Anket 2013'ün en başarılı işletim sistemi anketi

Sponsorlu Bağlantılar

2013 yılda en başarılı mobil işletim sistemi?

• Symbian

Kullanılan: 10 15.2%
  • Bada

Kullanılan: 1 1.5%
  • Meego

Kullanılan: 3 4.5%
  • Windows Phone

Kullanılan: 21 31.8%
  • Ios

Kullanılan: 14 21.2%
  • Blackberry

Kullanılan: 1 1.5%
  • Android

Kullanılan: 33 50.0%
  • Sailfish OS

Kullanılan: 5 7.6%

• Kullanılan toplam oy
    66
jatvalca

jatvalca

Üye
ios tabletim,androidli telefonum wpli pc var
al birini vur ötekine

• Beğen
Tepkiler: Ccihat67 ve sekajmer

sekajmer

sekajmer

Üye
2. yılını doldurmuş ve çoğu ülkede 7 yıllık işletim sistemini geride bıraktığı için WP8

sekajmer

sekajmer

Üye
bu iyiydi kabul ediyorum, neden yazıyoruz :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
konu hakkında ise şunları söyleyebilirim;

2013'un en başarısız sistemi bence Apple İos oldu. Nedeni ise basit. En ciddi rakibi Windows Phone'a karşı pazar payı kaybı yaşadı.

Bana Göre en başarılı Windows Phone oldu. Sebebine gelince ise karşısında oturmuş ve kendi çekirdek müşteri kitlelerini oluşturmuş iki tane çok güçlü rakibi varken bir yılda pazar payını %200'e yakın arttırdı.

İkinci ise Android oldu. Zira zirvede kalmak oraya çıkmaktan çok daha zordur ve Google bunu başarırken satışlarını da arttırmayı bildi.

2014 yılında ise "umarım " Sailfish Os ve Ubuntu Os başarılı olur.

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve sekajmer
Fatic

Fatic

Üye
en başarılı her zaman ki gibi iostu şahsen ios7de iPhone 4 kasiyordu kasitli bir şekilde bi iki güncelleme ile eski haline geri döndü bu bile yeter.

sekajmer

sekajmer

Üye
konu hakkında ise şunları söyleyebilirim;

2013'un en başarısız sistemi bence Apple İos oldu. Nedeni ise basit. En ciddi rakibi Windows Phone'a karşı pazar payı kaybı yaşadı.

Bana Göre en başarılı Windows Phone oldu. Sebebine gelince ise karşısında oturmuş ve kendi çekirdek müşteri kitlelerini oluşturmuş iki tane çok güçlü rakibi varken bir yılda pazar payını %200'e yakın arttırdı.

İkinci ise Android oldu. Zira zirvede kalmak oraya çıkmaktan çok daha zordur ve Google bunu başarırken satışlarını da arttırmayı bildi.

2014 yılında ise "umarım " Sailfish Os ve Ubuntu Os başarılı olur.
budur !

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
wp8

symbianmanyağı

symbianmanyağı

Üye
Bence en başarılı diye birşey yok hangisini daha rahat kullanıyorsanız o iyidir. Hepsinden bir tat almış biri olarak hiçbirinin bir diğerine üstünlüğü olmadığını garanti edebilirim size.

Windows Phone İngiltere'de bu linke göre %400 büyümüş:

Bence dünya çapında %200'den fazladır büyüme. Başarılı bir yol haritası izleyerek sistemi yukarı çıkarttılar. En az bir %300'ü vardır. Belki daha fazla.

• Beğen
Tepkiler: muhammed4949
jatvalca

jatvalca

Üye
evet yalış yazmışım özür dilerim win8 diye yazacakken wp yazmışım çünkü ikiside kutucuklar felan varya

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve GuiTaRisT111
AIS

AIS

Üye
    Konu Sahibi
evet yalış yazmışım özür dilerim win8 diye yazacakken wp yazmışım çünkü ikiside kutucuklar felan varya
Windows 8 bilgisayar işletim sistemi. Mobil işletim sistemi değil.

0MG90

0MG90

Üye
Bence iOS

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Aslında her türlü iOS'un kazanması gerek ama insanlar daha serbest ve kolay erişilebilir bir sistemin daha iyi olduğunu düşünüyorlar...

PriZm

PriZm

Üye
Aslında her türlü iOS'un kazanması gerek ama insanlar daha serbest ve kolay erişilebilir bir sistemin daha iyi olduğunu düşünüyorlar...
Çünkü fikirler sabit olmamalı.Herkesin farklı bir seçimi ve zevki var. :)

• Beğen
Tepkiler: symbianmanyağı ve Cihanî Sultan
PriZm

PriZm

Üye
Aynen ama kalite göreceli değil sanki
Bu da bence kişinin görüşüne göre değişir..

Mesela kişi kaliteli uygulamaların olduğu iOS yerine OTG destekli her an yardıma hazır bir mobil pc (Android) tercih edebilir..

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bu da bence kişinin görüşüne göre değişir..

Mesela kişi kaliteli uygulamaların olduğu iOS yerine OTG destekli her an yardıma hazır bir mobil pc (Android) tercih edebilir..
katılıyorum kişiye göre değişir. Mesela ben çok detaya girerim ios izin vermeyince ben kızarım o telefona :) Bu nedenle Android. iOs kullananlara da saygı duyarım. Android demek bir yandan sorun demek çünkü kurcalanmaya müsait ios gibi kullansan ona da birşey olmaz.