ABD'nin Birincisi Android Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ABD'nin Birincisi Android Oldu
Nielsen raporlarına göre ABD mobil
pazar araştırmalarında Android açık
ara birinci oldu. 2012'nin birinci
çeyrek mobil pazarına bakalım
sonuçlar ne durumda? Amerika mobil telefon pazarının yüzde 50.4'ünü akıllı telefonların oluşturduğu gerçeğini öğrendikten
sonra Nielsen'in 2012'nin ilk çeyrek raporuna bir göz atalım. ABD mobil pazarında en çok kullanılan mobil işletim sistemi yüzde 48.5 ile Android OS oldu. Android'i yüzde 32 ile Apple'ın iOS'u takip ediyor. ABD pazarının üçüncüsü RIM. BlackBerry OS ile yüzde 11.6 değerini arkasına alan RIM'i Microsoft izliyor. Microsoft Windows Mobile ile yüzde 4.1, Windows Phone ile de piyasanın yüzde 1.7'sine hakim. Diğer işletim sistemine sahip cihazların
da yüzde 2.1'lik pazar payını oluşturdukları ön görülüyor. Gidişata
göre yorum yapacak olursak Windows Mobile ve RIM'in düşüşte olacağını ve buradan Windows Phone'un pay kapacağını düşünüyoruz. Tabi ABD pazarı ülkemize göre farklılıklar gösteriyor. ABD'deki akıllı telefon kullanımını etnik kökenlere göre de inceleyen raporda
ilginç sonuçlar göze çarpıyor. En çok Asya ve Pasifik kökenli kullanıcılar akıllı telefon kullanıyorlar. Yüzde 67.3 ile birinci olan Asyalıları, yüzde 57.3 ile Latin kökenliler izliyor. Latin kökenlilerden sonra
üçüncü sırada yüzde 54.4 ile siyahiler izliyor. En az kullanım oranı ise yüzde 44.7 ile beyazlarda görülüyor. ABD'de en çok satan firma ise Apple
oldu.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Çok yakın zamanda WP daha yukarılarda olacak. iPhone, iPad ve iPod Touch varken Android nasıl birinci oldu anlamıyorum, hem de Amerika'da ?

SHS

SHS

Üye
şampiyon:alkis

klongs

klongs

Üye
windows mobile nasil 4.1

HaqperesT

HaqperesT

Üye
symbian nerde abi (⊙o⊙)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt