2013 Aston Martin Rapide S Tanıtıldı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi

558 beygir güce sahip.İngiliz markası Aston Martin, 2013 yılına ait Rapide S modelini resmi olarak tanıttı. Araçta gözle görülür bir güç artışı mevcut!Aston Martin’in çekicilikte sınır tanımayan dört kapılı sedan modeli, “S” lakabını alarak doğal soluklu 5.9 litrelik V12’nin gücüne güç kattı. Bu müthiş motor artık tam olarak 558 beygir gücünde! Önceki modeline göre 81 beygirlik bir güç artışı yaşayan aracın torku ise 600 Nm’den 620 Nm’ye çıktı.Bütün bu değişiklikler sayesinde yenilenmiş Rapide modelinin 0 km/s’lik hızadan 100 km/s hıza ulaşması sadece 4.9 saniye sürüyor. Bu da, aracın önceki modelinden 0.3 saniye kadar daha hızlı olduğu anlamına geliyor. Aracın en yüksek hızı ise saatte 302.5 kilometrede saatte 305.7 kilometreye yükseldi.Önceki modeline göre daha fazla güç barındırmasına rağmen Rapide S modeli artık 100 kilometrede 14.1 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Aracın karbondioksit dışasalım rakamının ise kilometrede 355 gramdan 332 grama düştüğü ölçüldü.Aracı birde tasarım yönünden ele alacak olursak, belirgin bir yeniliğe veya değişikliğe rastlamasak bile güncellenmiş bir ön mazgal ve arkada bulunan ince kanat dikkatimizi çekiyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilir olan karbon dış paketin içerisinde ise karbon fiberden yapılmış ön karlık, arka far dolguları, arka difüzör ve yan ayna yuvaları bulunuyor.
İç kabinden bahsedecek olursak araca eklenen yeni piyano siyahı aksanlar ve opsiyonel kırmızı & siyah Duotone deri döşemeler dikkatimizi çekiyor. Arka koltuklar düz olarak katlandığında, Rapide modeli sahiplerine neredeyse 900 litrelik bir yük kapasitesi sunuyor. Yine opsiyonel özellikler arasında çift ekranlı arka koltuk eğlence sistemini ve geriyi gösterebilen kamerayı da belirtmeden geçemeyeceğiz.Aracın ücretlendirmesi henüz açıklanmadı ancak şu an piyasada mevcut olan modelinkinden pek farklı olacağı düşünülmüyor. Yani kısaca araca 178,434 Avroluk bir taban fiyatı biçmemiz mümkün. 2013 model Aston Martin Rapide S, önümüzdeki ay satışa sunuluyor olacak.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt