Haber 4.5G ile Uyumlu Telefonlar Hangileri?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
4.5G ile Uyumlu Telefonlar Hangileri?
Uzun zamandır merakla beklenen 4.5G ihalesi nihayet dün yapıldı. Şimdi cevabı en çok merak edilen soru ise “4.5G ile uyumlu telefonlar hangileri?” oldu.

Türkiye yıllardır kullandığı 3G teknolojisinden sonra şimdi de 4.5G teknolojisine geçmeye hazırlanıyor. Araştırmalara göre, ülkemizde kullanılan akıllı telefonların sadece yüzde 10’u 4.5G ile uyumlu. Kullandığınız akıllı telefon ve tabletler 4.5G ile uyumlu mu? İşte 4.5G ile uyumlu akıllı cihazların listesi:

• Apple: Apple iPhone 5 Apple iPhone 5c Apple iPhone 5s Apple iPhone 6 Apple iPhone 6 Plus, Apple iPad 3 Apple iPad 4 Apple iPad Air Apple iPad mini Apple iPad mini with Retina display Apple iPad mini 2
  • Samsung: Samsung mega 5.8, Samsung tab 3, Samsung Ativ Odyssey, Samsung Ativ S Neo, Samsung Galaxy Ace 3, Samsung Galaxy Ace 4, Samsung Galaxy Alpha, Samsung Galaxy Axiom R830, Samsung Galaxy Camera GC100 Samsung Galaxy Exhilarate, Samsung Galaxy Express, Samsung Galaxy Grand 2, Samsung Galaxy Mega 6.3, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note2, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 8.0, Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy Note Pro 12.2, Samsung Galaxy Premier, Samsung Galaxy Rugby Pro, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 mini, Samsung Galaxy S5
  • Sony: Sony Xperia GX SO-04D, Sony Xperia ion LTE, Sony Xperia M2 Dual, Sony Xperia SP, Sony Xperia SX SO-05D, Sony Xperia T LTE, Sony Xperia T2 Ultra, Sony Xperia Tablet Z LTE, Sony Sony Xperia V, Sony Xperia Z LTE, Sony Xperia Z Ultra, Sony Xperia Z1, Sony Xperia Z2, Sony Xpreia Z2 Tablet Sony Xperia ZL, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z3c
  • Asus: Asus PadFone 2, Asus PadFone Infinity, Asus Transformer Pad, Asus VivoTab RT, Asus Zenfone 2
  • Nokia/Microsoft: Nokia Lumia 625, Nokia Lumia 635, Nokia Lumia 735, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 822, Nokia Lumia 830, Nokia Lumia 900, Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 928, Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 1020 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1520 Nokia Lumia 2520
  • HTC: Google Nexus 9 HTC 8XT HTC Butterfly HTC Butterfly S HTC Deluxe HTC Desire 601 HTC Desire 610, HTC Desire 616 HTC Desire 816 HTC Desire 820 HTC DROID DNA HTC DROID Incredible 4G LTE HTC Evo 4G LTE HTC First, HTC Jetstream HTC One (M7) HTC One (M8) HTC One max HTC One mini HTC One SV HTC One SV CDMA HTC One VX HTC One X AT&T, HTC One X+ HTC One XL HTC Rezound HTC Velocity 4G HTC Vivid HTC Windows Phone 8X HTC Windows Phone 8X CDMA HTC Thunderbolt 4G
  • Huawei: Huawei Ascend Mate 7 Cat6 Huawei Ascend G526 Huawei Ascend G716 Huawei Ascend G740 Huawei Ascend Mate2 4G Huawei Ascend P1 LTE Huawei Ascend P2 Huawei Ascend P7 Huawei Ascend P7 mini Huawei B390, Huawei B593 Huawei B880 Huawei B890 Huawei E392 Huawei E397 Huawei E398 Huawei E589 Huawei E3272 Huawei E3276 Huawei E5170 Huawei E5186, Huawei E5372 Huawei E5775 Huawei E5776 Huawei E5786 Huawei E8278 Huawei M920 Huawei MediaPad 10FHD Huawei MediaPad M1 8.0 Huawei MediaPad X1 7.0 Huawei Premia 4G Huawei W5105
  • LG: LG Connect 4G LG Escape LG G Flex LG G2 LG Intuition LG Lucid LG Lucid 2 LG Motion 4G, LG Nexus 4 LG Nexus 5 LG Optimus F3 LG Optimus F6 LG Optimus G LG Optimus G PRO LG Optimus LTE, LG Optimus LTE2 LG Optimus L7 4G LG Optimus Vu LG Optimus Vu II LG Spectrum II LG Spirit LG G3, LG G4
Bunlar dışında operatörler tarafından ülkemiz için özel olarak geliştirilen Turkcell T60 ve T50 ile Vodafone Smart serisi akıllı telefonlar da 4.5G uyumlu olarak üretiliyor.

http://www.maxicep.com/cep-telefonlari/4-5g-ile-uyumlu-telefonlar-hangileri-h203973.html

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PrisonerMacTavish, Bessonnitsa ve 2 diğerleri

Luck Star

Luck Star

Üye
Note 3 ve S4 Türkiye'de satılan cihazlar desteklemiyor bir zaman sonra bir çok kişi bu yüzden mesaj atıp konu açacaktır. 4-4.5G destekleyen modeller S4 (I-9505) ve Note3 (N9005-N900) ...

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Evet genel bir bilgi olmuş ama zaten Tr ye note 3 bile 4g yok liste de note 1 ve 2 bile var . Var ama Tr ye gelmeyen cihazlar .

phasan

phasan

Üye
bazılaerı turkıyede olmayan telefonlar

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Olmayanları ayıklamak gerek Türkiye ye özgü bir liste olmalı ki foruma bakan gerçek bilgi sahibi olsun

• Beğen
Tepkiler: phasan
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
4s'te 4.5G yok :aman2:

0MG90

0MG90

Üye
Güzel konu, teşekkürler

CsWqIve34

Üye
sony yine farkini konusturdu z serilerinin hepsinde 4.5g var

MaxipmaN

Üye
Gt n7001 kullaniyorum da benim mi haberim yok

4MaGuS

4MaGuS

Üye
bu arada sim kartında 4.5g ye uyumlu olması gerekiyor demin turkcell'e baktığımda sim kartı eve kurye ile gelir diyor ve fiyatı 19 tl şimdi yeni bir şey güzel tamam ama bir çok insan geçicek buna turkcell kullanıcı sayısı kaç bilmiyorum ama bana bu fiyat aşırı yüksek geldi

Vodofone'da ise sim kartımın 4.5g uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım? Üzerinde 3G yazan 3G uyumlu (64KB, 128KB, 512KB) Vodafone simkartları aynı zamanda 4.5G uyumludur.

Avea ile ilgili bir bilgi bulamadım

Son düzenleme:
PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Gerekli idi teşekkürler

lazye

lazye

Üye
Benim anlamadığım 4g destekleyen bütün telefonlar 4.5g desteklemiyor mu ?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
örneğin galaxy s5 paralel ithalat yani exynos işlemci olanlar 4g desteklemez.

ama resmi satılan s5 yani snapdragon 801 olanlar 4g destekliyor

phasan

phasan

Üye
bu arada sim kartında 4.5g ye uyumlu olması gerekiyor demin turkcell'e baktığımda sim kartı eve kurye ile gelir diyor ve fiyatı 19 tl şimdi yeni bir şey güzel tamam ama bir çok insan geçicek buna turkcell kullanıcı sayısı kaç bilmiyorum ama bana bu fiyat aşırı yüksek geldi

Vodofone'da ise sim kartımın 4.5g uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım? Üzerinde 3G yazan 3G uyumlu (64KB, 128KB, 512KB) Vodafone simkartları aynı zamanda 4.5G uyumludur.

bılgı ıcın tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Ayrıca Turkcell SIM kartın uyumlu olup olmadığını anlamak için 4G yazıp 2222 göndermek yeterlidir :)

Üst Alt