2013 Ford Transit Custom Euro NCAP’ten 5 Yıldız Aldı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi


Ford Otosan’ın Gölcük Fabrikası’nda üretilen Yeni Ford Transit Custom, bağımsız araç güvenlik kuruluşu Euro NCAP’ten en yüksek güvenlik not olan 5 yıldıza layık görülen sınıfındaki ilk araç oldu.
Tourneo Custom da yolcu taşımacılığı segmentinde Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı.
2012 Uluslararası Ticari Aracı ödüllü Yeni Transit Custom, bağımsız araç güvenlik kuruluşu Euro NCAP’ten 5 yıldız alan sınıfının ilk aracı olurken yolcu taşımacılığı segmentindeyse Yeni Tourneo Custom da 5 yıldız aldı.
EuroNCAP’in yeni ağır vasıta çarpışma testine tabi tutulan ve genel koruma kategorisinde yüzde 77 puan elde eden Transit Custom, çocuk korumada yüzde 90, yetişkin korumada yüzde 84 ve güvenlik özellikleri kategorisinde de yüzde 71’e ulaşarak sınıfının en iyi skorlarını kaydetti. Bu yüksek skorlarla EuroNCAP testini tamamlayan Transit Custom, sınıfında ilk defa 5 yıldız mertebesine ulaşan araç oldu.
Segmentinde ilk 5 yıldız, ilk EuroNCAP Advanced ödülü
Ford, aynı zamanda araçta bulunan gelişmiş güvenlik teknolojileri nedeniyle verilen Euro NCAP Advanced ödülünü de ticari araç segmentinde kazanmayı başaran ilk marka oldu. Transit Custom’da bulunan Şerit Takip Uyarı Sistemi ile EuroNCAP Advance Ödülünü alan Ford, toplamda 7 EuroNCAP Advanced ödülüne sahip tek üretici konumunda. Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde ayrıca EuroNCAP Advanced ödüllü bir diğer güvenlik teknolojisi olan “Acil Durum Asistanı’na sahip SYNC Sistemi” de bulunuyor.
Şerit Takip Uyarı Sistemi, aracın şeritten ayrıldığını algılaması durumunda direksiyonu titretiyor ve gösterge panelinde bir ikaz işareti beliriyor. SYNC sistemiyle birlikte sunulan Acil Durum Asistanı ise herhangi bir kaza durumunda yolculara yerel acil yardım çağrı operatörlerini aramaları için yardımcı oluyor.
Euro NCAP Başkanı Andre Seeck, “Euro NCAP Advanced ödülleri, güvenlik alanındaki en başarılı inovasyonları belirlemektedir. Ford, ağır vasıta test protokolüne tabi tutularak bu ödülü alan ilk aracı üretmiştir. Bu sayede artık Transit Custom araç sahipleri, daha önce yalnızca binek otomobilleriyle birlikte sunulan güvenlik ve sürüş destek teknolojilerinden faydalanabilecekler” dedi.
Transit Custom, her tür kaza durumunda aracın içindekilere ve yayalara olağanüstü düzeyde bir koruma sağlamak amacıyla tasarlandı. Aracın gövdesinin yüzde 40’ından fazlası yüksek mukavemetli ve ultra yüksek mukavemetli çelikten imal edildi. Gelişim aşamasında 4 bin 500’ün üzerinde sanal çarpışma simülasyonu yapıldı ve araca 30’un üzerinde fiziksel çarpışma testi uygulandı. Ön kısmı yaya güvenliği için bir dizi kapsamlı özellikle donatılan ve tasarlanan Transit Custom ayrıca ön koltukta oturan yolcular için perde havayastıkları olan gelişmiş bir güvenlik sistemine sahip ilk Transit olma özelliğini taşıyor.
Ford Avrupa Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Barb Samardzich, “Transit Custom, bulunduğu sektördeki güvenlik kavramını yeniden tanımlıyor. Yüksek mukavemetli çelik yapıyı, yaya dostu ön tasarımı ve segmentinde lider güvenlik teknolojilerini bu araçta biraraya getirdik. Bu durum filo müşterileri ve işletme sahipleri tarafından son derece olumlu karşılanacaktır” dedi.
Euro NCAP Genel Sekreteri Michiel van Ratingen, “Hem yolculara hem de yayalara bu kadar etkili bir koruma sağlayan Ford Transit Custom, hiç şüphe yok ki oldukça yüksek standartlarla sunuluyor. Euro NCAP olarak bu segmentteki araçları test ediyor olmamız, bizim için yepyeni bir başlangıç. Bu ölçekte 5 yıldızlı araçlar satın almak isteyen tüketicilerin bu ihtiyacını karşılayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Sınıfının en güvenlisi ve en cimrisi, en cazip fiyatlarla
Kullanıcılarına sınıfının lideri yük taşıma kapasitesi, sınıfının en iyi yakıt ekonomisi, düşük kullanım maliyeti ve yüksek dayanıklılığı bir arada sunan “Ticaretin Makam Araçları” Transit Custom ve Tourneo Custom; şık tasarımı ve yüksek teknolojisi ile sınıfında rakiplerinin önüne geçiyor. Mühendisliği Ford Otosan tarafından yapılan önden çeker 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motorun geliştirilmiş versiyonlarıyla satışa sunulan Transit Custom ve Touneo Custom modellerinde yer alan otomatik Start/Stop sistemi sayesinde 6.5 L/100km’lik sınıfının en başarılı tüketim değerini sunuyor.
Transit Custom modeli 43 bin 655 TL, Tourneo Custom modeli ise 59 bin 505 TL’den başlayan tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslimi peşin fiyatlara sahip.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt