5800 Kullanıcılarının Birbirine Tavsiyeleri...Buyrun Arkadaşlar..

Sponsorlu Bağlantılar

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
5800 Kullanıcılarının Birbirine Tavsiyeleri...Buyrun Arkadaşlar..
Arkadaşlar bildiğiniz gibi 5800 yeni bi ürün hepimiz kurcalayarak keşfediyoruz...
Hepimiz farklı güzel hoş bi özellik bulabiliyoruz..
Bu ufak ayar vs.. önerilerinizi bekliyorum..
Bence çok yararlı olabilir...
Umarım İşinize Yarar..
ARKADAŞLAR 51 GÜNCELLEMESİNİ OVİ SUİTE'DEN YAPABİLİRSİNİZ.EN SON GÜNCELLEMEDİR. TELEFONDA FARK EDİLİR HIZ ARTIŞI OLUYOR. ÇOĞU ARKADAŞIMIZ MEMNUN V51 GÜNCELLEMESİNDEN.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KONUYLA İLGİLENEN ARKADAŞLAR BU BÖLÜME HERGÜN YENİ BİRŞEYLER EKLEMEYE ÇALIŞIYORUM HERGÜN ZİYARET EDEREK FARKLI ŞEYLER ÖĞRENEBİLİRSİNİZ...
Buyrun;

Mesela benden bir öneri :
5Tl verip silikon kap alın. Evde olabilecek birçok hasarı önler.Tezgahta unuttunuz su geldi falan.. Bi yüksekliğe kadar korur.. Çok işime yarıyor benim..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir tavsiyem daha: Mesela düğünden onlarca foto çektiniz ailenize izleteceksiniz.Tv kablosu alın anında görüntü tv.da ve çok net.. Eskiden bu kabloyu kutu içeriğiyle de veriyorlardı..
Sadece ekran korumak isteyenler: zagg invisible ÖNERİLİYOR..

>>>empa35 ' aradaşımızdan ince bi ayar :
empa35:
Mesela menü efekti çoğu kişi bilmez :)

ayarlar > kişisel > temalar > genel > seçenekler > tema efektleri > açık...
Geçişler çok güzel oluyor..

Bikaç ufak gerekli bilgi:

1. 3D tema efektlerini açarak menünüzü daha iyi gezin yada kapatın daha hızlı gezin. Seçim sizin: Menu > Ayarlar > Kişisel > Temalar > Genel > Seçenekler > Tema efektleri > Açık
2. Numara çevirme ekranında # tuşuna uzun basarak “Sessiz” ve “Genel” profiilleri arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz.
3. Alarm çalarken telefonu sola yatırarak alarmı erteleyin…
4. Gelen aramalarda, telefonu sessize almak için cihazı yüz üstü çevirin…
5. Cihazınızın el yazısı tanıma özelliği olduğunu biliyorsunuzdur. Stylus kalem ile yazı yazarken sağa doğru çekeceğiniz bir çizgi “backspace” yani silme görevi, sola doğru çizeceğiniz kısa bir çizgi ise “space” yani boşluk görevi yapacaktır.
6. Telefonun genel bilgilerini öğrenmek ve bellenim güncellemelerini kotrol etmek için *#0000# ‘i tuşlamak yeterli.
7. Bildirim ışığı (menü tuşunun altındaki beyaz ışık) ayarları için: Menü > Ayarlar > Telefon > Bildirim ışıkları yolunu izlemeniz yeterli.
8. Döndürme – Sensör kontrolleri için: Menü > Ayarlar > Telefon > Sensör Ayarları > Döndürme kontrolü yolunu izlemeniz yeterli.
9. Cihaz üzerinde el yazınızı geliştirmek için Menü > Ayarlar > Telefon > Dokunma Girişi > El yazısı çalışması yolunu izlemeniz yeterli.
10. Dokunmatik ekranının kalibrasyonunu yapmak için Menü > Ayarlar > Telefon > Dokunma Girişi > Dokunmatik Ekran Kalibr. yolunu izlemeniz yeterli.
11. Ev ekranına bir kısayol eklemek için Menü > Ayarlar > Kişisel > Ev ekranı > Kısayollar yolunu izlemeniz yeterli. Kısayol ekleyebilmek için uygun bir ev ekranı teması seçili olmalıdır.
12. Batarya ömrünü uzatmak için dokunmatik ekran titreşimini ve seslerini kapatabilirsiniz. Menü > Ayarlar > Kişisel > Tercihler > (buradan istediğiniz tercihi seçip kişiselleştirin.)
13. Bilmeniz gereken bir kaç kısayol:
a. #06# telefoun IMEI numarasını görüntüler
b. #2820# Bluetooth aygıtının MAC adresini görüntüler
c. *#62209526# Wi-Fi aygıtının MAC adresini görüntüler
d. #7370# soft format, fabrika ayarlarına dönmenizi sağlar.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
petrucci82 den bir öneri:

arkadaşlar ben yaklaşık 3 aydır spb shell isimli yazılımı kullanıyorum herkese tavsiye ediyorum 5800 ı çok seviyordum zaten bu program sayesinde daha da seviyorum..
olmazsa olmaz programlarım
*handy black list
*handy taskman
*spb tv
*spb shell
*opera mini 10
*youtube (kesinlikle tek bir takılma olmadan youtube izleyin)
*n drive
*garmin
*free un rar
*adobe reader
*quick office
*explorer (dosya yöneticisi) zip dosyaları açma özelliği de var
*el feneri
bunlar 5800 ı vazgeçilmez yapmaya yeter de artar.kimse lagaluga etmesin 460tl ye daha iyisi yok herkese iyi 5800lar...
uguzcankral dan bir öneri:

blueooth speaker

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
film sehpası

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aynalı (yapıştırma) ekran korucu:

(Fotoğrafı Safya 8 de mevcut..)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
domelyan dan bir öneri:

bh-604 Stereo bluetooth kulaklık

ramakm86 dan bir öneri:

verildimi bilmem ama ana ekranda iken batarya gücünden tarafa dokununca bütün gelen mesaj,cagrı,alarm ve baglantı (bluetoth) dahil ulasabiliyoruz ve secili profilin üzerine dokununca profiller acılıyor, ana menüye kücük kücük resimli 20 kisilik kayar bi rehber koyabiliyoruz.xpress e tıklayıp en kısa yoldan bazı uygulamalara ulasabiliyoruz ve güc tusuna basıp profilleri hem degiştirip hemde en alttan hafıza kartını cıkart diyebiliyoruz..ve bekleme ekranında yapılabilecek daha neler neler...

frowell den bir öneri (konusundan alıntıdır)

----------------------KAMERA AYARLARI:-------------------------
Merhaba arkadaşlar ben size kendimce bulduğum kamera ayarlarını vereceğim:
Gündüz Çekimleri:
1)İlk önce kameradaki 3 çizgi(ayarlar bölümünü açıyoruz)
2)Ordan netlik ayarını düşük yapıyoruz.
3)Sonra kontrastı yarım veya 1 çizgi yukarı çıkarıyoruz.
4)Daha sonra pozlamayı 1.0 e getiriyoruz.
Gece Çekimleri:
Yukarıdaki ayarların hepsini yapın ama gece moduna(flaşı açabilirsiniz) getirin ve ortamın durumuna göre pozlamayı yükseltebilirsiniz..

Ücret ödemeden navigasyon yapmak için yapılması gerekli ayarlar :

1- Ayarlar-Tel ayarları -Konumlama -Konumlama Yöntemleri Buradan sacede tümleşik GPS seçili olsun.
2- Konumlama sunucusu kullan KAPALI olarak ayarlayın.
3- Ayarlar-Tel ayarları - Bağlantı -Hedefler
İnternet ve Wap servislerindeki erişim noktalarını sil.Wlan olanlar hariç.
(wlan özelliği olmayan telefonlarda onlarıda silin.)
Artık tüm navigasyon programları ile internet ücreti ödemeden navigasyon yapabilirsiniz.

GPS'İ YANLIŞ GÖSTEREN GEÇ BULAN ARKADAŞLAR BU AYARLARI YAPSIN ;

Öncekle aşağıdaki yönergeleri uygulamadan önce cihazınızda OviMaps kurulu olmalı..
OviMaps kurulu olmayanlar OviMaps i cihazlarına kurduktan sonra..

1. Menü> Ayarlar> Telefon> Uygulama Ayarlar> Konumlama .. menüsüne girin..
2. Konumlama yöntemleri sekmesi altında bulunan,
Yardımlı GPS
Tümleşik GPS
Şebeke Tabanlı
seçili olduğundan emin olun.
3. Sunucu konumlandırma menüsü altında bulunan,
Konumlama sunuc.kullan -> seçeneğini "Her zaman sor olarak" seçin
Erişim noktası -> seçeneğini kullandığınız operatörün internet ayarları olarak belirleyin
Sunucu adresi -> seçeneğine "supl.nokia.com" yazın
4. Yukarıda belirttiğim 3.seçenekteki işlemler bittikten sonra OviMaps e girin
Konumlama sncu. uyarısı ekrana geldiğinde Evet seçeneğini seçin..
Kurulacak olan internet bağlantısı çok kısa süreceğinden çok az belki 1-2 konturluk
bir bedel ödemeniz gerekebilir.
5.OviMaps yerinizi bulduktan sonra tekrar Çevrimdışı modda çalış seçerek çıkış yapın ve tekrar Ayarlar -> Konumlarıma giderek Konumlama sunucusunu "Otomatik" olarak seçin.

TAMAMDIR.
CEPTE TV(WİFİ İLE)

Arkadaşlar hiçbir program kurmanıza gerek yok.
Cep telinizde Wireless varsa ve (Real Player veya Media player) yüklüyse
aşağıdaki adresi cep telinize kaydedin.
Telefonunuzun symbian veya windows mobile olması fark etmiyor.
Süper memnun kalacaksınız.
Nerde wireless bağlantı varsa orada tv niz mevcut olacak.

Bu adresi cep telinizin sık kullanılanlar kısmına ekleyin.Kanalların linkine tıklayınca hem net hemde kesintisiz tv keyfini yaşayın !

.........................5800 HIZLANDIRMA.......................

Öncelikle Ayarlara Girerek Telefonun Tarihini01.05.2005 Olarak Değiştirin...

Daha sonra Ajanda ya girin ve Yapilacak Notuna Girin. (2 Adet not eklenecek)

İlk notumuz;

Konusu : Speed

Bitiş Tarihi : 04.08.2005

Öncelik : Yüksek

İkinci notumuz ;

Konusu : Qoukie

Bitiş Tarihi : 04.08.2005

Öncelik : Düşük

Bunları yapıp kaydettikten sonra Ajanda'dan çıkmadan "Yapıldı" olarak işaretleyin..

Daha sonra Seçenekler > Görünüm > Yapılacak Seçin ve çıkmadan telefonun tarihini güncelleyin. ( Kırmızı tuşla arka plana alarak )

Sonra tekrar ajandaya gelip çıkış diyerek sonlandırın.

YoooK mu Bir TeşekküürR:bigstar:

• Beğen
Tepkiler: frk uzn, alone45, Chicago Made ve 40 diğerleri

Perfect!

Üye
slıkon 5 değil 15 tabi yan sanayi deği

OğuzcanAbi

Üye

bu işte

Perfect!

Üye
evet bu

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
Ben orj. yok biliyodum :) Eminönünden aldım 5e ama tabiki orj değildir

--------------- Ekleme ---------------

başka tavsiyeleri olan?

v51i kurabilen kursun buda tavsiytemdir. hatta kavacıkta olan varsa geliyim benim tel.a da kursun :D

OğuzcanAbi

Üye
tavsiyem bu süper bişi

domelyan

domelyan

Üye
Nokia BH-604 stereo Bluetooth kulaklık

Uploaded with

'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye

bunun fiyatı kaç kuruş ? :D:hmmm

empa35

empa35

Üye

silikon kap güzelde telefonunun o güzelliği gidiyor kılıfsız kullanınca daha hoş oluyor elde tutması , ondan silikon kabını çıkardım :)

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi

silikon kap güzelde telefonunun o güzelliği gidiyor kılıfsız kullanınca daha hoş oluyor elde tutması , ondan silikon kabını çıkardım :)

Evde silikon kab iyi oluyo dışarda karizmayı batırıyo.. Vayy ayar süper yanlız saolasınn..:oke::oke::oke:

Uygulamaları falan açarken üst sağ köşedeki çıkan nokta içi kırmızı falan oluyo bi acayip:) oda bu ayarın bi parçasımı kardeş? geçişler süper oldu

empa35

empa35

Üye
Önemli değil :)

bide telefondan başkaları bakarken internete basıyor yada ovi mağazaya giriyo Tl ler bitiyo vereceğim ayarla artık operatörden internete giremicek istiyen yapabilir :)

Ayarlar>Bağlantı>Hedefler>internet,multimedya,wap servislerindeki operatör bağlantı noktalarını silerseniz artık TL niz gitmez bide navigasyonda gps bağlanır.

bide navigasyonu çalıştırmak için bu ayarı yapıp haritalarda yüklü ise açık bi alana çıkıp konum aratmak lazım evde yada kapalı alanda bulması zor :)

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
Önemli değil :)

bide telefondan başkaları bakarken internete basıyor yada ovi mağazaya giriyo Tl ler bitiyo vereceğim ayarla artık operatörden internete giremicek istiyen yapabilir :)

Ayarlar>Bağlantı>Hedefler>internet,multimedya,wap servislerindeki operatör bağlantı noktalarını silerseniz artık TL niz gitmez bide navigasyonda gps bağlanır.

bide navigasyonu çalıştırmak için bu ayarı yapıp haritalarda yüklü ise açık bi alana çıkıp konum aratmak lazım evde yada kapalı alanda bulması zor :)
Saol dostum :) küçük kardeşi falan olanlar bunu kaçırmayın :):) ben genelde kalabalık ortamda telefonu kilitlemeyi seçiyorum :)

Bu ayarı yapanlar istediği zaman set wizard dan düzeltebilir operatör ayarlarını yapabilirler..;):)

selmangulec

selmangulec

Üye
merhabalar , turkcel pusula proğramı bu cihaza olmuyor ama pusula ya benzer nitelikte ( yani konser sinema afişine kamerası ile tuttuğunuzda size detaylı bilgiyi veriyor bir örnek olarak ) şimdilik beta sürümünde ama proğram açık olunca biraz netten yiyor . eğer int. paket varsa ucuz oluyor kotadan yiyor. (öle çok değil yani )bende oviden indirmiştim telefondan modeli ile girenler mutlaka görürler. point & find diye bir proğram ismi var . benim yapamadığım ise wirofon dan 5730 un modelini indirip telefona kurdum (bu modelinde uyar demişti bu sitede kuranlar ) ama tıklamama rağmen açılmıyor . kayıt olduktan sonramı açılmaya başlayacak proğram telefonda yoksa başka bir ayarı mı gerekiyor bilemedim . bunu kurup çalıştıran bana da bir yardım ederse menun olrum ...saygılar...selman

tlgcn38

tlgcn38

Üye
    Konu Sahibi
merhabalar , turkcel pusula proğramı bu cihaza olmuyor ama pusula ya benzer nitelikte ( yani konser sinema afişine kamerası ile tuttuğunuzda size detaylı bilgiyi veriyor bir örnek olarak ) şimdilik beta sürümünde ama proğram açık olunca biraz netten yiyor . eğer int. paket varsa ucuz oluyor kotadan yiyor. (öle çok değil yani )bende oviden indirmiştim telefondan modeli ile girenler mutlaka görürler. point & find diye bir proğram ismi var . benim yapamadığım ise wirofon dan 5730 un modelini indirip telefona kurdum (bu modelinde uyar demişti bu sitede kuranlar ) ama tıklamama rağmen açılmıyor . kayıt olduktan sonramı açılmaya başlayacak proğram telefonda yoksa başka bir ayarı mı gerekiyor bilemedim . bunu kurup çalıştıran bana da bir yardım ederse menun olrum ...saygılar...selman
point&find i kurdum çalışıyor bende.. ama senin sorununu ben anlayamadım o konularda bilgim yok kardeş :allalla: eminim forumdan yardımcı olacaklardır sabret :oke:

OğuzcanAbi

Üye
bluettoth lu o spekear

bybilal

bybilal

Üye
580 yeterince kalın zaten bide o koruyucuyu alırsam ne olur bilemem :D

Üst Alt