57 saysının sırrı atatürk

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
57 saysının sırrı atatürk

Geçenlerde Jim Carrey' nin başrolü oynadığı 23 Numara adlı filmi izledim. Eminim pek çoğunuzda izlemiştir. Yada en azından duymuştur. Hatta, bu filmden sonra bizim TV kanallarımızda da bazı şarlatan demiyelimde, bu yollardan geçimini sağlamaya çalışan üç kağıtçılar benzer gösteriler yapmışlardı.
Elbette filmin başarısı ve popülerliği buna en büyük etken oldu. Ve birde insan oğlunun açıklayamadığı şeylere karşı olan doğal ilgisi.
Doğum tarihinizden veya hayatınızın dönüm noktası olan konuların takvimdeki ifadelerinden geleceğinizin nasıl şekilleneceğine dair açıklamalarda bulunan pek çok insan var günümüzde.
Bunların %90 nının sahtekar ve dolandırıcı olduğunu açıklamama gerek yok. Hatta bazıları işi ileri bir boyuta götürerek şöyle bir teori geliştiriyor. İsminizin baş harfi veya içinde bulunan en çok harflere göre , sizin karakter tahlilinizi yapıyor, işi; ne zaman öleceğinize kadar uçuk noktalara çekebiliyorlar.
Neyse konuya gelelim. Herşeyden önce şunu bilmenizde yarar var. Ben bu işlerle uğraşan veya takipçisi olmuş birisi değilim. Bahsettiğim filmi izledikten sonra, kendi üzerimde denedim. Yani, doğum tarihim, okuldan mezun olduğum tarih, kapı numarası, ismimde bulunan harflerin adeti felan... Hiçbir sonuca ulaşamadım. Hayatımda yer edinen önemli tarihler veya sayılar hiçbirşekilde birbirleriyle bağlantılı değil.
Sonra, bu sabah 23 Nisan olduğundan herhalde, aklıma Mustafa Kemal Atatürk geldi. Az çok Atatürk hakkında ve onunla ilgili dönüm noktası sayılacak tarihleri hepimiz biliriz. Bende buradan yola çıkarak, şimdi bana çok şaşırtıcı gelen şu sonuçlara ulaştım. Bunları açıklamadan önce, tekrar ve tekrar söylüyorum. Ben bu işlerin uzmanı veya ilgilisi değilim. Sadece filmin etkisiyle böyle sıradan birşey denedim ve çok şaşırdım.
Gelelim asıl meseleye;

Atatürk, bildiğiniz gibi 1938 yılında vefat etmiştir. Filmdeki mantıkla, yani 19 ve 38 i topladığımızda, karşımıza 57sayısı çıkıyor.
Ve ne kadar ilginçtirki; Atatürk tam 57 yaşında vefat etmiştir.
Gene ilginç olan bir başka konu ise; Atatürk' ün 19 mayıs 1919 da Samsun' a çıkması. Bu kurtuluş savaşının ilk adımıdır ve filmdeki mantıkla hareket edince; 19+19+19: 57
Mustafa Kemal Atatürk, ulu önderin nüfus kağıdında ismi; Kemal Atatürk olarak yazar. Ve gene filmedeki mantıkla inceleyince; K+e+m+a+l:5.. A+t+a+t+ü+r+k:7.. yani 57 sayısını buluyoruz...
Bir diğer ilginç konu ise; Atatürk' ün, hepimizinde bildiği gibi 57.Alay ın komutanı olduğu...
Atatürk' ün babası Ali Rıza efendi 1839 yılında doğmuştur. 18+39: 57
Fransa'da düzenlenen Picardie Manevraları'na gönderildi. Burada uçakların deneme uçuşuna davet edildiyse de yanındaki komutanının uyarısıyla uçağa binmedi. Bineceği uçak yere çakıldı ve uçağın içinde bulunanlar öldü.
dönüşünün ardından 27 Eylül 1911'de İstanbul'da Genelkurmay Karargâhında görev aldı. 27+19+11: 57
Trablusgarp Savaşı'nda, 27 Kasım 1911'de Binbaşı rütbesi aldı. 27+19+11: 57
23 Mart 1915'te Müstahkem Mevki Komutanlığı emriyle Eceabat bölgesinde ihtiyata alındı.Bu Çanakkale savaşındaki ilk vazife alışıdır. 23+19+15: 57
20 Eylül 1918' de padişaha mektup yazarak Filistindeki görevinden istifa etmek istediğini açıkladı. Gerekçe olarak, cephedeki eksiklik ve alman paşa ile arsında olan muhalefeti gösterdi. Bu Filistindeki savunmanın düşmesi anlamındaki en büyük gerekçeydi.Ardından istifa ederek anadoluya döndü. 20+19+18: 57
Türkiye Cumhuriyetinin milletler cemiyetine kabul edilişi. 6 Temmuz 1932... 6+19+32: 57
Al bir tane daha; Atatürk, latife hanımdan 05.08.1925 tarihinde boşandı. 05+08+19+25 : 57

Şimdilik bulabildiklerim bukadar. Elbette ne bu konunun uzmanı veya takipçisi biriyim, nede Atatürk kronolojisi hakkında uzamanım. Sadece malum filmi izledim ve Atatürk hakkındaki en basit bilgilerle eşleştirince, çok şaşırdım. Garip bir olay olarak gördüğüm içinde burada paylaşmak istedim. Eğer daha fazla ve farklı 57 sonucu görürsem, eklemeye devam ederim.

ALINTIDIR

askinaeskiya04

Üye
Çok ilginç valla çokda şaşırdım tebrik ederim

MeLih_061

MeLih_061

Üye
İlginç..

larten123

larten123

Üye
vay be:hmmm

PixelWolf

Üye
19 lusu var bunun
19 mayıs 1919 3 tane 19
Mustafa Kemal Atatürk 19 harfli
ne mutlu Türküm diyene 19 harfli
1881 yani 19. yüzyılın bitmesine 19 yıl kala doğmuş
doğum tarihine 19 mayıs 1881 demiştir
1900 ylında 19 yaşında harbiyeye girmiş
gibi mesela ve bunun gibi maddelerle dolu olan sayfada 19 madde var :D

qweratomic

qweratomic

Üye
Çok ilginç :hmmm Tşk

kinng

kinng

Üye
Filmi izlemiştim ama unuttum. Filmden aklımda kalan jim carrey nin herşeyden 23 rakamına ulaşmaya çalışmasıydı.''57'' konusuna gelince gerçekten ilginç bir rastlantı.Ama sadece rastlantı abartmaya gerek yok.Yoksa sizde film gibi hayata sahip olursunuz.

Silinen Üye 440290

Silinen Üye 440290

Kapalı Hesap
Sinop un plakası

achambo

achambo

Üye
çok ilginç teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt