3G Ayarladık, Normal şebeke gitti!..

Sponsorlu Bağlantılar

arslan_live

arslan_live

Üye
    Konu Sahibi
3G Ayarladık, Normal şebeke gitti!..
Selam arkadaşlar. Ben kız arkadaşıma nokia 6288 telimi verdim. Oda gitmiş 3gsini ayarlamaya çalışmış ne gereği varsa deli etti beni zaten. Bi süre sonra sağlam çeken telefon hiç çekmiyo. Telefoncuya gittk merkezde sağlam çekiyo telefon. ama ewe gidince çekmiyo. 3gsini kapattım vodafone sitesinden ama hala aynı düzelmedi. Ne yapmamız gerek bilen var mı?telefoncuya verdik sağlam bu dedi :D adamı eve mi götürsek :P neyse bilen warsa cewap werirsiniz arkadaslar saolun...

Benj

Benj

Üye
Bisi SöyLeyeyim Bi Dene BakaLim..AyarLarindan TeLefon Sebeke Modunu Cift Moddan Cikar GSM Moduna Gec..

kurt42

Üye
evet şebeke ayarlarından tek başına UMTS yada HSDPA seçme, ÇİFT MOD olursa sorunsuz çalışır

Benj

Benj

Üye
Arkadasim Konu Acip Kacdi GaLiba :D

arslan_live

arslan_live

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar saolun denedim o yolu olmadı başka bi yolu yokmu bu saçma şeyin ya :S şebeke aratınca turkcell ve avea çekiyo. vodafone yok sadece şehirmerkezinde war :S

arslan_live

arslan_live

Üye
    Konu Sahibi
baksa çözüm yolu bilen yok mu arkadaşlar?

Karahasan

Karahasan

Emekli Yönetici
*3636# burdan 3g yi iptal et şebeke modunu gsm yap düzelmesi lazım olmazsa hard format at.

korkusuz14

Üye
kardeş benim cepte 3g li herhangi bir sorun yok şebekede gayet iyi cekiyo senin telde sorun olması lazım:oke:

merlin19

merlin19

Üye
Nokia telefonlarda Çift Mod yazar yani 3g şebekesi varsa ilk ona geçer eğer yoksa gsm bandında arama yapar sen çift modda kullan:)) istanbulda Vodafonun 3g çekmediği yeri yok şahsen her yeri gezdim tık kesilme yaşamadım daga çift modda iken ama turkcellde bu kopmalar şebekeden geçişlerde sürekli kopuyor vodafone bu işi iyi yapmış geçişlerde konuşurken dahi kesmiyor hattı turkcell ve aveada kesiliyor

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Arkadaşlar bu nokianın 3gli telefonlarında genellikle oluyor ama arkadaşın dediği gibi ayarlardan gsm modu seçilince düzeliyor ama hata nokiada değil 3g sistemi her şebekede yok telefon 3g açık olunca devamlı olarak 3g şebekesi arıyor şebeke uzak kalınca şebeke çekmiyor çözüm 3g yi iptal et

seronet

seronet

Üye
3G kullanılıyorsa iptal edip GSM yaptığımızda internet bağlantısı gidcektir.
Aynı anda ikisini kullanma şansı yokmudur ne saçma işmiş yahu.

mehmet-şahin

mehmet-şahin

Üye
al telefonu eline çık karayolu üzerine durdur bir kamyon koy telefonu lastiğinin altına geçsin üzerinden şoför sorun tamamdır en iyi yol budur bende N80 telefonuma aynısını yapmıştım

minimini80

Üye
telefonun kendi şebeke ayarlarından sadece GSM olanı seçersen düzelir

1_9_0_5

1_9_0_5

Üye
Menü> Araçlar> Ayarlar> Şebeke> Şebeke Modu> Çift Mod yaparsan düzelir

Üst Alt