5800 xm Türkçe karakterde msj yazarken hata!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
5800 xm Türkçe karakterde msj yazarken hata!!!
arkadaşlar 5800 xm daha dün aldım. telefon gayet hoş fakat mesaj yazarken benim türkçe karakterde yazarken kullandığım "ı,ş,ç,ğ.." gibi harfleri kullandığım zaman mesaj karşı telefona boşluk bırakarak gidiyor. örneğin "nasılsın" yazdığım zaman karşıya "nas ıls ın" gibi gidiyor... (fakat bu bütün telefonlarda böyle değil, yani arkadaşımın 2630 u na gönderdim öyle oldu bi başka arkadaşımında 6020 sinde. fakat annemin samsung telefonuna gönderdim sorun olmadı. sizce sorun ne? daha önemlisi çözüm ne?

şimdiden teşekkür ederim...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Nokia Software Updater ı indir pc ye kur telefonunun yazılımını güncelle..

Progressivity

Progressivity

Üye
telefonunun yazılım sürümü kaç şu an 31.0.101 olmalı bu son sürüm ve msj yazarken hata yok

YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
telefonunun yazılım sürümü kaç şu an 31.0.101 olmalı bu son sürüm ve msj yazarken hata yok

evet sürüm dediğiniz gibi 31.0.101 fakat hata aynı. kendi telefonumda gözümüyor fakat gönderdiğim telefonların bazılarına böyle gidiyor. telefon daha yeni olduğu için sadece 2630 ve 6020 ye göndererek deneyebildim. normalde çok sorun olmaz fakat 2630 kız arkadaşımın telefonu ve sıkıntı oluyor parça bölük gitmesi. gerçekten bi çözüm bulunursa çok makbule geçer

Progressivity

Progressivity

Üye
sorun sende değildir o zaman o arkadaşlarının telefonları türkçe karakter desteklemiyor olabilir belki onun haricinde bu konuyla ilgili olarak benim bildiğim bi düzeltme yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt