Acil-Nokia 603 galeri ve ayarlarda donma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
Acil-Nokia 603 galeri ve ayarlarda donma sorunu
Selam arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var !
Bu konudaki arkadaşla aynı sorun var bende Donma ve diğer sorun 603 - MaxiCep

Kısaca özetliyeyim telefonumu aldım 1.5 yıl sorunsuz kullandım 2. yıla girdiğimde bazı sorunlar ortaya çıktı bunlar;

1- Galeride normal yukarı ve aşağı kaydırarak fotograflarımı görebiliyorum fakat herhangi birinin üzerine tıklayınca donuyor.

2-Rehberdeki kişileri yine yukarı aşağı kaydırarak görebiliyor üzerine basılı tutarak arayabiliyorum, fakat ayrıntıları görmek için üzerine bastığımda donuyor.

3-Ayarlara girdikten 1 saniye sonra donuyor ve ayarlardan hiçbirşeyi değiştiremiyorum...

Ve sorunu çözmek için yaptıklarım;

1-Sorft Format
2-Hard Format
3-Bu konudaki Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak - MaxiCep anlatım ve diğer formlardan gördüklerimle flash attım hem Dead Phone Flah hemde normal flash atım bu konudaki 603 dosyalarıyla yine fayda etmedi....

Siz Maxicep ailesinden tek istediğim bu sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun.Önerilere açığım...

Birde CFW nedir atsam düzelir mi?

Son düzenleme:

ersncak42

Üye
kardeş virüs olabilir yani flash attıktan sonra telefon sıfır gibi olur büyük ihtimalle hafıza kartında ya da depo hafızasında virüs var bilgisayara bağla nod32 ile bir tarattır bakalım

asigsasi

asigsasi

Üye
kardeş virüs olabilir yani flash attıktan sonra telefon sıfır gibi olur büyük ihtimalle hafıza kartında ya da depo hafızasında virüs var bilgisayara bağla nod32 ile bir tarattır bakalım
ne virüsü symbian için kim virüs yazmış :)

tekrar flash atsın bazen 2. Veya 3. flash sonucu tam performans verebiliyor :)

• Beğen
Tepkiler: ersncak42

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
telefonu sıfırlayıp da denedin mi?
Telefona ilk sorft reset attım düzelmedi sonra hard reset attım düzelmedi onun üzerine flash attım zaten ...
Şuan bende ne yapacağımı bilemiyorum denemediğim bir yöntem mi var ?

asigsasi

asigsasi

Üye
Telefona ilk sorft reset attım düzelmedi sonra hard reset attım düzelmedi onun üzerine flash attım zaten ...
Şuan bende ne yapacağımı bilemiyorum denemediğim bir yöntem mi var ?
kullanmış olduğun resimlerin boyutları büyük mü ?

asigsasi

asigsasi

Üye
resimler hafıza kartında mı? Hafıza kartını yedekle biçimlendir bakalım

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartını telefondan çıkardım zaten test amacıyla kullandığım fotoları zaten telefonun kamerasından çektim benim sorunum genel yani dediğim gibi hem rehberde hem galeride hemde ayarlarda sorunum var.
Telefona atmam için önerdiğiniz bir yazılım var mı CFW atmak ne işe yarar ve sorunumu çözermi CFW flash ile aynı şeymidir?
resimler hafıza kartında mı? Hafıza kartını yedekle biçimlendir bakalım
Test fotolarıda depo hafızasında 2-3 tane

asigsasi

asigsasi

Üye
Hafıza kartını telefondan çıkardım zaten test amacıyla kullandığım fotoları zaten telefonun kamerasından çektim benim sorunum genel yani dediğim gibi hem rehberde hem galeride hemde ayarlarda sorunum var.
Telefona atmam için önerdiğiniz bir yazılım var mı CFW atmak ne işe yarar ve sorunumu çözermi CFW flash ile aynı şeymidir?
evet cfw ile flash aynı şey cfw üzerinde oynama yapılmış yazılımdır evols cfw yi dene bakalım inşallah düzelir

flash ile düzelmeyen ilginç bir sorun

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
evet cfw ile flash aynı şey cfw üzerinde oynama yapılmış yazılımdır evols cfw yi dene bakalım inşallah düzelir

flash ile düzelmeyen ilginç bir sorun
evols cfw forumda var galiba fakat CFW nasıl atıcam flashtaki gibi mi ? konu linkini atabilirmisiniz ?

asigsasi

asigsasi

Üye
Evols CFW yükledim hala sorun devam etmekte ... Lütfen bu soruna bir çözüm yolu bulun...
cfw atmışsın kaç kez orjinal flash atmışsın daha bir çözüm yolu kalmadı bilgilerini yedekle hafıza kartını biçimlendir dedim ona bir cevap yazmadın

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
cfw atmışsın kaç kez orjinal flash atmışsın daha bir çözüm yolu kalmadı bilgilerini yedekle hafıza kartını biçimlendir dedim ona bir cevap yazmadın
Onu zaten çoğu kez yaptım her flashtan öncede uyguladım...

Böyle saçma bir sorun olamaz...

asigsasi

asigsasi

Üye
yada tüm görüntüleri depo hafızasına taşı

görüntüler ( images )

sonra hafıza kartını çıkart birde öyle dene

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
başka bir hafıza kartı kullan hafıza kartı 16 gb mı ?
Hafıza kartım 16 gb en hızlısından flash işlemlerini hafıza kartsız yaptım yine aynısı oldu hafıza kartında herhangi bir sorunda bulunmamakta ...

Polymath

Polymath

Üye
KArdeş bendede aynı sorun var. Ağabeyimdede aynı sorun vardı. Son güncellemeden sonra yazılımsal kronik bir hastalık bu malesef.
Şöyle dene. Fotoları telefon hep aynı yere kaydetsin. YAni kimisini hafıza kartına kimisini depo hafızasına değil. Hepsini bir dosyada topla düzelir belki. Ben öyle sonuç almıştım bayağı bir süre. Hoş yine aynı oluyor ama. Telefonu her defasında yeniden başlatıyordum..

iyonbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
KArdeş bendede aynı sorun var. Ağabeyimdede aynı sorun vardı. Son güncellemeden sonra yazılımsal kronik bir hastalık bu malesef.
Şöyle dene. Fotoları telefon hep aynı yere kaydetsin. YAni kimisini hafıza kartına kimisini depo hafızasına değil. Hepsini bir dosyada topla düzelir belki. Ben öyle sonuç almıştım bayağı bir süre. Hoş yine aynı oluyor ama. Telefonu her defasında yeniden başlatıyordum..
Eskiden ayarlardan hafız akartına almıştım şuan ayarlar açılmadığı için onuda yapamıyorum fakat onla alakalı değil! Çünkü hem galeri hem ayarlar hemde rehberde olan ortak bir sorun bu...