3.1.2Custom Dosyalar(jbli fw dosyaları)/2g 3g 3gsYurtiçi Yurtdışı,Fake Imei/PwnageTool 3.1.4

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

batu496

Üye
    Konu Sahibi
3.1.2Custom Dosyalar(jbli fw dosyaları)/2g 3g 3gsYurtiçi Yurtdışı,Fake Imei/PwnageTool 3.1.4
Arkadaşlar pwnage tool programı sadece mac içindir ama pwnage tool programı ile üretilen custom dosyalar bütün işletim sistemlerinde kullanılmaya uygundur. XP,Vista, Windows 7 veya Mac OS X farketmez...
Pwnage Tool tüm iphone ve ipodtouch modelleri içindir(ipodtouch 3g hariç)...
Baseband update etmemektedir..
Yükleme öncesi lütfen yedeklemelerinizi yapınız.
Daha evvel jb yapmış ve ultrasn0w kullananlar kullanabilir...
Baseband'i yanlışlıkla yükseltmiş olanlar kullanamaz...
Mutlaka Recovery Mode'a alınız...
custom dosyalarımızın hepsi orjinal apple logoludur.kimseye başka logo dayatmamaktayız​

Not: Root alanı dosyanın büyüklüğü manasına gelmemektedir. İşletim sistemi ve programlarıın kurulup çalıştığı alandır. Bu alanın büyüklüğü cihazın o denli rahat çalışmasını sağlar...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uygulanışı:

• Öncelikle 3.1.2 kullanıyorsanız jailbreakli değilse jailbreak yapın blackrai1n yardımıyla.. Blackra1n sorunluysa jb mutlaka 3.0'a indirin.Ayrıntılı downgrade anlatımı için:
  • indirmek için 8.2.1 itunes kullanın itunes 9'u silip... indirmek için:
  • Downgrade işleminin sonunda 1013 veya 1015 hatası alabilirsiniz önemli değil... Resetlemek için: 15 saniye home+power tuşuna birlikte basın elma logosu çıkar çıkmaz elinizi home'dan çekin 2 saniye power basılı kalsın ve çekin.Bu işlemi eski quickpwn açıkken yapmak daha da garantilidir.
  • Redsn0w ile jailbreak işleminizi yapın
  • Yukarıdaki dosyayı download edin...
  • iphone bağlı itunes açın...
  • shift+restore yapın....
  • recovery mode'a alarak shift+restore daha garantilidir....
  • 1600 hataları ile ilgili aşağıda açıklama yer almaktadır
  • Bazı telefonlarda operatör logosu sorunu meydana gelmektedir. Cydia'dan make it mine veya diğer adıyla mim yüklerseniz düzelir.. ayrıca konuyla ilgili tıklayın:

Recovery moda nasıl alınır : Denenmiş olumlu sonuç alınmış yöntemdir...
1- Itunes açın.
2- Tel açık iken pc ye bağlayın
3- Home ile Power tuşuna aynı anda basın- ekranda kapat yazısı gelecek- beklemeye devam edin-ekran karardıktan sonra 7-8 sn bekleyin, siyah ekranda elma logosunu görünce power düğmesini bırakın, sadece home basılı tutun.
4- Itunes iphone recovery mode bağlandı dicek - sizin ekranda önce elma-sonra itunes yazısı çıkacak
5- Artık Recovery Mode'dasınız, ekran karanlık olmucak yani - itunes olacak ekranda(cd-kablo)

Daha sonra home tuşunu bırakın ve shift restore ile custom fw gösterip yükleyin.

1604 HATASI eğer bu hatayı alıyorsanız 2 sonuç çıkıyor demektir

1: telefonunuz daha evvel jailbreak yapılmamıştır yani şuanda ya 2.2.1 yada 3.0 jailbreaksiz haldedir ve siz dfu moda almadan yükleme yapmaya çalışıyorsunuz
2: mac kullanıyorsunuz yeni macbook veya leopard 10.5.5 ten daha yüksek versiyona sahip işletim sisteminiz

eğer 1 ise telefonu yukarda anlatılan şekilde Recovery Moda alıp yüklemeyi deneyin

itunes 13 veya 17 hatası:
bunda herhangi bir sorun yok bu hatayı alırsanız usb kablosunu bilgisayardan çıkartıp yeniden takın itunes telefonu yeniden görecek telefonu bu arada hiç ellemiyoruz gene shift+restore yapıp aynı dosyayı seçiyoruz sorunsuz kurulum gerçekleşmiş oluyo

*Custom restore dosyasını yüklerken hata verebilir... Herhangi bir aksiliğe sebebiyet vermemek için baştan uyarmak istedim. Aksilik derken en fazla orjinal dosya ile gene restore edersiniz telefonunuzu.... Yedeklemelerinizi mutlaka alın...
*iphonevideorecorder veya cycorder ile çektiklerinizi mutlaka yedek alın...

Not: Bazı arkadaslar explorer ile �.ipsw� uzantılı dosyaları indirdiklerinde pc�lerinde �.zip� uzantılı olarak görünüyor. Windowsta bunu düzeltmek icin ;
Bilgisayardan herhangi bi kalsöre gelip (Örnek: Belgelerim) alt�a bastıgınız zaman cıkan sayfanın üstündeki �Araçlar / Klasör seçenekleri / Görünüm / Bilinen dosya türleri icin uzantıları gizle� seçeneginin yanındaki onayı kaldırdıktan sonra,dosya sonunda bulunan uzantı adı olan �.zip� kısmını silip, �.ipsw� seklinde degiştiriniz.

KONU İÇİN İA DAN tokyophone ye ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM....

FORUMDA iPHONE Konuları baya geri kalmış şimdilik alıntı yapıyorum zamanım yok.
bazı konuları da alıntı yaptıktan sonra kendi konuları paylaşıcam..
İA dan ALINTIDIR...

karadeve36

Üye
helal olsun dostum guzel anlatmissin...

yusuf47

Üye
linkler ölü yenileyebilir misin....

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
evet linkler ölmüş..

cakalus

cakalus

Üye
3G S lerde fake İMEİ şu an için olmuyor zannedersem..

teknomarks

Üye
fake imei işlemi nasıl yapılıyor peki
ben değiştirmeye çalışıyorum olmuyor.

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
arkadşlar imei numaralarını sitelerde paylaşmayın i forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt