• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

2012 YıLının Beklenen Telefonları ve özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
2012 YıLının Beklenen Telefonları ve özellikleri
[h=2]Nokia Lumia 900[/h]

[h=2]Her ne kadar Nokia'nın Windows Phone işletim sistemini ilk kullanan telefonu Lumia 800 modeli olsa da, iPhone ve Android'e karşı pek etkili olamadı. ABD'de gerçekleştirilecek CES fuarında görücüye çıkması beklenen Lumia 900, bir önceki modele göre daha büyük bir ekrana sahip olacak. 4G teknolojisini desteklemesi beklenen cihaz, NFC (Near Field Communication) teknolojisini de kullanacak ve cihaz kredi kartı gibi kullanılabileceği gibi bu teknolojiyi destekleyen diğer cihazlarla veri transferine de olanak verecek.[/h]

[h=2]HTC Edge[/h]

[h=2]Cep telefonu pazarında her geçen gün biraz daha büyüyen HTC, Edge model yeni akıllı telefonuyla gelecek yıla damgasını vurmayı umuyor. 4 çekirdekli 1.5 Ghz hızında Nvidia AP30 Tegra 3 işlemciyi kullanan HTC Edge, 4.7 inç'lik bir ekrana sahip olacak ve ekran çözünürlüğü 720 piksele ulaşacak. 1GB RAM ve 32GB'lık da dahili hafızası bulunan HTC Edge, Andorid 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemini kullanmayacak.[/h]

[h=2]Intel tabanlı Android telefonlar[/h]

[h=2]2012 yılının ilk yarısında beklenilen bir diğer telefon serisi de Intel yongalarını da içerisinde barındıran Android telefonlar olacak. Intel'li yeni akıllı telefonlarla ilgili henüz fazla detay bulunmazken, Google Intel işlemcili telefonlar için çalışmalarını sürdürüyor.[/h]

[h=2]iPhone 5[/h]

[h=2]Bu yıl satışa sunulması bekleniyordu; ancak Apple, iPhone 4 ile tasarımı neredeyse aynı olan ve birkaç yeni özellikle donattığı iPhone 4S'i ortaya çıkardı. Gelecek yıl kullanıcılara sunulması beklenen iPhone 5'le ilgili henüz resmi bir bilgi yok; ancak cihazın 4G LTE ağ teknolojisini destekleyeceği ve iPhone 4'lere göre daha ince bir yapıda olacağı konuşuluyor.[/h]

[h=2]BlackBerry 10[/h]

[h=2]2012 yılında ortaya çıkması beklenen bir diğer telefon ise RIM'in BlackBerry 10'u olacak. 1.5GHz işlemciyi kullanması beklenen cihazın diğer olası özellikleri ise şöyle: 8 megapiksel dahili kamera, 1 GB RAM...[/h]

[h=2]Amazon Kindle Phone[/h]

[h=2]Kindle Fire ile tablet bilgisayar pazarına giren ve fiyat seviyesini de oldukça aşağı çeken Amazon, 2012'de yeni bir sürpriz yapıp akıllı telefonuyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Android işletim sistemini kullanması beklenen cihazın aynen Kindle Fire'da olduğu gibi düşük fiyatla pazara girmesi de ihtimal dahilinde.[/h]

[h=2]Facebook Phone[/h]

[h=2]100 milyondan fazla kullanıcının Facebook uygulamasını kullandığı günümüzde Facebook'un kendi telefonuyla ortaya çıkması kimseyi şaşırtmayacak. Henüz Facebook cephesinden konuyla ilgili yapılan bir açıklama yok; ancak uzmanlar, Facebook'un HTC ile ortak hareket edip kendi telefonunu geliştirme ihtimali üzerinde duruyor. Zaten HTC, Facebook entegreli telefonlarını halihazırda kullanıcılarına ulaştırıyor.[/h]

[h=2]HTC Ville[/h]

[h=2]Satışa çıktığında en ince Android telefon olması beklenen HTC Ville'in beklenen olası özellikleri ise şöyle: 4.3 inç'lik bir ekran, 8 megapiksel dahili kamera, Android 4 işletim sistemi, Beats Audio entegrasyonu ve 1080 piksel çözünürlüğünde HD video kaydı...[/h]

[h=2]Panasonic Android Phone[/h]

[h=2]Android telefonlarıyla gelecek yıla damgasını vurması beklenen Panasonic'in bu yeni telefonu 4.3 inç'lik bir ekrana sahip olacak ve aynı zamanda NFC teknolojisini de destekleyecek. Telefonun kalan özelliklerinin nasıl olacağı ise henüz bilinmiyor; zira Panasonic'ten henüz resmi bir açıklama yok.[/h]

[h=2]Eğilip bükülebilen Samsung telefon[/h]

[h=2]Bilim-kurgu filmlerinden tanıdığımız eğilip bükülebilen telefonlar gerçek oluyor. Samsung, resmen gelecek yıl esnek telefonlarını tanıtacağını açıkladıysa da, cihazın hangi özelliklerle donatılacağı henüz bilinmiyor. Nokia da Samsung gibi esnek telefonlar üzerinde çalışıyor.[/h]

• Beğen
Tepkiler: frk uzn ve Tuba

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
resimdeki i5 tasarımı iğrenç

• Beğen
Tepkiler: legolas29
"ForeverAlone"

"ForeverAlone"

Üye
Samsungu ben 2005lerin Nokiasına benzetiyorum.Çok hızlı gelişiyor.

Mr.JoY

Mr.JoY

Üye
BB10 canlıymış.

egrimo

egrimo

Üye
eski bir blackberry kullanıcısı olarak blackberry storm skandalından sonra tam ekran dokunmatikten eli ayağı çekti diyordum. işletim sistemine bakılırsa os8 olmalı. bence blackberry en çok tutulan qwert klavyesinden uzaklaşmamalı. facebook mobilden yanlış anlamadıysam sadece facebook arkadaşları ile yapılacak diyor bence bu tarz bir kısıtlama olmamalı şayet kullanmayan da var

mstf_l

mstf_l

Üye
bazıları 2012 icin hayal gibi

bynicky

bynicky

Üye
bunların fiyatları dudak uclatır valla :D hepsi birbirinden şık...

Mehmet0532

Üye
o bükülebilen telefonlar süper miş

Türe

Türe

Üye
samsung yapiyor ya :d:

farketmezq

Üye
Iphone 5'i sabırsızlıkla bekliyorum :)

Silinen Üye 440290

Silinen Üye 440290

Kapalı Hesap
samsung la iphone felaket :D

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
lumia 900 meego seçeneği olursa askerlik bitimnide çıkar ve alırım iphone 5 te güzel ama

legolas29

legolas29

Üye
i5 tasarımı berbat desem berbat telefonlara ayıp olacak ...:nono:

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
mrtcn307

mrtcn307

Üye
hepsi de güzel bunların ama fiyatlar nasıl olur :)

Yarrhyme

Yarrhyme

Üye
Cixler

wolkans

Üye
bence xperia s de dikkat çekici

ZaZuM

ZaZuM

Üye
fiyatlar ucuk olacak ama degecektir bence

hicsam

hicsam

Üye
lumia 900 en iyisi bence

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
bence facebook çok yanlış yapıyor. Böyle telefon yapıcağına, çok iyi bi uygulama yapsın ve dokunmatik olsun olmasın her işletim sistemine ayrı ayrı ve her işletim sistemi için optimize edilmiş bir uygulama yapsa çok daha iyi olur.

Ama tabi Mr. Mark O telefonları beleşe bile dağıtsa parasını ye ye bitmez. O yüzden ne yaparsa yapsın.

lolaman

lolaman

Üye
"Eğilip bükülebilen samsung telefon" :D Modeli ön adı falan yokmu bunun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt