$ 10 kat birden düşse

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
$ 10 kat birden düşse
Ev fiyatları da 10 kat düşer mi
500.000 lik ev 50.000 olur mu

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O Kadarda Değil Abartma. Ha Dolar Kuru 3 5 Liraya İnerse yada Demiri Bilmem Neyinin Fiyatini Düşürürsek Ciddi Düşüş Olur Tabisi.

Şu An Öyle Birşey ki Demir Bile İthal Geliyor Doğal Olarak Kur İle Geliyor. E Şimdi Sen 20 30 Ton Demir Kullansan,Haklı Olarak Parasınıda Almak Zorundasın. O Yüzden 10 Kat Zor. Demir vs Üretilse Edilse Belki.Hadi Çimento Yurt İçi Tamam Ama

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
2 kat düşse bize yeter tabi bu sene için geçerli 2023 te de 5 ₺
2030 da 0.50 kuruş

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
2 kat düşse bize yeter tabi bu sene için geçerli 2023 te de 5 ₺
2030 da 0.50 kuruş
5 Tl Olması Çok Zor. Ancak Şu Olur Şu Yeni Petrol Bilmem Ne Buldular Ya. Onları Çıkarıp İşlerlerse Belki. En Son Elektrikte Dışa Bağımlılık %60 mı 80 mıydı Neydi. Zaten Elektrik Üretiminde En Temel Yakıt Lpgdir O Yüzden Tonlarca Para Gidiyor Yurt Dışına.

Ha Birde Şunuda Duymuştum Ben Konu Uzayacak Ama Olsun İşimiz Uzatmak :sirit:
Bir Abim Bir Arap Ülkesinde Çalışıyordu Şimdi Neresi Tam Bilmiyorum Medine vsde olabilir. Mesela İnşaat yapılıyor Firma Diyor ki X Ton Demir. X Ton Kablo. Tamam Diyorlar Falan Yapılıyor Ediliyor Artan Demiri Bakırı Fİlan Gömüyorlarmış. Bildiğin Diğer İnşşat Atığı Bilmem Nesi Gibi Karıştırıp Toprak Altında Çürümeye Mahkum Ediyorlarmış. Bununda Tek Nedeni Yurt Dışından tekrar Yenisinin Alınmasıdır. Normalde Geri Dönüşüm vs Yapılır Ama Adamlar Bilerek Gömüyor. Bugun Bizim Ülkemizdede Aynı Şey Yapılıyor Aslında. Bir Çok Hammaddesinden Tutta Üretilen Malzemeye Kadar Geri Dönüşüm Yerine Çöp Ediliyor.

Sonuç İtibariyle Diye Başlayacağim Bitmeyecek Çünkü Bir Ara 3 5 Sene OLuyor Galiba. Telefonlara Vergi Zammı Getirildi. Dediler ki Yerli Cihazlar Harici X % Fazla Vergi Alınacak. O Dönemlerde Gerçekten Dikkat Ettimde Aynı Özelliklede A ve B Firmalarının Cihazları Pahalı C Firmasının kı Yerli Diye Kat ve Kat Daha Ucuzdu. Tabi Burada Yerlilik yada Alınabilirlik Tartışılır O Ayrı Dava Ama Bu Zam Olayının Temel Nedeni 1 Yılda Bilmem Kaç Milyar dolar Yurt Dışına Para Gidiyormuş.Bunu Frenlemekmiş Yani Bakılınca Şaçma Duruyor Ama Çok Mantıklı Bir Karar. Aynı Şekilde Otomotiv Sektöründede Var. Parçaların Çoğu Yurt Dışı O Yüzden Millet Servet Diyoruz. O Yüzden Gavur Malı Gibi Kullanmayın Diyoruz kı Paramız Yurt Dışına Değil Ülkemizde Kalsın Diyoruz. ve Sonuç İtibariyle Nokta.

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Enerji de dışa bağlılığımız azalsa cari fazla bile veririz

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Enerji de dışa bağlılığımız azalsa cari fazla bile veririz

aslında bir ara bizim tanıdık şey diyordu. 49 yıllığına arazi kiralayıp güneş paneli doldurucam. sonrasındada oradan çıkan elektriği devlete satıcam diye. aslında mantıklı geldi bana ama deli para lazım :D

ameriganın oyunları bunlar :cigara:

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Hapis = Ha , Pis türkçe
maphus = map, house ingiliççe

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
al dinleçok ısrar ettin :D
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Kişisel olarak üstüne alınma da genel olarak diyeyim karadenizlileri pek sevmem özellikle de erkekleri karadenizlilerin şarkılarını duyunca bile hemen kulaklarımı tıkarım o ortamdan uzaklaşırım.
Kaderime yazılmış heralde hep yamuk , ... karadenizliler çıktı karşıma

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
dolar on kat birden düşse dolara yatırım yapacak kişiler çıkar :zong:
ytd.

AIS

AIS

Üye
Dolar kullanmıyorum, bitcoin kullanıyorum.

• Şaşırdım
Tepkiler: gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dolar kullanmıyorum, bitcoin kullanıyorum.
Caiz Değil :sahan:
Mesaj birleştirildi:

Kişisel olarak üstüne alınma da genel olarak diyeyim karadenizlileri pek sevmem özellikle de erkekleri karadenizlilerin şarkılarını duyunca bile hemen kulaklarımı tıkarım o ortamdan uzaklaşırım.
Kaderime yazılmış heralde hep yamuk , ... karadenizliler çıktı karşıma
Tabi Olabilir Bende Çoğu Şarkılarını Dinlemem :bilmm Biraz Kişi ve Yapı Meselesi Diyebiliriz Çoğrafı Olarakta Maalesef Farklılıklar Oluyor.

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
$ yükselmiş olabilir
ama faizler düştü.
Geri adım atmak yok.
Bu davadan vazgeçmek yok.
Bu istikrarla $ ın bu sene sonunda 10 ₺ altına düşer.
Enflasyonda düşer.
Şimdilik faiz %13

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
$ yükselmiş olabilir
ama faizler düştü.
Geri adım atmak yok.
Bu davadan vazgeçmek yok.
Bu istikrarla $ ın bu sene sonunda 10 ₺ altına düşer.
Enflasyonda düşer.
Şimdilik faiz %13
Dolar 18,10 Oldu. Valla Bir Politika İzliyorlar Ama Doların Eflasyonun Canına Okudular. Bu Devirde Kirada Oturup Çocuğu Olanların Allah Yardımcısı Olsun. Şu Pandemi Olmasa Eyiydi Ama En Çok Dara Düşürende O Oldu.

Üst Alt