Telegram Kullanmanız için 8 Önemli Neden


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  Konu Sahibi

1. Mesaj Düzenleme
Mesajlaşmalarınızda bazen yazım hatalarından dolayı kötü bir duruma düşüyorsanız, Telegram uygulamasında bunun önüne geçebilirsiniz. Bir mesaj gönderdikten sonra mesaja basılı tutarak Düzenle seçeneğine tıkladığınızda mesajınızı düzenleyebiliyorsunuz. Karşıdaki kişi mesajınızı düzenlediğinize dair bir simge görecektir fakat düzenleme geçmişini görmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

2. Gizli Sohbetler


Özel konuşmalarınızı gerçekleştireceğinizde imdadınıza koşan bir özellik sunan Telegram’da gizli sohbet özelliğinden faydalanabilirsiniz. Uçtan uca şifrelemeyle korunan bu özelliği kullandığınızda mesajlarınız Telegram sunucularına kaydedilmiyor ve bir süre sonra otomatik olarak telefonunuzdan siliniyor.

3. Büyük Boyutlu Dosya Gönderimi
WhatsApp’ta maksimum dosya gönderme boyutu 16 MB ile sınırlanmış olduğundan, yüksek kaliteli videolar göndermeniz pek mümkün olmuyor. Telegram uygulamasında ise 1.5 GB’a kadar olan dosyaları gönderebiliyorsunuz.

4. Sohbet Sırasında YouTube Videoları İzleme
Gün içerisinde arkadaşlarınızdan veya ailenizden “mutlaka izlenmesi gereken” YouTube videoları alabilirsiniz. Bunu yaparken, bir yandan da mesajlaşmak ne hoş olurdu değil mi? Telegram uygulamasında bunu yapabilmeniz de mümkün hale geliyor. Tek yapmanız gereken, video bağlantısının küçük resmine dokunduktan sonra Picture-in-Picture simgesine dokunmak oluyor.

5. Grup Sohbetlerinde Daha Fazla Kullanıcı Ekleme


Yine WhatsApp’ı geride bırakarak, grup sohbetlerinde daha fazla kullanıcı eklemenize izin veren Telegram, 100 bin üyeyi grup sohbetine eklemenize izin veriyor. Bu kadar çok kişiyi ekleyebilecek kadar çevreniz var mı bilemiyoruz fakat, katılımcısı yüksek olan bazı etkinlikler için açılan gruplarda faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

6. ”Son Görülme” İstisnaları


Yuva yıkan bir özellik olduğuna şahit olduğumuz son görülme ve mavi tık özellikleri, birçok kullanıcının başını ağrıtmaya devam ediyor. Telegram uygulamasında en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini ayarlayabilmeniz mümkün. Telegram Ayarları > Gizlilik ve Güvenlik > Son Görülme adımlarını izleyerek bu özelliği kullanabilirsiniz.

7. Fotoğraflara Çıkartmalar Ekleme


Snapchat ve Instagram Hikayeler’inde gördüğümüz çıkartmaların bir benzerini sunan Telegram uygulamasında, fotoğraflarınıza eğlenceli çıkartmalar ekleyerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

8. Medyaların Telefona Kaydedilmesini Engelleme
Telegram’da sunulan en faydalı özelliklerden biri olan ve telefonunuzun galeri bölümünü gereksiz fotoğraflardan arındıran “Galeriye kaydetme” seçeneği sayesinde gruplardan ve diğer kişilerinizden gelen medyaların galeriye kaydedilmemesini sağlayabilirsiniz.

 
 • Beğen
Tepkiler: Murat Alper, 8Taner8, Muhammed CR7 ve 2 diğerleri
Symbianist

Symbianist

Üye
Güzel paylaşım. Bayadır kullanırım ben de bu uygulamayı. Güzel anlatmışsınız gerekliliğini :spr
 
Son düzenleme:
 • Beğen
Tepkiler: 8Taner8 ve TheNightMare.
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Güzel paylaşım :tşk:
 
 • Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve 8Taner8

8Taner8

Üye
- “:tşk: :spr
 
 • Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve Murat Alper
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk:
 
 • Beğen
Tepkiler: 8Taner8 ve TheNightMare.
messevim

messevim

Üye
Nornal whatsapp yerine whatsapp plus kullanabilirsiniz Birvik özelleştirme sunuyor...
 
 • Beğen
Tepkiler: 8Taner8, TheNightMare. ve Efe Yakup Karahanlı
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Telegramı seviyorum çok iyi bir uygulama fakat rehberimde fazla kullanan olmadığı için kullanamıyorum :ehe
 
 • Beğen
Tepkiler: 8Taner8, TheNightMare. ve Symbianist
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  Konu Sahibi
 • Beğen
Tepkiler: 8Taner8
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Görüntülü arama ve türkçe dil yok ??
Mail attım yanıt gelirse, haber veririm.
bot ile türkçe dil oluyo ama normal olarak türkçe olsa
 
 • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt