8 GB MiniSd Hafıza Kartı HEDİYE !!!

• 27 Nisan 2011
  • 1748 Okunma
  • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Arkadaşlar öncelikle bu problemi bulan arkadaşa Kingston 8 GB mini sd hafıza kartı hediye edeceğim. Durum benim için çok önemli. Hafıza kartımın içindeki bir çok dosya ve klasör şuan yok bazıları duruyor (çok az bir kısmı) çoğunun yerindede yeller esiyor, ve altta ekran görüntüsündeki gibi garip garip bir ton dosya var. Hafıza kartım(4 GB)da sadece 30 mb alan vardı. Bu hale geldikten sonrada bakıyorum hala 30 mb alan var değişmemiş. Bu dosyalarımı kurtarmam lazım hayati önem taşıyan bazı dosyalar var, ondan sonra ne olursa olsun hafıza kartına çok önemli değil. Arkadaşlar bu konuda gerçekten yardımcı olan arkadaş 8GB kingston mini sd hafıza kartı hediye edeceğim, lütfen yorum ve desteklerinizi esirgemeyin. Aşşağıda şimdiki hali var ekran kartının içinin.

< Resmi açmak için tıklayın >

Yazan: ataaax
  2. Arkadaşım virüs taraması yaptırdın mı hiç hafıza kartını??

3. Antivirüsten geçirmedim, işin dönülemeyecek hale gelmesinden korkuyorum çünkü. Bu hale bir anda geldi aniden.

4. Öncelikle hafıza kartını sağlam ve veritabanı güncel bir Antivirüs yazılımı ile taratmanı öneririm.Çünki depolama üniteleri fiziki hasara maruz kalmadıktan sonra bu şekilde bir olayın cereyan etmesi pek normal değil.

Bu durumdan önce 4GB alanın 30Mb lık kısmı haricinde dolu olduğunu belirtmişsiniz.Kabaca 4096 Mb ın 4066 Mb ının kullanımda olduğunu varsayalım.Şu an kartta görebildiğiniz tüm dosyalar toplamda ne kadar bir alan kaplıyor bakar mısınız?

Uzaktan çözüm üretmekten çok öneride bulunabiliriz.Bu gibi durumlarda kartı görüp incelemek icab eder.Ne de olsa kartta tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz sadece sizin aktardığınız/aktarabildiğiniz kadarını biliyoruz.

5. Arkadaşım tam senin işine yarayacak bir program buyur BURADAN İNDİREBİLİRSİN

Yanlız program şu an demo :)

6. Antivirüs yazılımı ile taratmanız şart kartın temiz olduğundan emin olunmalı.Bunu yapmazsanız çözüm üretme aşamasında engel koymuş olursunuz ayrıca kartta zararlı yazlımların olması halince ileride kartın kullanılacağı diğer cihazlarada bulaşmasına neden olursunuz.

7. Sezco arkadaşım programa bakayım hemen. SamsungGT arkadaşım, kartta 580 Mb kadar veri bulunuyor görünen ve gizli dosyaların hepsi bu kadar. Ama kart özelliklerinden baktığımızda aynı görünüm devam ediyor.

----------Eklendi @ 17:42:21 ---------- Yazıldı @ 17:22:54 ----------

Sezco kardeşim bir yere kadar geliyor ondan sonraysa, donup kalıyor ne yapacağımı şaşırdım.

8. Bence antivirüs ile taranmamalı çünkü bazı dosyaları silebilir arkdaşımızın dediği gibi hayati önem taşıyorsa antivürüs bu dosyaları silebileceğinden taratılmamasını tavsiye ederim.

9. "1oyun" arkadaşım, senin önerebileceğin bir şey yok mu acaba. Konu gerçekten önemli.

10. cmd komut satırı aç ve aldığı hafr ne ise örnek f: yaz
    sonra chkdsk /R yap sorun çözülür büyük ihtimalle

11. "canalbay" arkadaşım deneyeyim, bu sırada varsa farklı öneriler lütfen yardıma devam.

12. Dostum veri kurtarma programları çok işe yarıyorlor katılımsız.com'da bulabilirsin

13. ataaax arkdaşım sana önerebilceğim şey ilk başta o dosyaların yedeğini almak
    elinde mutlaka ham bi yedek olsun bilgilerin silinse bile geri getirebilmek için ondan sonra yöntemleri istediğin gibi denersin ama mutlaka bi yedeği al sonra dene.
    dosyaları bi yere yedekledikten sonra anti virüs veri kurtarma gibi programlar ile temizlemeyi dene.
    eğer bazı dosyalarının silindiğini düşünüyorsan GetData.Recover.My.Files sana yardımcı olacaktır.

14. bence arkadaşımızın mmc kart kurtarma yazılımına ihtiyacı var.Bütün bilgilerini kurtarmak için öncelikle mmc kartını kart okuyucusuna takıp sonra?

----------Eklendi @ 16:05:54 ---------- Yazıldı @ 15:53:54 ----------

Hotfile.com: One click file hosting: mmc kart kurtarma.rar

----------Eklendi @ 16:07:36 ---------- Yazıldı @ 16:05:54 ----------

bu yazılımlardan birini bilgisayarına kur ve mmc kartını tarat sonra kurtarmak istedigin dosyaları seç masaüstüne bir kılasör oluştur ve verileri buraya indir.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/11/2018 - 09:49