Yardım acces point ile modem arasında nasıl bağ oluşturulur

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
acces point ile modem arasında nasıl bağ oluşturulur
Beyler Bende Edimax Ex-7228apn acces point var Ben Bunu philips kablolu ve kablosuz bir modem kablosusuz yani wifi yi adam engellledi .sadece kablolu 3 kişiyiz interneti kulalanan

aramızda 60 metre kablo mesafesi var adam wifisi bozuldu diyerek kapattı bende Edimax Ex-7228apn acces point altım vatan pc den bende interneti aldığımız kişiden gelen kabloyu direk Edimax Ex-7228apn acces point e taktım aldığımda sevindim internete girebiliyordum

ama internetin sahibinin interneti kesliyor ve 3 kişi ninde sadece ben girebiliyorum dedeğine göre onların modeminde kırmızı ışık yanıyormuş ve adam benim kablonun ucuna modem taktığını anlayınca adam devreye giriyor ve bizim kabloyu modeminden ayırıyor.

başta pest ettim olmadı diye sonra aylar sonra merak konusu acces point nasıl kurulur diye yazdım iyikide yazmışım ama nasıl yapabileceğimi bilmiyorum

araştırmaa göre adamın modemi ile benim modem ler uyuşması gerekiyormuş yani modem acces pointti tanıması gerekiyormuş

modem ingilize olduğu için yapmaıyorum anlamıyorum daha doğrusu

belki bu ayardan olabilir mi Diye Düşünüyorum Security >Firewall>Access Control

Access Control yani belki buradan alabilir mantığıma göre acces point =Acces control diye düşündüm Buradan Ayarlannabilir diye düşündüm ama nasıl yapacağımı bilmiyorum .

acces pointe giriyorum

add pc ye tıklıyorum

Devamı

eğer Doğru yerdeysem Bana Ne yapmamı söyleyin.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
çok basit bir ayar yapacaksın :)

sana gelen kabloyu 3 numaralı porta tak. DHCP yi disable yap. wifi ağı kur şifre ver.
edimax ın ipsini sabitle.

modemin ipsi 192.168.2.1 edimaxa 192.168.2.242 ver.

başka bir ayar yapmana gerek yok. philips modemde bir ayara gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
bu ayarı acces pointtenmi yapacağım

Üst Alt