2014 Porsche 911 GT3


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi


Önceki modele göre hem daha hafif hem de daha güçlü.Porsche firması, 911 GT3 modelini resmi olarak tanıttı.İleriye doğru atılmış kocaman bir adım olarak tanımlanan GT3, oldukça standart 911’i çağrıştırıyor olsa da çeşitli bölgelerinde kanatlara ve opsiyonel LED lambalarına ev sahipliği yapan çok daha agresif bir ön yüz ile meslektaşından sıyrılıyor. Aracın derinliklerine doğru yolculuğa çıktığımızda genişletilmiş arka çamurluklar, uzatılmış yan etekler ve sabitlenmiş bir arka kanat ile karşılaşıyoruz. Son olarak, araç yeni bir arka tampon ile donatılmış. Ortada bulunan çift çıkışlı egzost sistemi ile merkezi kilitli göbeklere ev sahipliği yapan 20 inç boyutunda ki dövülmüş alaşım jantlar son derece dikkat çekici doğrusu.İç kabin ise önceki modelin sunduğu ayrıcalıklarla yetinmeyi tercih etse de deri / Alcantara koltuklar, yine Alcantara kaplamalı bir direksiyon ve kırmızı dikişler, aracın sportifliğini içeriye yansıtıyor.Yeni 911 GT3 ihtiyaç duyduğu gücü 3.8 litrelik altı silindirli motordan alırken değişken sübap zamanlamalarına, doğrudan enjeksiyona, titanyum bağlama kablolarına ve kalıplanmış pistonlara ev sahipliği yapıyor. Tüm bu donanımlar aracın motorunun 475 beygir ve 438 Nm tork üretmesine yardımcı oluyor. Motor, yedi vitesli çift debriyajlı aktarıma bağlanarak diferansiyel kilidinin yardımıyla gücü arka tekerlere iletiyor. 0 ile 100 km/s arası hzılanma ise 3.5 saniye sürerken aracın ulaşabildiği en yüksek hız ise saatte 315 kilometre olarak ölçülüyor. Yürütülen tahminlere dayanarak Porsche, yeni modelinin Nürburgring Nordschleife’de bulunan pisti yedi buçuk dakikadan daha kısa bir süre içerisinde turlayabileceğini öne sürüyor.
Ön tekerlerde bulunan kontrolün yanı sıra, GT3 modeli kullanıcılarına aktif arka teker direksiyon sistemini sunan ilk Porsche modeli olacak! Müşterilerine eşi benzeri olmayan sürüş dinamikleri sunabilmek için elinden geleni ardına koymayan Alman oto üreticisinin araca yüklediği yeni sistem sayesinde arka tekerler duruma bağlı olarak ön tekerler ile aynı veya ters yönde dönebiliyor! Bu donanımın araca sunduğu en belirgin ve güzel özellik ise, kendini en üst seviyede hissettiren bir kıvraklık!Yeni Porsche 911 GT3, Almanya’da bu Ağustos ayında satışa sunulacak. Aracın taban anahtar teslim fiyatı ise katma değer vergisi ve ülkesel özelleştirmeler dahil olmak üzere €137,303 olarak belirlendi.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt