5800 Garanti için Format nasıl atılır?

Sponsorlu Bağlantılar

sameddeger03

Üye
    Konu Sahibi
5800 Garanti için Format nasıl atılır?
arkadaşlar merhaba. bu konu hakkında bir sürü konu buldum fakat hiç birisi işimi görmedi. Hard ve soft formattan bahsedilmiş. Her ikisinide yaptım. Gerçekten veriler siliniyor ama RomPacther+ ve Ev Temaları silinmiyor. Telefonu ilk aldığım hale sokmak için ne yapmalıyım? Yeniden yazılım mı yüklemeliyim?

• Beğen
Tepkiler: SavinMe

maktama

maktama

Üye
Telefonunuza customfirmware(CFW) yüklediyseniz- ki öyle görünüyor- orjinal yazılımı yüklemelisiniz. Çünkü rompatcher ve temalar telefona format attığınızda kaybolmaması için firmware'e gömülür. Aslında olması gereken de budur:) Siz telefonunuzun orjinal yazılımını yüklemelisiniz garantiye vermeden önce.

simaros

simaros

Üye
hard format at telefon kapalıyken kırmızı +yeşil + foto tuşu+ power tuşuna bas formatatılır(aynı anda)
)

daniel_23

daniel_23

Üye
Telefonunuza customfirmware(CFW) yüklediyseniz- ki öyle görünüyor- orjinal yazılımı yüklemelisiniz. Çünkü rompatcher ve temalar telefona format attığınızda kaybolmaması için firmware'e gömülür. Aslında olması gereken de budur:) Siz telefonunuzun orjinal yazılımını yüklemelisiniz garantiye vermeden önce.
arkadaşında dediği gibi rompatcher vb. yüklediğiniz cfw de gömülüdür.
navifirmden orjinal yazılım indirip jaf la kurabilir veya nsu ile yeniden yazılım yükleyebilirsiniz.

sameddeger03

Üye
    Konu Sahibi
TAmam sağolun arkadaşlar orjinal'i yükledim eski haline geldi. Bende ki V50'ydi V51 çıkmış onu yükledim umarım garantide sorun çıkarmaz sonuçta kendi sitesi veriyor güncellemeyi bi üst fireware yi yüklesem nolur ki orjinal sonuç da değil mi ?

maktama

maktama

Üye
Bişey olmaz,olamaz:) doğrusunu yapmışsın.

ismail.ergal

ismail.ergal

Üye
hard format at telefon kapalıyken kırmızı +yeşil + foto tuşu+ power tuşuna bas formatatılır(aynı anda)
)

Telfeon kapalıyken yapılıyor değilmi bu. Ben denedim 5800 da bir türlü olmuyor. Telefon açıkkende denedim kapalıykende ama telefon açılışında ne tarih soruyor nede saat acaba başka bir sorunmu var. Veyada format atmanın başka bir yolu varmı ? Teşekkürler.

maktama

maktama

Üye
Telfeon kapalıyken yapılıyor değilmi bu. Ben denedim 5800 da bir türlü olmuyor. Telefon açıkkende denedim kapalıykende ama telefon açılışında ne tarih soruyor nede saat acaba başka bir sorunmu var. Veyada format atmanın başka bir yolu varmı ? Teşekkürler.

:D:D
Kırmızı yeşil ve foto tuşuna birlikte basın ve en son power tuşuna basın ve basılı tutun... Olması gerek.tam basamıyor sunuz sanırım...:)

gurcu_selim

gurcu_selim

Üye

Dostum bu söylediğin CFW ne oluyor.Bende teli garantiye yollayacağım da tel geri gelmesin bide:)

maktama

maktama

Üye
Dostum bu söylediğin CFW ne oluyor.Bende teli garantiye yollayacağım da tel geri gelmesin bide:)
CFW orjinal firmwarelerin kullanıcılarca değiştirilmesine, firmware içine program, mod, çeşitli ayarlar konulmasına deniliyor. Bu CFW ile telefonunuzu flashlarsanız telefonunuza format attığınızda firmware içindeki programlar silinmiyor, ve tabii en büyük etkisi telefonunuza hackli fw yükleyip istediğiniz programı kurabilmek.
TAbi siz CFW'nin ne olduğunu bilmiyorsanız büyük ihtimal öyle bir şey de yüklemiş olamazsınız:) onun için garantiye yollayabilirsiniz rahatça:D

silver_cover

silver_cover

Üye
sağol

gurcu_selim

gurcu_selim

Üye
CFW orjinal firmwarelerin kullanıcılarca değiştirilmesine, firmware içine program, mod, çeşitli ayarlar konulmasına deniliyor. Bu CFW ile telefonunuzu flashlarsanız telefonunuza format attığınızda firmware içindeki programlar silinmiyor, ve tabii en büyük etkisi telefonunuza hackli fw yükleyip istediğiniz programı kurabilmek.
TAbi siz CFW'nin ne olduğunu bilmiyorsanız büyük ihtimal öyle bir şey de yüklemiş olamazsınız:) onun için garantiye yollayabilirsiniz rahatça:D

Sağolasın dostum açıklaman için.Ama benim tel hack'liydi HelloX'le.Onun için yine bi hardformat gerekiyor:D:D

bizimsaglik

Üye
Arkadaşlar şimdi benm telefonun güvenlik kodunu bilmiyorum, eğer hard format atarsam güvenlik kodu sıfırlanır mı ?? bide içindeki yüklü uygulamalar silinir mi ?

kemhir

Üye
kardsım ıntten nokıa telefonun guvenlık kodunu kırma yaz orda genellıkle hep aynı sıteye yonlendırıyorlar ısmını unuttum ama sen google yaz o sayfada telın serı no yu yazıon o sana guvenlık kodunu gosterıo ben yapmadım ama sıtede yuzde seksen garantı cıkıo

hiphopsoldier

Üye
daha kolay yolu da var nokia symbian telefonlar için *#7370# yapınca ilk aldığın gibi oluyo.

Üst Alt