2013 Toyota Auris

Sponsorlu Bağlantılar

 • 14 Ekim 2012
 • 345 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 14 Ekim 2012 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  < Resmi açmak için tıklayın >  < Resmi açmak için tıklayın >  Önümüzdeki yıl piyasada sürülecek olan 2013 Toyota Auris tamamen yenilendi. Japon üreticinin Amerika ve Uzakdoğu pazarlarında elde ettiği liderliği Avrupa’ya taşıma isteği ile beraber Avrupalı sürücülerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği ilk modellerden birisi olan Auris 2013’e yenilenerek giriyor. İlk olarak 2007 yılında üretilen ve kendisinden beklenen baraşıyı elde eden araba yenilenerek daha da iddialı hale geliyor.Güncel modele göre daha sportif bir görünüm ile önümüzdeki yıl yola çıkacak olan yeni Auris, bu görünümüne geniş ön tamponu, içeri doğru alınan farları ve bunu destekleyen keskin çizgileri sayesinde kavuşmuş. Ayrıca kendi segmentindeki en büyük cam tavanlardan birisine sahip olması onu ayrıcalıklı kılıyor.Selefine göre boyutlarıda değişen Auris’in uzunluğu 30 mm artırılarak 4275 mm’ye ulaşmış, yüksekliği 55 mm azaltılmış. 2600 mm’lik dingil mesafesi ve 1760 mm’lik genişliği ise korunmuş.Bu sayede bagaj hacmi 360 lt’ye kadar çıkartılmış.
  Sürüş dinamizminin artırılması için de bazı iyileştirmeler yapılmış. Yüksekliği 55 mm alçaltılırken daha düşük sürüş pozisyonu ve ağarlık merkezi sayesinde kullanıcısına daha rahat bir seyehat sunuyor. Yeni Auris’in ağırlığı güncel modele göre 40 kg daha düşük ve gövdesinde kullanılan eçlik kalitesi artırılmış.

  Arabanın motor seçeneklerine baktığımızda mevcut modelde olduğu gibi ekonomi odaklı olduğunu görüyoruz. Benzinli tarafında 1.3 ve 1.6 litrelik seçenekler sunulurken diğer yandan dizel tarafında 1.4 litrelik motor seçeneği sunulacak. 2013 model Toyota Auris’in en önemli yeniliklerinden birisi ise 1.8 litrelik benzinli ve elektrik destekli hibrid motor seçeneği. Bu motorun detayları şu anda açıklanmazken Toyota yaptığı basın duyurusunda bu motor seçeneğinin üzerinde çok fazla durarak verdiği önemli gösterdi.
  Toyota’yı Avrupa’da C segmentinde başarı ile temsil eden Auris’in lansmanı Paris Otomobil Fuarında yapılacak. Eylül ayında düzenlenen fuardan sonra satışına geçileccek olan araba, 2012 Istanbul Auto Show’da da yerini alacak.

   


  Yazan: Kingmortall

  Sponsorlu Bağlantılar
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/08/2019 - 21:32