680 ekmek teknesi yandı

 • 6 Mart 2013
 • 245 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ankara'daki Rus pazarında dün gece çıkan yangında alevler, işyerlerini 10 dakika içerisinde sardı. 680 işyerinin tamamen kül olduğu yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Ankara’da, 680 ekmek teknesi, dün gece çıkan yangınla birlikte kül oldu.

  Altındağ ilçesindeki Yunus Emre Halk Çarşısı’nda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

  Halk arasında 'Rus pazarı' olarak da bilinen çarşıdaki yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 5 saat süren çalışması sonucu söndürüldü ama geriye bir şey kalmadı.

  52 araç ve 126 personelle müdahale edilen ve 2 itfaiyecinin hastaneye kaldırılmasına neden olan yangın, kısa sürede çarşının tamamını sardı. Çarşının çatısının çökmesi ve ufak çapta meydana gelen patlamalar nedeniyle yangına müdahale etmekte zorlanıldı. İtfaiye ekipleri seferber oldu ancak çatının çökmesi ve zaman zaman meydana gelen patlamalar nedeniyle müdahale zor oldu.

  Çarşının içine girmeye çalışan esnaf ile polis ekipleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Bazı esnaf da yangını gözyaşları içinde izledi.

  BENZİN İSTASYONU TAHLİYE EDİLDİ

  Çarşının yakınında bulunan birer benzin ve LPG istasyonlarındaki çalışanlar tahliye edildi, olası bir yangına karşı ticari faaliyeti durdurulan iki istasyona itfaiye ekipleri tarafından köpük sıkıldı. Mahallenin elektrikleri önlem amacıyla kesilirken, bazı oteller de boşaltıldı.

  SABOTAJ ŞÜPHESİ

  Yunus Emre Halk Çarşısı bekçisi Davut Yılmaz, ''Patlama sesi duydum. Yandaki benzinlik patladı sandım, baktım bizim burası yanıyor. İtfaiyeye haber verdik. Kendi imkanlarımızla söndürmeye çalıştık ama başaramadık'' dedi.

  Altındağ Belediyesi Yunus Emre Halk Çarşısı Dernek Başkanı Özal Balkalı da çarşıda 680 dükkan olduğunu, yangının sabotaj olabileceğini öne sürdü.
   


  Yazan: doctorrr
 2. yazık
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 11:51