Acer, Microsoft'tan Surface için adil bir fiyatlandırma istedi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
    Konu Sahibi
Acer, Microsoft'tan Surface için adil bir fiyatlandırma istedi

Daha önce iki kez kendi uzmanlık alanı olan yazılım işinde kalması için Microsoft'a ısrar eden Acer, bu kez Surface tabletlerin adil bir fiyatlandırmaya tabi tutulmasını istedi.

Acer patronu JT Wang yaptığı açıklamada, Microsoft'un diğer üretim ortaklarını rahat ettirecek ve nefes aldıracak bir fiyat politikası gütmesinin şart olduğunu belirtti. Wang, hali hazırda Microsoft'un olumsuz etkileri en aza indirecek bir çözüm üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

Microsoft da Surface tabletlerin üretim ortaklarına negatif etki yapmasından endişeli ve raporlar da zaten firmanın problemsiz bir fiyat politikası izlemeye çalıştığına işaret ediyor.

Wang, 199$ gibi bir seviyenin ortaklar üzerinde çok büyük bir etki yapacağını belirtiyor. 499$-599$ arası bir seviye ise etkileri en aza indirecek kadar makul olacak.

Surface tabletlerin fiyatı halen belirsiz. Microsoft piyasadaki bir ARM tablet veya Ultrabook modeli ile fiyat açısından rekabetçi olacağını söylemişti. Ancak bazı kaynaklar ARM tabanlı Surface tabletin 1800TL-2000TL arası olacağını belirtiyor. Bu da doğal olarak rekabeti ortadan kaldırıyor ve diğer üreticilere bir şans tanıyor. Fakat 299$-399$ arası bir fiyatlandırma Windows 8 tablet piyasasını domine etmesine yetecektir.

Alıntıdır

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Bunlar da amma tutuştu be kardeşim ipad o fiyatlarla tutuyorsa surface de tutacak

• Beğen
Tepkiler: ecel54 ve kullanıcıadları
papakudioflu

papakudioflu

Admin
zaten oyle ucuz da bir fiyat konuşulmuyor ama firmalarin neden bu kadar tutuştugunun sebebini surface'i inceleyen daha iyi anlar:D

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları ve Cihanî Sultan
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
    Konu Sahibi
zaten oyle ucuz da bir fiyat konuşulmuyor ama firmalarin neden bu kadar tutuştugunun sebebini surface'i inceleyen daha iyi anlar:D

1-2 şeyine baktım özellikle klavye olayı cidden çok iyi düşünülmüş ama o kadarda iyi mi ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin

1-2 şeyine baktım özellikle klavye olayı cidden çok iyi düşünülmüş ama o kadarda iyi mi ?

tasarim bugune kadar gordugum en iyi tablet tasarimi ustune microsoft guvencesini ekleyince insanlar ister istemez surface'e yoneleceklerdir.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
    Konu Sahibi

tasarim bugune kadar gordugum en iyi tablet tasarimi ustune microsoft guvencesini ekleyince insanlar ister istemez surface'e yoneleceklerdir.

Onlardan ziyade klavyesi benim gibi bir çok kişiyi kendisine bağlayacaktır.Ben tabletlere pek sıcak bakmayan biriydim ama bütün fikirlerim değişti açıkçası.Normalde arayüzü bir eksi olabilirdi ama Microsoft yine ticari zekasını kullandı ve bir kaç müşterisini üzse bile insanları metroya alıştırdı, alıştıracak.PC'deki arayüzü kullanacağından Wp ve Windows RT'li cihazların arayüz konusundaki dezavantajı bir avantaja dönüştü bence.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
papakudioflu

papakudioflu

Admin
surface videolarini seyrettim aslinda ben de tableti sevmem ama metro arayuzu neredeyse dokunmatik ekranlar icin tasarlanmiş diyebilirim hele klavyesini ekranda gorunce olay bitmiştir dedim kendi kendime. Velhasil microsoft bu sefer mobil dunyayi da kendisine hayran birakacak bir ekosistem oluşturuyor diyebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
    Konu Sahibi
surface videolarini seyrettim aslinda ben de tableti sevmem ama metro arayuzu neredeyse dokunmatik ekranlar icin tasarlanmiş diyebilirim hele klavyesini ekranda gorunce olay bitmiştir dedim kendi kendime. Velhasil microsoft bu sefer mobil dunyayi da kendisine hayran birakacak bir ekosistem oluşturuyor diyebiliriz.

Katılıyorum :good:

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt