General Mobile 4G [6.0] General Mobile 4G Marsmallow OTA Dosyası ve Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
[6.0] General Mobile 4G Marsmallow OTA Dosyası ve Kurulumu

UYARILAR

Merhabalar, bu yöntemle Android 6.0'ı sorunsuz ve hızlı bir şekilde alabileceksiniz. Yöntemler basit ama yine de anlayamayan ya da zorluk çekenler için detaylı anlatım olacak.

DİKKAT!! SAKIN DUAL CİHAZLAR KURMASIN!!.

Güncellemeden Kareler :

Yaşadığım Sorunlar:

Uygulama bazlı hatalar (Facebook'ta ses sorunu, mesenger balonu gelmemesi gibi) mevcut ama yakın bir zamanda güncellemelerle düzelecektir.
Telefonu pc'ye bağladığınızda dosyalar gelmiyor.. (Benden kaynaklı olabilir).

KURULUM:

1- Aşağıda linkte vermiş olduğum adb minimal dosyasını ve marsmallow.zip dosyasını indiriyoruz ve kuruyoruz. [minimal kurulu ise tekrar indirmenize gerek yok]
2-Hata ayıklama modunu ve Oem kilidini geliştirici seçeneklerinden açıyoruz. [Ayarlar )Hakkında Derleme Numarasına 5 kez tıklarsanız geliştirici seçenekleri açılacaktır]
3-Cihazı bilgisayara takıyoruz..

4- marshmallow.zip dosyasını boş bir klasöre atıyoruz.
5-Klasörü açıp SHİFT'e basılı tutup sağ tık ile ''komut penceresini'' açıyoruz. [Bu şekilde açamaz iseniz herhangi bir yerde direk komut ekranını açıp cd dosyanın adını yazın Örnek: cd C:/Masaüstü/Yeni Klasör . Yolu zaten yazıyordur oradan kopyalayın.]
6-Telefona geçiyoruz

7-Cihazı kapatıyoruz, ardından ses açma+power tuşuyla açıyoruz. Karşımıza android robotu gelecek.
8-Tekrar ses kısma tuşuna basarken bir kez powera basıyoruz.
9-Seçeneklerden tuşlarla aşağı inerek ''install apply from adb''ye basıyoruz.
10-Daha sonra bilgisayarımıza geri dönüyoruz.

11-Kurulumda aksaklık yaşayanlar veya ''error device'' hatası almamak için bilgisayarımızdan denetim masası > aygıt yöneticisine giriyoruz telefonumuzun kablosunu takıp ilk güncellenen driverı görüyoruz. Genellikle ismi Android ve üstünde ünlem olur. Sürücüyü güncelle diyip, bilgisayarımda olanlardan seç diyoruz. Oradan ''ADB İnterface'' yazılımını şeçiyoruz.
12- Kurulum esnasında artık hata almamanız gerekiyor..
13- Daha sonra açmış bulunduğumuz komut penceresine geliyoruz ve ''adb sideload marsmallow.zip'' yazıyoruz kurulum başlayacaktır.
14-Kurulum sonrasında en üstteki seçeneğe gelip yeniden başlatıyoruz.

Dipnot:

Hayırlı uğurlu olsun 4 aydır beklediğiniz Android 6.0 Marsmallow'unuza artık kavuştunuz. Stock Rom'u da gelecek merak etmeyin..

Derleme numarasını merak edenler için MRA58Y

Dosya Linki:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra

SHS

SHS

Üye
Teşekkürler güzel konu yalnız 2-3 numara iyi okunmuyor koyu renk koysanız daha iyi

kralberk13

kralberk13

Üye
teşekkürler emeğine sağlık peki çift hatlı alanlar napçak ayrıca bunları yapmadan normal halde güncelleme ala bilirler değilmi

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler emeğine sağlık peki çift hatlı alanlar napçak ayrıca bunları yapmadan normal halde güncelleme ala bilirler değilmi
Tabi hocam, pek farkı yok zaten işlem olarak google cihaza link atıyor normalde bizde bu linki aldık kendi elimizle attık fark etmez güncellme otamatik oluyordu manuel yaptık sorun yok, çift hat gelsin onun dosyalarını da paylaşacağım henüz onun için olmuyor..

The Pancar

The Pancar

Üye
:tşk:

byAndroid

byAndroid

Üye
Thanks kaankulahli Ben yinede Ota beklicem :D

kralberk13

kralberk13

Üye
çift gelmesede nasıl olsa normal sistem güncellemeye gelecek dual sim için :D

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
Buğra

Buğra

Admin
boş ram nasıl 5.1.1 e göre ? 5.1.1 de sanırım 1.2gb veya 1.4 boş idi

birde pil nasıl olmuş android 6 da :)

antutu sonucu bekliyorum :)

korkuluk5252

korkuluk5252

Üye
hocam teşekkürler

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
boş ram nasıl 5.1.1 e göre ? 5.1.1 de sanırım 1.2gb veya 1.4 boş idi

birde pil nasıl olmuş android 6 da :)

antutu sonucu bekliyorum :)
Evet yerde azalma olmuş bende farkettim :) , antutuyu çekip atarım hocam testlere pek güvenmediğimden çekmemiştim :)

cefa020

Üye
Yüklemeye çalıştım ama yüzde 50den sonra eror hatası veriyor ikinci yine yükleme çalıştım yine olmadı?

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Lan lg g3 gelmedi gm 4g ye geldi helal olsun adamlara :)

kralberk13

kralberk13

Üye
ne sandın :D

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Dual İçin Yokmu Arkadaşlar ?

kralberk13

kralberk13

Üye
ben olsam ota yı beklerdim :)

frkndnmz

frkndnmz

Üye
Hocam teşekkürler rom için.

Güncellemeyi kurduğumdan beri nfs no limits çalışmıyor, oyunu normalde oynayıp da romu kurduktan sonra çalıştırabilen var mı