte yer alan id:com bölümünden ilkinde sarı renk belirir. Sarı renk gelmiyorsa telefonun usb kablosunu bilgisayarınızın başka bir usb girişine takmayı deneyin çünkü odin o usb girişinden telefonu göremiyor olabilir.
4. Şimdi Arisve.ops dosyasını OPS yazan buton ile Bootloader.tar dosyasını daBOOT yazan buton ile seçin ve START butonuna basarak yüklemeyi başlatın.
5. Yükleme bittiğinde sol üstteki sarı id:com alanının üstünde yeşil PASS yazısı çıkar ve 4-5 dakikadan geriye sayım başlar. Ve tabi telefonunuz tekrar açılarak normal düzene döner. Artık kurtarma moduna girip custom rom kurulumunu yapabilirsiniz. Bir daha sorun çıkarmayacak.
(Not: Konuyu mevcut custom rom konularıma destek olması amacıyla açmıştım, mevcut custom rom konularına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.)

- - - Eklendi - - -

KARDEŞ DÜZELİRSE BİLGİLENDİR BİZİ

erginozgr

Üye
Ustad, bende de aynı sorun var, ama kabloyla bağlandığımda odin hiçbir şekilde telefonu görmüyor! bir fikrin var mıdır :(

HoLmEs2000

Üye
Ben androidpolice nin dedigini yaptim oldu saol

cayir12

Üye
abi odin multi downloader teli görmüyor acill çözümabi biri bişey yazsınn lütfen

sikorski

Üye
telefonu görmüyor yardım

NextWorld

NextWorld

Üye
mutlaka görür
Eski sürüm kaldığındandırr....
Şöyle yap driverleri kaldır
Kies kur pc ye
O zaman tanır

iskendr61

Üye
üstad dediklerini yaptım telefonu da gördü ama her şey bittikten sonra telefon kapandı yeniden başlamadı ve şuan açılmıyor ne yapmalıyım ?

NextWorld

NextWorld

Üye

kty28

Üye
Hocam konu biraz
aha buldum kardeşim aşağıya yazdım denilenleri yap büyük ihtimalle olucak senin için internetten baktım

CWM Reboot Sorunu;
CWM (nedense) bazı telefonlara kurulduğunda reboot tekrarına başlıyor, yani telefon sürekli kurtarma modunda açılıyor. Herkes bu sorunu yaşayacak diye bir şey yok ama eğer bu sorunu yaşarsanız yapacağınız şey çok basit.
1. Bilgisayarınıza Odin yazılımını indirip kurun. Eğer zaten kuruluysa yazıda ekli olan 2 dosyayı yada içine Odin’i de eklediğim i indirin.
2. İndirdiğiniz dosyaları masaüstünde hazır tutun. Odin’i açın. Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayıp telefonu download modunda açın.
(Download modunu açmak için; önce ses kısma, sonra home (orta fiziksel tuş) ve sonra güç (açma/kapama) düğmesine basıyor ve download mod açılana kadar bu 3 tuşu basılı tutuyoruz.)
3. Telefonu download modunda açtığınızda, arka planda kies açık değilse ve herhangi bir sorun yoksa odin telefona bağlanır ve odin’de sol üstte yer alan id:com bölümünden ilkinde sarı renk belirir. Sarı renk gelmiyorsa telefonun usb kablosunu bilgisayarınızın başka bir usb girişine takmayı deneyin çünkü odin o usb girişinden telefonu göremiyor olabilir.
4. Şimdi Arisve.ops dosyasını OPS yazan buton ile Bootloader.tar dosyasını daBOOT yazan buton ile seçin ve START butonuna basarak yüklemeyi başlatın.
5. Yükleme bittiğinde sol üstteki sarı id:com alanının üstünde yeşil PASS yazısı çıkar ve 4-5 dakikadan geriye sayım başlar. Ve tabi telefonunuz tekrar açılarak normal düzene döner. Artık kurtarma moduna girip custom rom kurulumunu yapabilirsiniz. Bir daha sorun çıkarmayacak.
(Not: Konuyu mevcut custom rom konularıma destek olması amacıyla açmıştım, mevcut custom rom konularına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.)

- - - Eklendi - - -

KARDEŞ DÜZELİRSE BİLGİLENDİR BİZİ

Hocam,Benim Download modunda Odin 3 var ve sadece Odin 3 görüyor senin programdaki Odin görmüyor.
Direk Boot yüklüyorum şu an çalışırsa Efsanesin Benim gözümde Eyvallah:)
Tmmdır hocam Download Mod için gerçekten aşağı ses tuşuna basmak gerekiyormuş.
Ohh be sonunda yaptım:)

Üst Alt