Acil Servis Biyografi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Üyeler:
Ertan Kızıltan - Vokal
Emre Karabulut - Gitar
Orhan Yolsal - Gitar, Geri Vokal
Çetin Güney - Bas Gitar, Geri Vokal

Soner Doğanca – Davul

Biyografi:
1992 yılında kurulan ve o tarihten beridir de rock müzik dünyasında varlığını sürdüren Acil Servis beş kişiden oluşuyor. Vokal`de Ertan KIZILTAN, gitarlarda Emre KARABULUT ve Orhan YOLSAL, bas gitarda Çetin GÜNEY, davulda Soner DOĞANCA`dan oluşan grubun temelleri aslında daha da uzun seneler öncesine dayanmakta. Grubun ortak hikayesi, üniversite yıllarında farklı müzik grupları olan Orhan Yolsal ve Çetin Güney`in tanışmasıyla başlıyor. Ortak arkadaşları Emre`nin sayesinde tanışan ikili, daha evvel beraber çalıştıkları grup üyeleriyle yeni bir oluşum içine girerek Acil Servis`in temellerini atıyorlar. Çetin`in Emre`yle MASK grubundan, Orhan`ın Ertan`la SEAGULL grubundan, son olarak da Ertan`ın çocukluk arkadaşı olan ve CODA grubunda da beraber çalıştığı Soner`in katılımıyla Acil Servis kuruluyor. Grup o tarihten bu yana, arada yaşanan küçük ayrılıklar dışında aynı kadroyla çalışmalarını sürdürüyor.

İlk kez 1992 senesinde Cafe Gitar`la başladıkları sahne performansları, kendi bestelerinin de yavaş yavaş repertuarlarına eklenmesiyle artarak devam etti. İstanbul canlı müzik sahnesinin tanınan gruplarından biri haline geldiler. İlk albüm hazırlıkları 1995 yılında başladı. Stüdyo Spectrum`da o dönem tonmayster olarak çalışan Serdar Öztop`la birlikte şarkılarını kaydettiler. Kayıtların büyük çoğunluğu bittikten sonra Raks Müzik`le anlaştılar. O dönemde Soner farklı müzikal çalışmalara girme isteğini belirtip gruptan ayrıldı. Yerine Bülent Akbay geçti ve ilk albümleri `Küçük Adam` 1996 yılı sonunda piyasaya çıktı. Albümün ve grubun ilk klip parçası olan Bebek`in gördüğü ilginin ardından Türkiye`nin çeşitli şehirlerinde konserler vermeye başlayan Acil Servis, bir yandan da kulüplerde sahne almaya devam etti. O dönem zarfında adını sıklıkla müzik camiasına duyurdu.

1998 yılında ikinci albüm hazırlıklarına başlayan grup, plak şirketinin kapanması ve ekonomik kriz sebebiyle uzunca süre sadece kulüplerde çalarak yoluna devam etti. Bu sırada davulcuları Bülent gruptan ayrıldı ve grup Berke Özgümüş`le çalışmaya başladı. 2002 yılında çeşitli nedenlerle kulüp programlarına da son veren grup, 2 sene kadar sadece provalarda bir araya gelerek albüm projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürdü.

2004 yılında yeniden kulüplerde sahne almaya başlayan Acil Servis`te davula tekrar Soner Doğanca geçti. Böylelikle grup orjinal kadrosuyla konser ve kulüp programlarına devam etti. Bugüne kadar 100`ü aşkın konser ve 1500`e yakın kulüp performansi gerçekleştirdi.

2007 yılında yeniden ikinci albüm çalışmalarına ağırlık veren grup, kayıtlarına 2008 yılında yine Serdar Öztop`la, fakat bu sefer onun kendi stüdyosunda başladı. Kayıtları 2009 yılında tamamlanan 2. albümleri "Dur, Bekle..." deki bütün şarkıların düzenlemeleri kendisine ait olan grup, aynı zamanda albümün prodüksiyonunu da kendileri üstlendi. 2010 Mart ayında Soulfulworks - EMI etiketiyle yayınlanacak olan albümün ilk klip parçası ise Cihan Çelikel`in yönetiminde "Yanıma Gel" isimli şarkıya çekildi.
Acil Servis:


 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt