80 yıllık evliliğin sırrını açıkladılar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dreamgirls

dreamgirls

Üye
    Konu Sahibi
80 yıllık evliliğin sırrını açıkladılar
ABD’nin Florida Eyaleti’ndeki bir bakımevinde yaşayan Michael-Judith Lupella çifti 80 yıldır evli. 1908 yılında doğan Judith ve Michael Lupella bugün 100 yaşında.

Judith ve Michael Lupella doğduğunda, Albert Eistein "izafiyet teorisi"ni yeni açıklamış, Anneler Günü ilk kez kutlanmıştı. Theodore Roosevelt de Beyaz Saray’da başkanlık koltuğunda oturuyordu.

Michael Lupella, Judith’i ziyaret etmek için gittiği İtalya’da tanıdı ve aşık olarak evlendi. Çiftin faşist Benito Mussolini’nin yönettiği İtalya’dan gemiyle ABD’ye dönüşü tam on gün aldı.

Gabriel Garcia Marquez’in "Yüz Yıllık Yalnızlık" kitabı 1967’de piyasaya çıktığında, Michael ve Judith çifti 39 yıllık evliydi. Çiftin, ilk çocuğu şimdi 78 yaşında. "Bizim bebeğimiz" dedikleri son çocukları ise 56 yaşında. Çiftin 3 çocuğu, 5 torunu ve 1 de torunlarının çocuğu var. Chicago’da küçük bir dükkan ile iş yaşamına atılan çift, ilk evlerini 18 bin dolar satın aldı. Michael ve Judit Lupella’ya en çok sorulan soru ise, "Bu kadar yıl nasıl beraber kalabildiniz" oluyor. 80 yıllık evlilik deneyiminden sonra çiftin bazı tavsiyeleri şunlar:

Yatağa öfkeli gitmeyin.

Kin tutmayın.

Öpüşün ve affedin.

Birbirinizi sevdiğinizi sesli olarak ifade edin.

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
BunLar üLkemizde Sık GörüLen ŞeyLer A.B.D. Avrupa Gibi üLkeLere Tuhaf GeLebiLir.. Sonuçta AiLe DeniLen Kavram Batı üLkeLerinde Çok Seyrek GörüLüyor..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Darısı başımıza :)

omayra

Üye
Tocaaammmm sen bu kadar dayanabilir miydin bana acep :ehe Darısı başımıza diyorum ben gene de :ehe

keremerson

keremerson

Üye
Evet amerikada biraz şaşırtıcı bulunuyor.. Ne güzel bişey ama 80 yıldır birlikteler ve karşılıklı sevgi saygı hiç bitmemiş... İnşallah bizde sevdiğimizle böyle uzun ve mutlu bir hayat süreriz..

Ayrıca;
Tocaaammmm sen bu kadar dayanabilir miydin bana acep :ehe Darısı başımıza diyorum ben gene de :ehe
umarım ömür boyu birlikte ve mutlu kalırsınız ablacım :);)

omayra

Üye
Evet amerikada biraz şaşırtıcı bulunuyor.. Ne güzel bişey ama 80 yıldır birlikteler ve karşılıklı sevgi saygı hiç bitmemiş... İnşallah bizde sevdiğimizle böyle uzun ve mutlu bir hayat süreriz..

Ayrıca;

umarım ömür boyu birlikte ve mutlu kalırsınız ablacım :);)

sağolasın kardeşim, mutluluk her daim hepimizle olsun :) Bu arada epeydir yoktun, hoşgelmişsin yeniden ;)

mavis45

mavis45

Üye
onların söylediklerini büyüklerimiz bize her zaman söylüyor bize göre normal darısı başımıza saol paylaşım için canım

ouSahin

ouSahin

Üye
Yatağa öfkeli gitmeyin.

Kin tutmayın.

Öpüşün ve affedin.

Birbirinizi sevdiğinizi sesli olarak ifade edin.

çok güzel yorumlanmış:):oke: Darısı herkezin başına

nurikaratas

nurikaratas

Üye
bu amerikalılara tuhaf gelebilir ama normal bişey ama insanın ömrü yeterse tabi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...