Acı Elma Yağı Nedir ? - Acı Elma Yağı Nerede Yetişir ? - Acı Elma Yağının Faydaları

 • 22 Nisan 2011
 • 2745 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. acı elma yağı, acı elma yağının faydaları, acı elma yağının bebeklerde kullanımı, acı elma yağı bebeklerde nasıl kullanılır, acı elma yağı bebek, acı elma yağının zararları, acı elma yağı kullanımı, acı elma yağı fiyatı, acı elma yağı bebeklerde kullanımı

  Salvia Triloba Gaz söktürücü, midevi, ter kesici, idrar artırıcıdır Haricen yara iyi edici ve antiseptik olarak kullanılır .
  Elma Yağı: Anadolu adaçayı (Salvia triloba L.) türünün yapraklı ve çiçekli dallarından su buharı distilasyonu ile elde edilen uçucu yağdır. Ülkemizde özellikle Muğla ve Fethiye bölgelerinde elde edilmektedir. Sarımsı veya renksiz, özel kokulu ve yakıcı lezzetli bir sıvı olup %60 kadar sineol taşımaktadır. Gaz söktürücü, sindirim düzenleyici, ter kesici ve idrar arttırıcı özellikleri vardır. Dahilen küçük miktarlarda (günde 3-5 damla), 1 fincan suya damlatılarak içilir. Yüksek miktarlarda zararlıdır. Haricen yara iyi edici, antiseptik ve karın ağrısına veya gaz söktürmek için kullanılmaktadır.
  Bu yağa “Elma Yağı” denmesinin nedeni, bu yağın elde edildiği Salvia triloba türünün bazı dalları üzerinde, küçük bir elmayı andıran, esmer-yeşil renkli mazıların bulunmasıdır.
   


  Yazan: fly cat
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 18:27