Yardım ACİL! ASUS X550LB TOUCHPAD ÇALIŞMIYOR

Sponsorlu Bağlantılar

serkan

Üye
    Konu Sahibi
ACİL! ASUS X550LB TOUCHPAD ÇALIŞMIYOR
Arkadaşlar Asus X550LB laptopum var ve touchpadi bir türlü çalıştıramadım. Fn+f9 tuşuyla açılması gerekiyor ama açılmıyor. Toucpad driverını kaldırıp tekrar yükledim yine işe yaramadı. Aranızda bu işlerden anlayan varsa bana yardımcı olabilir mi?

ismail

ismail

Üye
sistem windows mu

• Beğen
Tepkiler: ridooooo
mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
Kardeşim Bios ayarlarina baktin mi Belki devredışı birakılmış olabilir ordan :)
Bilgisayarini yeniden başlat Biosa gir Advanced kısmından İnternal Pointing Device ON yap veya Bios ayarlını sıfırla :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ridooooo ve -Börteçine-

serkan

Üye
    Konu Sahibi
Sistem Windows 8 arkadaşlar. Biosa da girmeyi denedim olmadı. Asus'ta f2 ile biosa giriliyormuş ama denedim bios ekranı açılmıyor.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
tüm fleri dene

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
Sistem Windows 8 arkadaşlar. Biosa da girmeyi denedim olmadı. Asus'ta f2 ile biosa giriliyormuş ama denedim bios ekranı açılmıyor.
Kardeşim burdaki yöntemi kullanarak dene BIOS'a girmeyi.

• Beğen
Tepkiler: serkan

serkan

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim yardımın için çok sağolasın :) Biosta touchpad açık görünüyor, kapatıp açtım yine çalışmıyor.

• Beğen
Tepkiler: mahmut-kys
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Sorun teknik olabilir en iyisi garantiye ver

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
Kardeşim o zaman Bios sürümünü güncelle diycem de düzeltir mi acaba.Bios sürümüne birbak istersen aşağidaki vereceğim linkten güncel olanlari tarihine göre yazar.Zaten windows içinden rahatça güncellenirde bios faydasi olabilir.Çünkü bende bios güncellemeştim birkaç sorunu çözüyor.
Driver'i yükledim kaldirdim demişsin şuan kurulumu sağ alt köşede simgede açık gözüküyor mu onun içindeki ayarlari sıfırla olmadi (ASUS Smart Gesture) diye geçiyor sanırım.
Sistemin 64 bit mi?
En iyisi şunu bir aç C:\eSupport\eDriver içinde InstAll.exe (ben Win7 kullanıyorum win8 de de nasıl olur tam bilmiyorum ama ayni olur diye tahmin ediyorum). Bu Asusun tüm driverin yüklü olduğunu gösteren program içinde yüklü olmayan var mi gösterir.ordan yüklersin.Tüm driverin yüklü olduğundan emin ol.Çünkü bu yüzden de çalışmayabiliyor.Özellikle ATK package driveri önemli ve güncel olmali.
Olmadi Tüm driver burda :

Eğer bunlarda fayda etmesse donanımsal olabilir sorun.Garantiye vermen gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: serkan

serkan

Üye
    Konu Sahibi
Bios sürümü de güncel, Asus Smart Gesture sağ altta açık görünüyor, ayarlarını sıfırladım. Sistem 64 bit driverların tamamı da yüklü. Neden çalışmadığını anlamadım gitti. Mahmut kardeşim tüm çözüm yollarını üşenmeden anlatmışsın Allah razı olsun. Son çare artık servise göndermek :)

• Beğen
Tepkiler: mahmut-kys
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
laptop bu illa ki arızalanacak herşeyi drivere bağlamayın :D

ridooooo

Üye
Kardeşim Bios ayarlarina baktin mi Belki devredışı birakılmış olabilir ordan :)
Bilgisayarini yeniden başlat Biosa gir Advanced kısmından İnternal Pointing Device ON yap veya Bios ayarlını sıfırla :)

Allah senden razı olsun Allah ne muradın varsa versin gece gece beni büyük sıkıntıdan kurtardın. pcyi windows 7 ye çevirirken, değiştirmişim orayı yanlışlıkla yaptım düzeldi çok sağol

Üst Alt